Zobrazeno 1 až 10 z celkem 15 článků.
131_20221206_175604.jpg

Souboj s favoritem i přes dobrý výkon body nepřinesl

Po dlouhé šňůře venkovních zápasů se Snipeři představili na domácí palubovce. Podruhé v sezóně proti nim nastoupilo Havířovské Torpedo, které je v top třech týmech tabulky Národní ligy-východ. První zápas patřil Torpedu poměrem 7:3, avšak to Snipeři nehráli doma a ani v plné sestavě. I tak byl velkým favoritem zápasu Havířov. Ještě před začátkem utkání ocenili Snipeři pamětní plaketou za 100 odehraných ligových utkání v jejich dresu Milana Picmause a po této malé slavnosti začalo samotné zápolení o tři ligové body.

129_20221206_173340.jpg

Šancí na tři zápasy, přesto bez bodů

Druhou, odvetnou polovinu základní části třetí nejvyšší florbalové soutěže zahájili Snipeři utkáním proti Přerovu. Po minulém relativně snadném vítězství v Ostravě na Třebíč čekal soupeř daleko těžší. V prvním vzájemném utkání v Třebíči o svém vítězství 7:5 rozhodli Snipeři až díky skvělému závěru zápasu, a protože oba týmy potřebují body jako sůl, dalo se čekat bojovné a dramatické utkání i nyní.

126_20221121_145536.jpg

Povinné tři body z Ostravy

První polovinu základní části florbalové Národní ligy – východ zakončili třebíčští Snipeři utkáním v Ostravě proti celku 1. MVIL. Ostravský celek v současnosti jen vzpomíná na své nedávné prvoligové působení a v právě probíhajícím ročníku třetí nejvyšší soutěže se krčí bez bodového zisku na úplném chvostu tabulky.

124_20221114_141315.jpg

V Havířově si Snipeři napravili reputaci

Po opavském výprasku v minulém kole odjížděli Snipeři k utkání 10. kola Národní ligy do Havířova s cílem, a hlavně touhou ukázat všem, ale hlavně sobě, že dobrý florbal hrát nezapomněli a chtěli také konečně přivézt tolik potřebné body z venkovního zápasu.

123_20221108_112200.jpg

Opavská lekce Sniperům

V 9. kole Národní ligy-východ čekal na třebíčské Snipery jeden z nejtěžších soupeřů v probíhající sezóně, opavská P.E.M.A. Slezský tým se v minulé sezóně pohyboval ve spodní polovině tabulky, nicméně před právě probíhajícím ročníkem soutěže silně posílil o šestici zkušených hráčů z ostravských superligových klubů a patří mezi velké favority letošní Národní ligy. Snipery tedy nečekala lehká práce, ale přesto na sever neodjížděli bez touhy o překvapení.

122_20221102_074004.jpg

Derby pro Vojtu bez bodového bonusu pro Snipery

Vojta Dufek je třináctiletý kluk, se kterým se život nemazlí už od jeho narození. Trpí dětskou mozkovou obrnou a od tří let epilepsií. Od mala je závislý na pomoci druhých a na náročných rehabilitacích. Florbaloví Snipeři se snaží již několik let nezištně pomáhat těžce nemocným dětem a letos padla jejich volba na pomoc Vojtovi. V neděli 30.října 2022 se tedy v rámci akce “Derby pro…“ uskutečnilo „Derby pro Vojtu“. V městské sportovní hale na Hájku byli Sniperům v 8. kole Národní ligy soupeřem florbalisté Spartaku Pelhřimov. Po nástupu obou týmů na hrací plochu přivítali diváci na ploše samotného Vojtu s maminkou. Členka VV třebíčského florbalového klubu Hana Jahodová spolu s paní senátorkou Hanou Žákovou, která nad zápasem převzala záštitu, poté předali symbolický šek s částkou 15.000 Kč. Tuto sumu Snipeři Vojtovi darovali na jeho tolik potřebnou rehabilitaci. Spolu s tím Vojta obdržel dres třebíčských florbalistů s několika upomínkovými předměty. A následně začalo samotné derby Vysočiny, Derby pro Vojtu.

121_20221025_084747.jpg

Snipeři v Hranicích pálili slepými

Základní část florbalové Národní ligy běží rychlým tempem a florbalisté třebíčských Snipers završili její první třetinu zápasem v Hranicích. Oba týmy se v minulé sezóně střetly v prvním kole play off, ve kterém v sérii odehrály všech pět možných zápasů s úspěšným závěrem pro třebíčské borce. Vzájemná znalost soupeřů tedy dávala tušit, že by nynější utkání mohlo být vyrovnané.

119_20221017_080835.jpg

Cenná výhra se nerodila lehce

Šesté kolo Národní ligy poslalo Sniperům na jejich hřiště soupeře známého ze semifinále této soutěže v minulé sezóně, rožnovské Sršně. V jejich kádru došlo, zrovna tak jako u Sniperů k několika změnám a v úvodu nové sezóny nemá výkonnost obou týmů zrovna přesvědčivé parametry. Každý bodový zisk byl tedy pro oba celky žádoucí a pro další vývoj soutěže z jejich pohledu hodně důležitý.

118_20221013_104239.jpg

Střet s oblíbeným soupeřem body nepřinesl

V pátém kole Národní ligy zamířil A-tým Snipers za soupeřem do daleké Kopřivnice. Soupeř, který prožívá lepší vstup do sezóny než Třebíč, byl nachystán do utkání se 17 hráči do pole. Snipeři přijeli ve 13členné sestavě se snahou navázat na výsledky z minulé sezóny, kdy v obou případech Vikingy porazili. Zároveň by se mohlo jednat o pomyslný odrazový můstek do dalších zápasů. V posledních letech nepadalo ve vzájemných duelech mnoho branek a očekávat se to nedalo ani nyní.

115_20221004_104039.jpg

Snipeři na víc než jeden bod myslet nemohli

Ve čtvrtém kole Národní florbalové ligy – východ přivítali třebíčští Snipeři v minulé sezóně prvoligové Petrovice u Karviné a završili tak těžký úvod sezóny proti čtyřem z pěti nováčků soutěže. Před samotným úvodem utkání předala členka VV Snipers Třebíč z.s. Hana Jahodová Vojtěchu Janatovi pamětní plaketu a několik upomínkových předmětů s poděkováním za odehrání 200 ligových utkání v A týmu Snipers.