PelhřimovSnipers
8:4(2:1,3:1,3:2)
so 21. 1. 2023 19:00 @ SH ZŠ Osvobození Pelhřimov, Národní liga, 18. kolo

Florbalový zmar pokračuje

K poslednímu utkání základní části Národní ligy – východ na půdě soupeře nastoupili třebíčští Snipeři v Pelhřimově proti místnímu Spartaku. Utkání bylo pro florbalisty Třebíče životně důležité a prakticky jen vítězství za tři body je mohlo udržet v boji o play-off.

Spartak Pelhřimov - Snipers Třebíč 8:4 (2:1, 3:1, 3:2)

Snipeři začali utkání s míčkem na svých florbalkách a domácímu Spartaku jej půjčili až na konci druhé minuty. Domácím to však stačilo k tomu, aby za chvíli otevřeli skóre utkání, když trestuhodně volný Zajíček na ose hřiště nedal svojí umístěnou střelou gólmanovi hostů Bazalovi šanci. Třebíčští se i nadále snažili o nátlakovou hru, několikrát i na domácí branku vystřelili, ale s přesností se opravdu nepotkali. Ve 14. minutě byl vyloučen Homolka a Sniperům stačila chvilka k tomu, aby v oslabení využili rychlého protiútoku ke srovnávací brance z hole Suchomela. I zbytek přesilovky se hostům podařilo ustát, ale chvíli před koncem úvodní části po několika úspěšně zlikvidovaných šancích soupeře přesto kapitulovali, když před Bazalou neuhlídali volného Knězů.

Do druhé třetiny šli Snipeři s vědomím, že jsou domácím více než vyrovnaným soupeřem a osud zápasu bude záležet na tom, jak se jim podaří vyvarovat vlastním chybám. Zpočátku se jim to dařilo a když se po svém úniku po mantinelu krásně trefil Horák a srovnal skóre, zdálo se, že derby Vysočiny bude vyrovnané až do konce. Jenže… Nejdříve Snipeři při nepřehledné situaci před svojí brankou nedokázali míček odvrátit do bezpečí, ten se dostal k domácímu Kyselovi a Spartak měl rázem navrch. Minutu na to poslali sudí na trestnou třebíčského Picmause a za okamžik se trefil Zajíček. Chvíli po polovině utkání se třebíčští na delší čas usadili v obranném pásmu domácích, ale výsledkem tlaku byla jen několikrát trefená konstrukce domácí kasy, případně v poslední chvíli zákrok domácího gólmana Domkáře. Pak přišlo vyloučení domácího Fučíka, jenže Snipeři s přesilovkou naložili prachbídně. Navíc se po jedné z nepřesností třebíčských hráčů dostal do úniku opět Zajíček a zakončil přesně. Za stavu 5:2 poslali sudí za bránění ve hře pykat Dlabače, minutu na to za opakované přestupky Žáka. Snipeři však s vypětím všech sil další změnu stavu do druhé pauzy nedopustili.

A ubránili i zbytek oslabení na začátku třetí třetiny. Jenže Pelhřimov měl nezastavitelného Zajíčka, ten opět prošel třebíčskou obranou až příliš lehce a přidal svůj čtvrtý zápasový zářez. V 50.minutě si třebíčský tým vzal timeout s cílem ještě se pokusit s nepříznivě se vyvíjejícím zápasem něco udělat. K narušení tohoto záměru ale došlo hned za chvíli. Sudí přísně posoudili souboj Kuchyni s Malichem a Snipeři šli opět do čtyř. Oslabení však zvládli a hned při první příležitosti šli do risku s odvoláním gólmana. A zpočátku úspěšně. Nejdříve se po dobře rozehrané standardce trefil Žák, chvíli na to Dlabač. Rázem to bylo o hratelné dva góly a hosté byli při chuti. Jenže při svém tlaku museli hasit jeden z rychlých brejků soupeře na prázdnou branku nedovoleně a verdikt sudích byl jasný, trestné střílení. Míček si vzal Zajíček, Bazala se snažil pelhřimovského kanonýra rozhodit, ale ten byl nekompromisní. A aby to bylo úplně jasné, hned po rozehrávce si Snipeři nepohlídali dvojici Zajíček, Knězů a osmý zásah do hostující klece završil třebíčský zmar.

Po tomto dalším zbytečně ztraceném utkání už Snipery zachrání od nevyzpytatelného boje o záchranu třetí nejvyšší soutěže v play-down pouze zázrak. Na předposledním místě tabulky mají na osmou příčku ztrátu šesti bodů a před sebou poslední čtyři zápasy, byť všechny v domácím prostředí. Hned v následujícím kole přivítají v sobotu 28.1. od 18:00hod lídra tabulky z Opavy. Zázraky se dějí???

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: „Neproměňování šancí nás stálo lepší výsledek. Bohužel už je to několikátý zápas, kdy se toto děje a pak nás sráží naše osobní chyby.“

Komentář trenéra Spartaku Pelhřimov Jana Kotena: „Dnešní zápas mohu hodnotit kladně. Vyhráli jsme derby Vysočiny a předvedli poměrně dobrý výkon. Směrem dozadu náš výkon nebyl zdaleka ideální. Z toho se musíme poučit do dalších důležitých bojů. Škoda inkasované branky v přesilové hře.“

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Picmaus, Žák, Horák, Kůs – Karpíšek, Homolka, Vochyán, Dlabač, Malich – Mátl, Suchomel, Janata, Stránský, Vejmělka

branky: 3., 28., 37., 43., 58. Petr Zajíček, 18., 58. Jan Knězů, 27. Šimon Kysela - 14. Jiří Suchomel, 23. Rudolf Horák, 55. Martin Žák, 57. Jaroslav Dlabač;

rozhodčí: Jan Brejcha - Jakub Cigl; vyloučení: 1:5; využití: 1:0 vstřelené branky v oslabení: 1:1 diváků: 207; zásahy brankářů: Libor Domkář 17 – Jan Bazala 22; hráči utkání: Libor Domkář – Martin Žák