FBC PřerovSnipers
– : –
ne 26. 3. 2023, Národní liga, 7. kolo

Na závěr základní části cenná výhra

Snipeři zakončili základní část Národní ligy v domácím prostředí utkáním posledního, 22.kola, proti ambicióznímu celku letošního nováčka soutěže, kterému na začátku sezóny v Šumperku vysoko podlehli.

Snipers Třebíč – Asper Šumperk 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Třebíčští florbalisté vstoupili do utkání dost laxně a jen díky Bazalovi v bráně neprohrávali už v patnácté vteřině, když třebíčský gólman vytěsnil pokus hostů po špatném zpracování Vochyána. Varování si domácí vzali k srdci, vsadili na trpělivost s bojovností, celá úvodní třetina se nesla ve znamení bojovného florbalu plného osobních soubojů a několik šancí na obou stranách zlikvidovali gólmani. V polovině třetiny měli Snipeři výhodu přesilové hry, ale nevyužili ji. Až šest vteřin před prvním klaksonem padl úvodní gól utkání. Domácí obrana nepokryla nabíhajícího Šímu, který zužitkoval přihrávku zpoza branky a poslal Asper do vedení.

I ve druhé části utkání dominovaly na obou stranách obrany a nejvíce viditelnou vlastností u obou týmů byla bojovnost. Vyložená šance přišla až téměř v polovině zápasu a pro Snipery znamenala vyrovnání. Štveráček hrající netradičně ve středu útoku zády k bráně zpracoval Homolkovu přihrávku a z otočky míček poslal poprvé do sítě Šumperka. Jenže za chvíli se ze střední vzdálenosti trefil do šibenice hostující Paloušek a domácí opět prohrávali. Vzápětí byli za vzájemné vyřizování si svých účtů vyloučeni domácí Žák s hostujícím Šímou. Pro oba týmy bylo sice více prostoru pro kombinaci, ale ani jeden ze soupeřů toho ke skórování nevyužil.

Do třetí třetiny vstoupili lépe Snipeři. Ve 46.minutě se dostal míček k Vejmělkovi, před sniperským štírkem se otevřela dálnice, kterou využil k úniku a přesné střele. Opět srovnáno, za chvíli Homolka dává pod gólmanem na Malicha, tomu stačí jen nastavit čepel a modrobílí jdou do zaslouženého a vybojovaného vedení. Snipeři se od vstřelení vedoucí branky snažili držet míček co nejvíce na svých florbalkách a na hráčích Šumperka byla vidět mírná frustrace, která vyvrcholila tři minuty před závěrem jejich dvojnásobným vyloučením za nesportovní chování. Domácí hrou 5 na 3 nepohrdli, po pěkné kombinaci předložil Vochyán úplně volnému Homolkovi a ten z první přímo k tyči zavěsil počtvrté. A protože v závěru došlo ještě k jednomu vyloučení hostů, dotáhli Snipeři poslední utkání základní části soutěže k zasloužené výhře.

Ta jim ovšem vzhledem k ostatním výsledkům a šanci k úvodním utkáním play-down v domácím prostředí nepomohla. Týmy na 9.-12.místě se seřadily v pořadí 9. Hranice (26 bodů), 10. Přerov (25), 11.Třebíč (24), 12. Ostrava (0). Toto pořadí určilo, že Snipeři zajíždí k úvodním dvěma utkáním série v sobotu 25. a v neděli 26.2. do Přerova. Série hraná na 4 vítězná utkání se pak přesouvá ke dvěma utkáním do Třebíče (4. a 5.3.) a následně případně pokračuje střídavě na hřištích obou týmů. Vítěz série potom odehraje baráž s jedním z divizních týmů o příslušnost do Národní ligy v příští sezóně. Poražený tým v sérii play-down sestupuje pro příští sezónu do divize. Snipery tedy ještě čeká těžká práce.

Komentář vedoucího týmu Snipers Třebíč Michala Kelblera: "Z naší strany velice slušně odehraný zápas s kvalitním soupeřem. Doufám že si dnešní výkon a nasazení přeneseme do zápasů play down. Škoda množství neproměněných šancí, zápas jsme mohli dohrávat ve větším klidu. Soupeři přejeme klidnou cestu domů a štěstí v play off.."

Komentář asistenta trenéra týmu Asper Šumperk Matyáše Zapletala: "Vyrovnané utkání asi ne moc pohledné pro diváky, nicméně je pro mě záhadou, co se na této úrovni sportu může na hřišti odehrávat, k tomu asi není potřeba dalšího komentáře. Děkujeme soupeři, divákům a rozhodčím."

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský) – Dvořák, Picmaus, Žák, Horák, Vejmělka – Homolka, Maleček, Mátl, Malich, Vochyán – Kůs, Štveráček, Janata – Buchtela

branky: 29. Lukáš Štveráček, 46. Tomáš Vejmělka, 48. Zdeněk Malich, 58. Jan Homolka - 20. Michal Šíma, 34. Petr Paloušek;

rozhodčí: Tomáš Humeňanský – Michal Minařík; vyloučení: 1:5; využití: 1:0; diváků: 90; zásahy brankářů: Jan Bazala 14 – Antonín Byvan 24; hráči utkání: Lukáš Štveráček – Jan Kašpar