Související zápas

Snipers Třebíč
SnipersMVIL
17:1(3:0,7:0,7:1)
so 11. 2. 2023 15:30 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 21. kolo
146_20230213_134353.jpg

Povinná výhra Sniperů

V předposledním kole základní části Národní ligy byl Sniperům soupeřem tým, jenž ještě před několika roky patřil k nejlepším v 1. lize. Leč v současné době prochází ostravský tým velkou krizí a 1.MVIL je od počátku sezóny pevně přikován k poslednímu místu tabulky s nulovým bodovým ziskem.

Snipers Třebíč – 1.MVIL Ostrava 17:1 (3:0, 7:0, 7:1)

Snipeři tedy měli v utkání s tímto soupeřem příležitost trochu si oddychnout od stresujícího boje o záchranu a naladit se na poslední utkání ZČ se Šumperkem. To v závislosti na utkáních Hranic a Přerova rozhodne o tom, jestli třebíčští florbalisté budou sérii play-down zahajovat dvěma zápasy v domácím prostředí, nebo se budou muset snažit na hřišti soupeře.

Střetnutí s ostravským soupeřem probíhalo od počátku podle všech předpokladů a Snipeři od úvodního gólu Jahody ve třetí minutě skóre průběžně navyšovali až k 17 gólům v ostravské síti. MVIL přijel do Třebíče pouze s desítkou hráčů prakticky juniorského věku. V průběhu zápasu se hostům navíc zranili dva hráči. Zbylá osmička se sice snažila Sniperům vzdorovat a několikrát ohrozila třebíčskou bránu, ale v té úřadoval nadějný junior Jakub Veselý, kterému dali trenéři šanci v jeho prvním startu v A týmu Sniperů. I když to byl jen jeden zápas, je zřejmé, že o budoucnost mezi tyčemi mají Snipeři postaráno.

Příští utkání bude posledním v základní části soutěže a Snipeři na svém domovském hřišti SH na Hájku přivítají ambiciózního nováčka a štiku letošní NL, tým Asper Šumperk. Střetnutí začíná v sobotu 18.2.2023 v 18:00hod.

Komentář vedoucího týmu Snipers Třebíč Michala Kelblera: "Při vší úctě k soupeři povinné vítězství, byly tam pozitivní i negativní věci. Příští týden nás čeká těžký soupeř a tam musíme dokázat zlepšenou sebedůvěru. Děkujeme divákům za podporu a soupeři za utkání."

Komentář vedoucího týmu 1. MVIL Ostrava Martina Uherka: "Bohužel v osmi lidech se hrát nedá, snad se nad sebou zamyslí hráči, kteří nejeli. Příští zápas bude lepší."

Sestava Snipers: Veselý (Brestovský) – Štveráček, Picmaus, Žák, Jahoda, Horák – Homolka, Maleček, Mátl, Malich, Vochyán – Dvořák, Karpíšek, Kůs, Dlabač, Janata – Svoboda, Vejmělka, Stránský

branky: 3., 48., 58. Vojtěch Jahoda, 6. Zdeněk Malich, 14., 39., 46., Martin Žák, 28. Lukáš Dvořák, 29., 44. Lukáš Štveráček, 29., 38. Lukáš Mátl, 33., 59. Alexander Svoboda, 39. Kryštof Kůs, 42. Jan Vochyán - 58. Stanislav Ovčačík;

rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 2:4; využití: 2:0; diváků: 66; zásahy brankářů: Jakub Veselý 23 - Jakub Schiedek 27; hráči utkání: Jakub Veselý – Tobiáš Zlámal