FBC PřerovSnipers
4:3(0:0,1:0,3:3)
ne 12. 3. 2023 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 5. kolo

Poslední, hořká kapka sezóny

K pátému utkání série play-down o udržení v Národní lize se Snipeři vydali na na půdu soupeře. Jen vítězství mohlo třebíčské florbalisty udržet v naději na setrvání ve třetí nejvyšší soutěži. Díky nedělnímu termínu mohli Snipeři využít i hostujících hráčů z brněnských Gulliverů a sestava modrobílých byla tedy nejsilnější možná.

FBC MSEM Přerov – Snipers Třebíč 4:3 (0:0, 1:0, 3:3)

Konečný stav série 4 : 1

Zápas byl od první minuty velmi vyrovnaný, oba týmy věděly, o co hrají. Domácí o to, sérii ukončit a pošetřit síly pauzou před baráží, zatímco hostující Snipeři chtěli hrát co nejdéle, protože nic jiného jim nezbývalo, pokud chtěli sérii otočit. Sniperům se dařilo zachytávat soupeřovy přechody po mantinelech, které Přerovu hlavně u nich dost vycházely. V 8. minutě se Kůs natahoval hokejkou po protihráči, ale bohužel pro Snipery trefil pouze hokejku a rozhodčí trochu i přísně vylučovali. Ovšem přesilová hra Přerova byla bez šance na vstřelení branky. Skvěle bránící hosté oslabení zvládli bez inkasovaného gólu. Následně se pokračovalo v trendu začátku zápasu, opatrné utkání s držením míčku se snahou neudělat chybu. Do šaten se poprvé šlo za stavu 0:0. Pro diváky utkání připomínající šachovou partii zatím moc florbalové krásy nepřineslo.

Po pauze družstva vstoupila do zápasu ve stejném tempu. Dlouhá a rozvážná rozehra, která oba týmy zdobila celou dobu. V polovině zápasu se Přerov dostal ke standardní situaci z rohu. Standardky Snipery zaměstnávaly celou sérii a museli být pokaždé v mimořádné pohotovosti. Ovšem tentokrát se to nepodařilo. Standardní situaci Přerov rozehrál trochu netradičně, jelikož signál, který měli, jim nevyšel, a když si hráči Třebíče mysleli, že nebezpečí je zažehnáno, přišla střela od půlky, kterou pozorný Bazala vyrazil. Bohužel pro Snipery se k odraženému míčku dostal soupeř a otevřel skóre zápasu. Ve druhé třetině se Třebíč dostala do více šancí, jenže opět slabá produktivita ke gólu nevedla.

Do poslední části se šlo za nepříznivého stavu pro hostující Snipery. Ti věděli, že pokud dnes budou chtít uspět, budou muset začít proměňovat své šance. Po klasické rozehře nikam nespěchat a šance si více vypracovat. Příležitosti ke vstřelení gólu přibývaly a domácí jako kdyby se začali bát, že můžou prohrát. Snipeři hrozili více a více, ale jak se říká - "nedáš, dostaneš". Po skvělé střele třebíčského Dvořáka se míček odrazil od gólmanovy přilby a domácí se dostali do brejku 2 na 1, který umí vyřešit. Stav utkání byl rázem 2:0 pro Přerov. Ale pořád byl čas s výsledkem něco udělat. Necelou minutu na to šel na trestnou lavici zkušený Janata a Přerovu se ji podařilo sehrát dokonale. Stav 3:0 a zbývá 17 minut zápasu. Není čas ztrácet čas a Třebíč začala vytahovat pressing. V polovině třetiny se podíval na trestnou lavici domácí Pavliš a Snipeři vycítili šanci. Přesilovky v této sérii Sniperům moc nešly, ale tentokrát to bylo jiné. Přesné a rychle přihrávky a možná i nervozita na straně domácích zapůsobila. Vochyán udělal svůj klasický výběh do středu hřiště, shodil míček na Žáka a ten našel místo nad nohou domácího Hrušky. Stav utkání rázem byl 3:1 a nervozita domácích by se dala krájet. Snipeři chtěli využít své přednosti, která je v lize zdobila, a to byla hra v 6 hráčích. Jenže při snaze získat balónek se Picmaus dopustil faulu a šel na trestnou lavici a bohužel pro hostující oslabení opět skončilo gólem. Osm minut dělilo Třebíč od konce sezóny. Snipeři zvýšili aktivitu a donutili domácí k dalšímu faulu. Hosté namlsaní využitím jedné přesilovky v zápase věřili, že i druhou promění. Vochyán nabírá míček, běží do středu a na druhé straně nachází Rubera a ten trefuje nekompromisně k tyči. Stav 4:2 už vypadal lépe. Zbývá 7 minut a Třebíčští už neměli na co čekat, jakmile získali balónek, odvolali brankáře Bazalu a hráli v početní převaze. Po krásně sehrané situaci Suchomel nekompromisně trefil horní roh domácí branky. Následně Snipeři bojovali do poslední minuty, aby aspoň vyrovnali a poté rozhodli v prodloužení, případně v nájezdové loterii. Bohužel se to nepodařilo a sezóna Třebíči skončila nejhůře, jak mohla. Po sedmi sezónách v Národní lize sestupují Snipeři do Divize.

Velké poděkování patří kouči Michalovi Kelblerovi, který u A týmu končí z rodinných důvodů. Poděkování patří i všem fanouškům, kteří Snipery podporovali na domácích zápasech. Drželi palce u on-line přenosů při venkovních zápasech. Láďovi Bazalovi, který se o tým z pozice vedoucího staral a dělal jim servis, aby hráči měli dost energie a mohli podávat ty nejlepší výkony. Velké díky patří všem hráčům, kteří do této sezóny zasáhli a nebylo jim jedno, jak tato sezóna dopadne.

Komentář vedoucího týmu Snipers Třebíč Martina Žáka: "Celou sezónu nás srážela produktivita... bohužel se to projevilo i v dnešním zápase. Dekuji všem klukům za předvedené výkony. "

Komentář trenéra týmu FBC MSEM Přerov Michala Kořeného: "Nepřeji nikomu nic špatného. Mrzí mě, že Třebíč padá. Tohle play down mělo parametry minimálně play off a byl to těžký soupeř. Podařilo se nám celou sérii dodržovat taktiku a měli jsme skvělou obranu. Jdeme se připravit na dalšího soupeře. Třebíči děkuji a přeju do budoucna uspěchy."

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský) – Machálek, Picmaus, Mátl, Malich, Vochyán - Dvořák, Vejmělka, Štveráček, Kůs, Žák – Karpíšek, Ruber, Suchomel, Svoboda, Janata – Dlabač, Stránský, Maleček

branky: 30. Martin Kubalík, 42. Michal Hrabica, 44. Michal Bělaška, 53. Jonáš Pavliš - 49. Martin Žák, 54. Matyáš Ruber, 58. Jiří Suchomel;

rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 2:4; využití: 2:2; diváků: 110; zásahy brankářů: Michael Hruška 19 – Jan Bazala 17; hráči utkání: Martin Kubalík – Michal Machálek