SnipersSlovan
6:5 sam. náj.(2:3,0:1,3:1)
so 4. 2. 2023 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 20. kolo

Nejdříve horor, nakonec výhra za dva body

Že třebíčští Snipeři budou letos zachraňovat svoji příslušnost v Národní lize v nevyzpytatelném play-down bylo prakticky jasné už před utkáním se soupeřem z Havířova. V posledních třech zápasech základní části se florbalisté Třebíče musí snažit o co nejvýhodnější pozici v konečné tabulce a toho si byli sami vědomi před zahájením střetnutí s ještě v minulé sezóně prvoligovým soupeřem.

Snipers Třebíč – TJ Slovan Havířov 6:5pn (2:3, 0:1, 3:1, 0:0)

Jenže začátek utkání se Slovanem byl pro Snipery jak z hororového snu. V polovině druhé minuty se z rohu nahozená přihrávka dostala na hůl hostujícího Kozelského a síťka za Bazalovými zády se vlnila poprvé. V další minutě se nepřesná přihrávka Homolky odrazila rovnou před bránu k Sekulovi a ten dával do prázdné. A pro domácí tým šílený úvod završil dalekonosnou skrytou střelou, kterou Bazala viděl až v brance, Charvát. Havířov vedl na začátku čtvrté minuty 3:0, domácí se ke střele na branku hostů vůbec nedostali a jejich akcie propadly hodně hluboko. Přesto se Snipeři z této situace dokázali vydrápat. Nejdříve v 11.minutě krásnou přihrávkou našel Mátl Jahodu a třebíčský benjamínek ještě hezčí střelou zpoza obránce rozvlnil síťku za havířovským gólmanem Sikorou. Následně dostali domácí výhodu přesilovky při vyloučení Molina a po nahrávce Mátla se k tyči trefil Vochyán. Snipeři byli na dostřel, nicméně se střelbou byli na štíru a Slovan nadále herně dominoval.

Ve druhé třetině, která měla podobný průběh jako část první s herní převahou Havířova, padla jen jedna branka a to do domácí sítě, když přesilovku při vyloučení Malečka využil Sedláček. Snipeři se jen těžko dostávali na útočnou polovinu a když už se jim to povedlo, tak se pro změnu nedostali k přesné střelbě. Až ke konci této části si domácí vytvořili souvislejší tlak na hostující obranu, leč bez gólového vyústění.

Ovšem třetí třetina, to už bylo ze strany Snipers o něčem jiném. Hned na začátku druhé minuty této části předložil zadovkou Mátl před bránu nabíhajícímu Malichovi a ten opět domácí přiblížil na jednogólový rozdíl. Chvíli na to poslal Homolka do úniku Mátla a ten byl faulován. „Máslo“ na nic nečekal, ihned rozehrál zpět Homolkovi a ten po zásluze srovnal na 4:4. Rázem se role vyměnily. Snipeři byli aktivnější, během chvíle měli ve třetí třetině více střel, než ve dvou částech předchozích a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Stejná dvojice jako při čtvrtém domácím zásahu následně úřadovala znovu. Mátl rozehrál standardku z rohu havířovského velkého brankoviště na Homolku jehož následná palba cíl neminula a Snipeři šli ve třiapadesáté minutě do vedení. To ovšem v předposlední minutě ztratili, když hosté využili svoji hru bez gólmana k opětovnému srovnání stavu a poslali utkání do prodloužení.

V nastaveném čase měli mírně navrch Snipeři, ale gólově se neprosadili. Rozhodnout o druhém bodu navíc tedy musely nájezdy. Po úvodní sérii třech nájezdů na každé straně byl stav 1:1, když úspěšnými střelci byli Vochyán a Fusek. V pátých nájezdech se trefili Svoboda a Kozelský a rozhodly až sedmé pokusy, když Kozelského vychytal Bazala a na Mátlův „zorro“ trik havířovský gólman Sikora nestačil.

Po 20. kole tedy mají Snipeři na předposlední jedenácté pozici ztrátu na desátý Přerov čtyři body a další bod ztrácí na deváté Hranice. Celky na 9. a 10. příčce začínají série play down dvěma zápasy v domácím prostředí. O to teď Snipeři hrají. Ve hře je ještě bodů šest. V následujícím kole přivítají Snipeři v sobotu 11.2. od 15:30hod celek 1.MVIL Ostrava a v závěrečném kole základní části pak o týden pozděni přivítají třebíčští florbalisté celek Šumperka.

Komentář trenéra týmu Snipers Třebíč Michala Kelblera: „Přes hororový vstup do zápasu jsme se dokázali uklidnit, méně jsme chybovali, přidali jsme na bojovnosti a byla tam i chuť porvat se o výsledek. Škoda inkasovaného gólu v závěru ale v nájezdech jsme rozhodli i když nám to dlouho trvalo. Doufám, že si z toho vezmeme to pozitivní do dalšího utkání.“

Komentář vedoucího týmu TJ Slovan Havířov Matěje Erbse: „Teď už víme, že budeme čekat, kdo si nás vezme. Musíme se na play off připravit, jsme tým, který je schopný vyhrát vše. Hozená deka na mančaftu, byla i v tomto zápase a doufáme, že se brzo z ní vyhrabeme. Věřím ve svůj tým a v úspěch, hra začíná na konci února. Musíme se kousnout a makat.“

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Picmaus, Svoboda, Horák, Kůs – Homolka, Maleček, Vochyán, Dlabač, Malich – Mátl, Jahoda, Vejmělka, Dlabač – Žák

branky: 11. Vojtěch Jahoda, 14. Jan Vochyán, 42. Zdeněk Malich, 43., 53. Jan Homolka, N Lukáš Mátl - 2. Michal Kozelský, 3. Daniel Sekula, 4., 59. Patrik Charvát, 32. Matěj Sedláček;

rozhodčí: Jakub Cigl - Zdeněk Mlčoušek; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 64; zásahy brankářů: Jan Bazala 37 – Ivo Sikora 21; hráči utkání: Jakub Maleček – Patrik Charvát