SnipersP.E.M.A.
3:11(1:3,2:2,0:6)
so 28. 1. 2023 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 19. kolo

Kolaps ve třetí třetině

Základní část florbalové Národní ligy – východ jde do svého finiše a Snipeři se, ač neradi, smiřují s faktem, že po loňské účasti v semifinále soutěže budou letos třetí nejvyšší soutěž zachraňovat v play-down. Čtyři závěrečná kola základní části hrají třebíčští florbalisté v domácím prostředí a prvním ze soupeřů v této sérii jim byl lídr soutěže z Opavy.

Snipers Třebíč – S.K. P.E.M.A. Opava 3:11 (1:3, 2:2, 0:6)

Snipeři vstoupili do utkání s vědomím, že nemají co ztratit a v úvodu si své obranné úkoly plnili svědomitě. Na začátku třetí minuty však při opavském napadání domácí rozehrávky zazmatkovali a slezský soupeř toho využil k vedoucí brance. Na ni zareagoval třebíčský tým v polovině třetiny, když dalekonosnou střelu Vochyána před gólmanem Opavy Novákem šikovně tečoval Malich a srovnal. Za chvíli si však hosté vzali po nevynucené chybě Sniperů vedení zpět zásluhou Šuberta. Snipeři byli v těchto fázích zápasu vyrovnaným soupeřem, jenže zase dopláceli na vlastní chyby a po jedné z nich opět inkasovali. V poslední minutě se střela Horáka zastavila o obranný val Opavy, a tak byl po úvodní části brankový rozdíl dvougólový.

Na začátku druhé třetiny se do šance dostal Žák, ale úspěšný nebyl. Naopak na opačné straně se povedlo skórovat Repčekovi a Opava tak Sniperům ještě více odskočila. Následně sice Malich šikovně tečoval jedovatou střelu Svobody za záda opavského gólmana, ale za pouhou minutu zase vrátil třígólový rozdíl ve prospěch Opavy opět Repček. Vyrovnaný průběh druhé části pak při odloženém vyloučení jednoho z hráčů Opavy potvrdil krásnou brankou Dlabač a oba týmy šli podruhé do kabin zase při dvougólovém rozdílu ve prospěch Opavy. A nutno podotknout, že Snipeři odehráli obě části zápasu velice solidně.

I do závěrečné části vstoupil domácí tým s elánem, který potvrdil výtečnou střelou Štveráček. Jenže trefil jen masku gólmana Opavy a při následné snaze o znovuzískání míčku zaznamenali sudí jeho sekání a poslali třebíčského obránce na trestnou. A přesilovky jsou silnou opavskou zbraní – Posselt 3:6. Za chvíli byl vyloučený Žák a Posselt trestal opět. Na Snipery padla deka, Opava koncertovala a zápas se změnil v jednoznačnou záležitost. Kaňkou nakonec všeho bylo ještě nesportovní chování domácího Mátla a následný osobní trest.

V následujícím kole přivítají Snipeři v sobotu 4.2. od 18:00hod celek Slovanu Havířov. Pořád mají o co hrát, byť už nyní jen o lepší postavení v tabulce před play-down, zaručující zahájení série dvěma zápasy v domácím prostředí.

Komentář vedoucího týmu Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Soupeř vyhrál zcela po právu, dvě třetiny jsme viděli zajímavý a pěkný florbal, ale bohužel ve třetí třetině jsme se našimi vyloučeními a stále se opakujícími vlastními chybami připravili o slušný výsledek.“

Komentář vedoucího týmu S.K. P.E.M.A. Opava Vladimíra Černína: „Dnes povinné vítězství i přesto, že nám nejely nohy, nejedou nohy nejede hlava, potrénujeme a příští týden jsme zpět v plné síle.“

Sestava Snipers: Brestovský (R.Korba) – Štveráček, Picmaus, Žák, Horák, Kůs – Karpíšek, Maleček, Vochyán, Svoboda, Malich – Mátl, Jahoda, Vejmělka, Dlabač, Benáček – Jašek

branky: 11., 27. Zdeněk Malich, 35. Jaroslav Dlabač - 3., 52. Dominik Klimscha, 15. Michal Šubert, 19., 60. Marek Klečka, 25., 28. Vojtěch Repček, 43., 48. Patrik Posselt, 53. Jan Rabinský, 60. Jiří Šebesta;

rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 4 + Lukáš Mátl OS:1; využití: 1:4; diváků: 105; zásahy brankářů: Petr Brestovský 16 - Tomáš Novák 18; hráči utkání: Zdeněk Malich – Dominik Klimscha