SnipersHranice
4:5(2:2,0:2,2:1)
so 14. 1. 2023 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 17. kolo

Prohra o gól, pád téměř na dno

Před utkáním Sniperů s Hranicemi zbývalo do konce základní části odehrát posledních šest kol soutěže. Pro oba soupeře, nacházející se v tabulce na příčkách znamenajících boj o záchranu byl tedy vzájemný souboj téměř existenční.

Snipers Třebíč – FBK Hranice 4:5 (2:2, 0:2, 2:1)

Úvod zápasu byl proto oboustranně opatrný a navrch měly obě obrany. První brankovou příležitost si vytvořili Snipeři, ale Žákem tečovaná střela Picmause skončila mimo tři tyče branky hranického gólmana Kosara. Chvíli na to se při domácím tlaku dostal míček na florbalky hostů a po rychlém protiútoku trefil prostor nad pravým ramenem Brestovského hostující Borik. Snipeři se snažili o srovnání ale ani pokus Kůse, ani rána Malicha ke gólu nevedla. Naopak při jednom z ojedinělých výpadů se téměř freestylovým způsobem prosadil hranický Dobeš a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Až v posledních třech minutách se Snipeři dočkali zaslouženého vyrovnání. Nejdříve poslal Janata krásný oblouček na Kosara a míček zapadl až za gólmana hostí. A v poslední minutě úvodní třetiny při domácí přesilovce zafungovala spolupráce Vochyána se Žákem, který nedal hostujícímu gólmanovi šanci a srovnal skóre zápasu.

V první přestávce utkání ocenili Snipeři svého bývalého hráče, Tomáše Sýkoru pamětní klubovou plaketou za sto odehraných ligových utkání v A týmu Sniperů.

Druhá část už ale pro domácí tým moc slavnostní nebyla. Ne, že by šance nebyly, ale na sniperské hole se opět dostavila nepřesná střelba, když už hostujícího gólmana překonali, trefovali jen brankovou konstrukci. Při další třebíčské přesilovce několikrát hosty zachránil gólman. Potom pro změnu odešel na dvě minuty pykat domácí Benáček a chvíli před koncem jeho trestu výhodu využil překvapivou bekhendovou střelou Václavík. Než se následně Snipeři vzpamatovali, podstřelil Brestovského Kratochvíl. Hranice měly opět pohodlný dvoubrankový náskok, a protože Homolkova teč skončila zase na tyčce, šli Snipeři s tímto mankem i do třetí třetiny.

A vstoupili do ní, jak nejlépe mohli. Při rozehrávce z pravého rohu předal míček Mátl Vochyánovi, ten vykroužil mírný oblouk a na bližší tyči nachytal Kosara na hruškách. Třebíčští florbalisté toužili po srovnání, ale dobývání hranické obrany bylo dlouho marné. Až v polovině závěrečné části si v přesilovce zopakovali spolupráci při druhém gólu Vochyán se Žákem a bylo opět vyrovnáno. Leč sniperské opojení netrvalo dlouho. Ještě v téže minutě se k odraženému míčku dostal hranický Mikel, našel před třebíčskou brankou osamoceného Kratochvíla a ten uťal krátkou radost Sniperů pátým gólem v jejich síti. Chvíli na to mířil Mátl do tyče, poté ho stejným zvoněním na hranickou bránu napodobil Homolka. Poslední dvě minuty už hráli Snipeři vabank bez gólmana se šesti hráči v poli, poslední půlminutu dokonce měli výhodu umocněnou vyloučením hostujícího Vraje, ale ke kloudnému zakončení se již nedostali.

V následujícím kole zajíždějí třebíčští florbalisté v sobotu 21. 1. do Pelhřimova, kde se od 19:00 hod utkají v derby Vysočiny s domácím Spartakem. V domácím prostředí SH na Hájku pak odehrají následná poslední čtyři kola základní části, která definitivně rozhodnou a tom, jestli letošní sezóna bude pro Snipery úspěšná, či nikoliv. Na osmé místo zaručující klidnou účast v play-off a na kterém se nyní nachází právě Pelhřimov ztrácejí nyní třebíčští florbalisté z předposlední pozice v tabulce pět bodů. Podaří se jim tuto ztrátu částečně umazat již v nadcházejícím kole?

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: „Dnes jsme podali další ze svých špatných výkonů a tím, že to honíme ve třetí třetině, nic nevyřešíme. Gratuluji soupeři.“

Sestava Snipers: Brestovský (Bazala) – Štveráček, Picmaus, Žák, Benáček, Kůs – Maleček, Homolka, Vochyán, Dlabač,Malich – Dvořák, Karpíšek, Mátl, Svoboda, Janata - Horák, Jahoda, Vejmělka

branky: 18. Vojtěch Janata, 20., 50. Martin Žák, 41. Jan Vochyán, - 6. Ondřej Borik, 15. Ondřej Dobeš, 33. Tomáš Václavík, 34., 51. Lubomír Kratochvíl;

rozhodčí: Tomáš Fuciman - Pavel Urbánek; vyloučení: 2 : 4; využití: 2 : 1 diváků: 165; zásahy brankářů: Petr Brestovský 13 – Jakub Kosar 24; hráči utkání: Jan Homolka – Lubomír Kratochvíl