FBC PřerovSnipers
8:3(2:0,1:1,5:2)
so 25. 2. 2023 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 1. kolo

V Přerově se Sniperům nedařilo

Třebíčští florbalisté zahájili nejdůležitější část sezóny dvěma prohrami v Přerově. V úvodním utkání série play-down o udržení v Národní lize tahali Snipeři od samého začátku za kratší konec a prohráli po zásluze.

FBC MSEM Přerov - Snipers Třebíč 8:3 (2:0, 1:1, 5:2), stav série 1 : 0

První střetnutí série začalo pro Snipery studenou sprchou, když ihned po úvodním buly trestuhodně nezachytili z rohu vyběhnuvšího Ševčíka, jeho střelu Bazala pokryl, ale na dorážku už byl třebíčský gólman krátký. Třebíčští hráči byli pomalejší a těžko zachytávali rychlou rozehru soupeře, který v sedmé minutě své vedení navýšil zásluhou Kubalíka. Za celou úvodní třetinu vyslali Snipeři na branku soupeře jedinou střelu, a protože další pokusy domácích byly taktéž neúspěšné, odcházely týmy poprvé do kabin při dvougólové výhodě pro domácí.

Do druhé části vstoupili modrobílí aktivněji a měli daleko častěji míček na svých florbalkách. Ale zakončení stále přesné nebylo. Naopak Přerov měl mušku přesnější a v úvodu třetiny odskočil o další gól. Chvíli na to ale vyslal dalekonosnou střelu třebíčský Dvořák a míček zaplul za překvapeného přerovského gólmana Hrušku. Snipeři byli v porovnání s úvodní částí aktivnější a několikrát se usadili na útočné polovině. Bohužel bez gólového vyústění.

Do třetí třetiny šli hostující Snipeři s touhou o zvrat. Leč tato touha byla přiškrcena prudkou ranou domácího Pospíšilíka, znamenající třígólový rozdíl ve prospěch domácích. Následovala série vyloučení na obou stranách. Nejdříve šel pykat domácí Hořecký, chvíli poté usedl na stejnou stranu trestné Porvol a na druhou stranu Vochyán. Přesilovku 4 na 3 Snipeři využili díky přesné střele Homolky a přiblížili se tak na dvougólový rozdíl. Jenže chvíli na to doplnili trestnou lavici za vzájemnou potyčku Mátl s Pavlišem a hra 3 na 3 s větším prostorem pro kombinaci více vyhovovala domácím. Důsledkem byl pátý gól v třebíčské síti. Za moment, už při plném počtu hráčů, přidali domácí další zásah. Na ten Snipeři zareagovali Vejmělkovým gólem a následně přistoupili k risku hry bez brankáře se šesti hráči v poli. Risk ale vůbec nevyšel. Přerov přidal ještě dva zásahy a získal tak pro sebe první bod do série hrané na čtyři vítězná utkání.

Komentář trenéra týmu Snipers Třebíč Michala Kelblera: "Dělali jsme zbytečné chyby, ale je to pouze první zápas série. Zítra přijedeme v lepším rozpoložení."

Komentář trenéra týmu FBC MSEM Přerov Michala Kořeného: " Vedeme 1:0. Zítra nový zápas."

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Picmaus, Žák, Jahoda, Kůs – Homolka, Maleček, Mátl, Malich, Vochyán – Dvořák, Machálek, Vejmělka, Svoboda, Janata – Buchtela, Horák

branky: 1., 48. Matěj Ševčík, 7., 24. Martin Kubalík, 42. Adam Pospíšilík, 52., 57., 60. Lukáš Kaďorek - 25. Lukáš Dvořák, 47. Jan Homolka, 56. Tomáš Vejmělka;

rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 3:4; využití: 0:1; diváků: 90; zásahy brankářů: Michael Hruška 10 - Jan Bazala 11; hráči utkání: Michael Hruška - Lukáš Dvořák