FBC PřerovSnipers
5:3(1:0,1:0,3:3)
ne 26. 2. 2023 17:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 2. kolo

Sniperům se střelecky nedaří

Ve druhém zápase odehráli Snipeři úplně odlišnou partii, byli lepším týmem, ale opět doplatili na mizernou střeleckou produktivitu.

FBC MSEM Přerov - Snipers Třebíč 5:3 (1:0, 1:0, 3:3), stav série 2 : 0

Do nedělního utkání nastoupili Snipeři bez pracovně zaneprázdněných obránců Picmause s Machálkem, sestavu tedy trenéři zredukovali na dvě obranné dvojice a tři útočné řady. Od úvodu zápasu se třebíčští florbalisté snažili o zabezpečenou obranu a nepustit domácí k jejich rychlým kombinacím. Přerov najednou nevěděl jak. Až na konci deváté minuty se před Bazalu prodral Hořecký, ale trefil jen boční síťku. Snipeři se poté několikrát neúspěšně pokusili ohrozit branku soupeře a následně byl poněkud přísně vyloučen Svoboda. Přesilovky, to je silná zbraň Přerova, což domácí potvrdili chvíli před koncem početní výhody úvodní brankou zápasu z hole Kowalíka.

Druhou třetinu Třebíč zahájila opět sebevědomě a domácí tým do šancí příliš nepouštěla. Avšak v polovině třetiny vyslal dalekonosnou střelu Hořecký a Bazala toho přes clonícího soupeře moc neviděl – 2:0. Snipeři se snažili o dorovnání stavu, jenže jejich pokusům chyběl moment překvapení a končily povětšinou na domácím gólmanovi. V závěru třetiny dostali i Třebíčští přesilovkovou příležitost, výsledkem ale bylo jen nastřelené břevno domácí svatyně.

Vstup Snipers do třetí části? Hrůza…Hned v úvodu se prosadil domácí Ševčík, po chvíli poslali sudí na trestnou Dvořáka, Přerov opět trestal a za stavu 4:0 to se Snipery vůbec nevypadalo dobře. Ještě v téže minutě však jako správný kapitán zavelel Štveráček, když uplatnil svůj důraz v brankovišti a vymazal nulu na gólovém účtu Třebíče. Snipeři poznali, že by to ještě mohlo jít a postupně přebrali otěže zápasu. Za chvíli byl po několika zastřelovacích, marných pokusech úspěšný Homolka a když se šest minut před závěrem prosadil Mátl, byla na domácí lavičce hodně patrná značná nervozita ze ztraceného náskoku. Jenže naděje měla jepičí život. Třebíčští trestuhodně nezachytili jeden z mála rychlých kontrů soupeře a Hrabica se opět postaral o dvougólový rozdíl ve skóre. Snipeři se pak ještě snažili o zvrat při hře bez gólmana, ale stav utkání se již nezměnil.

V porovnání obou víkendových utkání podali třebíčští florbalisté ve druhém střetnutí nepoměrně lepší výkon než v zápase sobotním, ale opět je srazila velice nízká produktivita střelby. Další dva zápasy série odehrají Snipeři tentokrát v domácím prostředí SH na Hájku a to v sobotu 4.3. od 18:00 hod. a v neděli 5.3. od 14:00 hod. Snipeři potřebují zvítězit pokud možno v obou zápasech a srovnat stav série, aby vrátili sérii do Přerova a nejlépe následně i do Třebíče. Přijďte je podpořit.

Komentář trenéra týmu Snipers Třebíč Michala Kelblera: " Dnešní zápas nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Věříme, že sérii vrátíme ještě do Přerova."

Komentář trenéra týmu FBC MSEM Přerov Michala Kořeného: "Vedeme 2:0. Do Třebíče pojedeme pro dvě výhry. Není důvod být skromný."

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský) – Dvořák Vejmělka, Žák, Horák, Kůs – Homolka, Maleček, Mátl, Malich, Vochyán – Štveráček, Svoboda, Janata – Buchtela, Jahoda

branky: 19. Ondřej Kowalik, 31. Tomáš Hořecký, 41. Matěj Ševčík, 45. Adam Zoubek, 56. Michal Hrabica - 45. Lukáš Štveráček, 52. Jan Homolka, 55. Lukáš Mátl;

rozhodčí: Lukáš Křivánek - Břetislav Staněk; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 91; zásahy brankářů: Michael Hruška 27 - Jan Bazala 17; hráči utkání: Michael Hruška – Tomáš Vejmělka