Rožnov p/RSnipers
6:5 sam. náj.(1:4,4:0,0:1)
so 7. 1. 2023 17:30 @ SH SŠIEŘ Rožnov p. R., Národní liga, 16. kolo

V Rožnově návrat sebedůvěry, bod je ale málo

Krátká vánoční přestávka skončila i florbalistům. Do cílové rovinky základní části Národní ligy vstoupili třebíčští Snipeři na horké půdě Sršňů v Rožnově p.R, kde se potkali staří známí ze semifinále loňské sezóny, přičemž oba týmy se letos pohybují na postupové hraně nejlepší osmičky pro play-off. Spíše tedy těsně pod ní.

1.FBK Sršni Rožnov p/R - Snipers Třebíč 6:5pn (1:4, 4:0, 0:1, 0:0)

Do zápasu vstoupili lépe hostující Snipeři a svůj úvodní tlak přetavili ve vedoucí branku, když Horák šikovně tečoval dlouhé nahození míčku Žákem. Třebíčští následně využili další nekoncentrovanosti domácích a během půlminuty zvýšili díky Karpíškovi na dvougólový rozdíl. A protože byli dále při chuti, tak za chvíli zprava utekl Jahoda a Škrobák v brance Sršňů se nestačil divit. Na míček si sáhl třikrát, ale vždy jen při vytahování ze své klece. S chutí hrající Snipeři i nadále tlačili na pilu a snažili se odskočit ještě výrazněji. Šance ovšem přibývaly i na straně druhé a jednu z nich využil dvě minuty před první pauzou domácí Plandor ke zkorigování stavu. Poslední slovo pak měli přeci jen Snipeři, když se ze své pozice přesně trefil navrátilec do sestavy Svoboda a gólem do šatny opět Třebíči vrátil tříbrankový náskok.

Do druhé části vyměnili domácí gólmana a vypadalo to jakoby si i týmy vyměnily dresy. Snipeři nedokázali reagovat na větší agresivitu domácích, najednou byli všude pozdě a role se vyměnily. Bylo otázkou času, kdy se tato skutečnost projeví ve změně skóre. Rožnovu pomohla přesilovka po přísnějším posouzení držení ze strany třebíčského Dlabače. V jejím závěru dostal mnoho prostoru na ose brankoviště Kittel a na umístěnou střelu Bazala nedosáhl. Za chvíli už to bylo jen o gól po zásahu Lipového, když se míček do sítě smůlovatě svezl po těle třebíčského gólmana. A domácí neměli dost. Snipeři nestíhali a v polovině utkání bylo srovnáno díky trefě Burýška. V závěru druhé třetiny byl vyloučený třebíčský Vejmělka a Sršni přesilovku dvě vteřiny před jejím závěrem využili k otočení skóre ve svůj prospěch.

Do třetí části šli tedy Snipeři s jednogólovým mankem, ale s odhodláním vrátit se ke hře z první třetiny a zvrátit zápas na svoji stranu. Oba týmy si navzájem nic nedarovaly a florbal nesl všechny znaky boje o play-off. Na obou stranách několikrát své týmy podrželi gólmani a čas plynul. Tři minuty před koncem základní hrací doby si Snipeři vyžádali time-out a následně se odvážili ke hře bez gólmana se šesti hráči v poli. Risk se Třebíči vyplatil v poslední minutě, když Žák švihovou střelou poslal zápas do prodloužení.

Pětiminutové nastavení byli Snipeři nuceni zahájit v oslabení, protože ještě před úplným závěrem základní hrací doby neuhlídali střídání a sudí si všimli… Tuto nevýhodu ale modrobílí zvládli v celku s přehledem, a ještě v prodloužení mohli rozhodnout. Leč Vejmělkova střela skončila na horní tyčce domácí svatyně. Rozhodující gól nepadl ani na jedné, ani na druhé straně, a tak o bodu navíc musela rozhodnout nájezdová loterie. Za Snipery byl úspěšný Svoboda, Mátl se Žákem však nikoliv. Domácího Tesárka vychytal Bazala, na Kittela a Plandora si ale třebíčský gólman nepřišel, a tak bonusový bod zůstal v Rožnově. Snipeři dali výkonem zapomenout na poslední utkání minulého roku, kdy doma ostudně podlehli Kopřivnici, ale bod z Valašska je pro ně málo.

V následujícím kole přivítají třebíčští florbalisté v domácím prostředí SH na Hájku tým FBC Hranice nacházející se v tabulce dva body za Třebíčí. Utkání začíná v sobotu 14.1.2023 v 18:00hod. a o jeho důležitosti netřeba pochybovat!

Komentář trenéra Snipers Třebíč Martina Žáka: „Do zápasu jsme vstoupili výborně, domácí asi ten náš nástup nečekali. Bohužel ve druhé třetině došlo k našemu uspokojení a domácí toho využili k návratu do zápasu. Třetí třetina už byla z obou stran hlavně o bojovnosti, nám se podařilo srovnat v závěru. Začátek prodloužení nás stál hodně sil díky zbytečnému vyloučení. Nájezdy, to už je loterie. Vyrovnané utkání.“

Komentář trenéra 1.FBK Sršni Rožnov p.R. Miroslava Kasla: „Těžký začátek, kluci se nekoncentrovali, první třetinu jsme si prohráli sami. Do druhé třetiny jsme trochu pozměnili sestavu a jsem rád že to pomohlo. Škoda toho posledního gólu. Byl to v podstatě už zápas play-off. Těžké utkání.“

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Dvořák, Benáček, Kůs, Karpíšek – Mátl, Vejmělka, Malich, Svoboda, Dlabač – Horák, Jahoda, Žák

branky: 19. + N Richard Plandor, 24. Petr Kittel, 27. Marek Lípový, 29. Adam Burýšek, 37. Adam Tesárek - 7. Rudolf Horák, 8. Martin Karpíšek, 14. Vojtěch Jahoda, 20. Alexander Svoboda, 60. Martin Žák;

rozhodčí: Martin Hudeček - Pavel Rochovanský; vyloučení: 0 : 3; využití: 2 : 0 diváků: 187; zásahy brankářů: Jiří Škrobák 9, Lukáš Slovák 17 - Jan Bazala 27; hráči utkání: Richard Plandor – Adam Benáček