V 1.kole Národní ligy po sympatickém výkonu bez bodu

Po dlouhých 336 dnech nastoupili florbaloví Snipeři k ligovému utkání nového ročníku Národní ligy v Hranicích na Moravě. Kádr třebíčských florbalistů doznal oproti minulé sezóně a pouhých pěti odehraných utkání několika změn. Hostování skončilo brněnským hráčům Halamovi, Máčkovi i ex třebíčskému Vlachovi. Naproti tomu se do sestavy vrátili Janata se Sýkorou, a o doplnění se postarali nadějní junioři Tobiáš Stránský s Vojtěchem Jahodou.

FBC Hranice - Snipers Třebíč 5:4 (2:2, 2:2, 1:0)

Úvod zápasu přinesl živý florbal a o trochu více aktivity na florbalkách Třebíčanů. Ti se snažili vycházet ze zabezpečené obrany a čekat na soupeřovu chybu. Ale byli to domácí, kteří se ujali vedení na začátku 14.minuty, když Grygar obstřelil bránícího Jahodu a míček zapadl do levého horního rohu branky Brestovského. Snipeři s odpovědí nečekali dlouho a za dvě minuty srovnali zásluhou Žáka. Ještě v téže minutě se hosté ujali vedení, když míček do sítě protlačil Dlabač. Poprvé do kabin se ale přesto šlo za vyrovnaného stavu. Díky domácímu Vrajovi a jeho zásahu ze střední vzdálenosti.

Do druhé části vstoupili lépe Snipeři a ve čtvrté minutě svoji mírnou převahu završili vedoucí brankou Dlabače po krásné přihrávce Sýkory. Vzápětí byl vyloučen domácí Kratochvíl a dobře zahranou přesilovku po čtyřiceti vteřinách ukončil, taktéž svým druhým gólem v zápase, Martin Žák. Třebíčští odskočili do dvoubrankového vedení a zápas měli ve svých rukou. Jenže… Zápas se překlopil do své druhé poloviny, domácí přidali na bojovnosti, která však místy byla za hranou. Snipeři se těžko přizpůsobovali a navíc se nepřizpůsobili ani rozhodčí. Do druhé pauzy domácí zásluhou Kratochvíla a Václavíka stihli opět srovnat stav utkání. V závěru třetiny byl ještě vyloučen třebíčský Vochyán za bránění ve hře, za které, prakticky stejné na druhé straně na něj, trest nepřišel. Snipeři se ubránili a o přestávce si dodávali přesvědčení, že mají na to, odvézt si z Hranic nějaký ten bodík.

Závěrečná třetina už mnoho hezkých akcí nepřinesla. Byl to spíš boj a štěstí se nakonec překlopilo na stranu domácích, když rozdílovou a tříbodovou branku docílil v polovině třetiny zkušený Kolajta. Třebíčští se ještě pokoušeli v závěru o hru bez gólmana s šesti muži v poli, ale bez kýženého výsledku.

A tak třebíčští florbalisté odjížděli z Hranic s nepořízenou, ale přesto s vědomím, že je začátek nové sezóny a výkon i přes prohru byl slibný, noví hráči do kádru bez problémů zapadli, není důvod věšet hlavy. V příštím kole zavítají Snipeři v sobotu 18.9.2021 na horkou půdu Sršňů v Rožnově pod Radhoštěm.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: Jsme rádi, že jsme se po roce sešli k zápasu Národní ligy, nepředvedli jsme špatný výkon, ale domácí byli o 1 gól lepší. Děkuji za pěkný zápas.

Komentář trenéra FBC Hranice Marka Hlocha: Dnes bojovný zápas plný tvrdých soubojů. Ze začátku nám to dělalo problémy a pomalu jsme se dostávali do zápasu, ale postupem času jsme byli lepším týmem na hřišti a zaslouženě vyhráli. Velká pochvala všem hráčům včetně brankáře. Dobrý start do sezóny.

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Machálek, Jahoda, Černý, Štveráček (0gólů+1přihrávka) - Benáček, Stránský, Žák (2+0), Sýkora (0+1), Janata, Dlabač (2+0), Svoboda A., Vochyán, Malich

branky: 14. Jan Grygar, 19. Jiří Vraj, 34. Lubomír Kratochvíl, 36. Tomáš Václavík, 51. Jan Kolajta - 16. Martin Žák, 16. Jaroslav Dlabač, 24. Jaroslav Dlabač, 25. Martin Žák;

rozhodčí: Tomáš Humeňanský – Michal Minařík;

vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 30; zásahy brankářů: Jakub Kosar 29 - Petr Brestovský 43; nejlepší hráči: Jaroslav Král – Tobiáš Stránský