39_20210909_123502.jpg

Sezóna 2021/2022 odstartovala Pohárem Českého florbalu

Sezóna 2021/2022 byla rozehrána 1. kolem Poháru Českého florbalu a stejně jako předešlé roky, tak i letos u toho třebíčští Snipeři nemohli chybět. Třešničkou na dortu bylo, že právě Snipeři byli určeni pořadateli 1. kola, a tak nemuseli nikam cestovat. Záměrem, jako předešlé roky, bylo dát příležitost co největšímu počtu hráčů a to se, vyjma brankářů podařilo, protože do hry zasáhlo celkem 20 hráčů.

Snipers Třebíč vs. TJ Sokol Lanžhot 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Specifické utkání, protože pro oba týmy se jednalo o první zápas od října loňského roku, kdy byly všechny soutěže ukončeny. Třebíč papírovou roli favorita plnila od první minuty a jen střelecká nemohoucnost nechávala hosty stále ve hře. Vzhledem k tomu, že se Lanžhot do zakončení dostával sporadicky, bylo o čistém kontu brankáře Brestovského rozhodnuto prakticky v polovině utkání, kdy se hrálo podle not třebíčských hráčů.

K1 Florbal Židenice vs. Snipers Třebíč 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Zápas se soupeřem, na kterého Pazderník s Brestovským vzpomínali, jako na soka v začátcích éry klubu měl jednoznačný průběh, ale i přes převahu a jasnou dominanci třebíčských na hřišti se z jediné šance v průběhu první třetiny radoval soupeř. O tom, že dobývání branky bylo pro Snipery velkým problémem, vypovídá i statistika střel. Zatímco soupeř spoléhal na brejky a dokázal být produktivní, třebíčští se předbíhali v zahazování šancí. A jelikož se hraje na branky, tak překvapivého výsledku na úkor Třebíče dosáhli hráči Židenic.

Snipers Třebíč vs. Sokol Ivanovice na Hané 7:8 (2:2, 3:4, 2:2)

Oproti sobotnímu dnu zaznamenala sestava Třebíče až 6 změn a tak se měli možnost ukázat další hráči juniorského věku. Že utkání bude hojné na branky, vypovídala už první třetina, kdy padly celkem 4 branky. Celý zápas byl o tom, že třebíčští vždy srovnali krok, aby vzápětí brzy na to opět inkasovali. Přetahovaná nakonec vyzněla lépe pro hosty z Hané, kteří florbalovou přestřelku zakončili 8 brankami, zatímco Snipeři jich dokázali vsítit pouze 7.

VSK VUT Skurut Hai Brno vs. Snipers Třebíč 3:4 (0:0, 0:1, 3:3)

Před posledním utkání bylo jasně dáno, že pokud třebíčští Snipeři chtějí postoupit do další fáze poháru, musí v zápase s Brnem bodovat. Tempo udávali, stejně jako předešlá utkání, třebíčští hráči, ale opět se potýkali se střeleckou impotencí a tak dlouhou dobu bylo utkání otevřené. První branku nakonec v polovině utkání vstřelila Třebíč, ale to bylo opět na dlouho dobu vše. Další branky padly až v posledním dějství, kdy si vytvořili Snipeři tříbrankový náskok, který se ukázal jako dostačující, protože brněnští hráči dokázali jen snížit na rozdíl jediné branky.

Po odehrání všech utkání nakonec Snipeři postoupili do další fáze poháru z druhého místa tabulky o kterém rozhodla nejlepší bilance ze vzájemných zápasů s Brnem a Lanžhotem. Dle pavouku poháru Českého florbalu se utkali v druhém kole s týmem Florbalu Kuřim.