48_20210927_110556.jpg

Zlatý turnaj Junior Sokol Cup

Na druhý turnaj v letošní sezóně se naši přípravkáři vypravili do Pardubic. V neděli 19. září se zde konal Junior Sokol Cup 2021, kterého se Snipeři už pravidelně účastní. Tým přípravky se sem vydal poprvé.

Po Troopers Cupu, kde jsme skončili na neoblíbeném čtvrtém místě, jsme do Pardubic jeli s odhodláním podat zde co nejlepší výsledek. Ve skupině nás čekaly tři týmy – FBC Mohelnice, Sokoli Pardubice A a FBC Piráti Sokol Chrudim. Jako první jsme nastoupili proti Mohelnici. Po pomalejším začátku se kluci rozehráli, rozběhali a připsali si první výhru 4:0. Druhý zápas proti domácím Pardubicím A byl jednodušší. Byli jsme viditelně rychlejší a soupeře moc nepouštěli k míčku. Po dvanácti minutách zápas skončil výsledkem 10:1. Třetí zápas ve skupině proti chrudimským Pirátům byl vyrovnaný, ale přesto jsme nakonec vítězství 3:2 brali my. Do play-off jsme postupovali ze skupiny z prvního místa.

Ve čtvrtfinále jsme opět potkali tým Pardubic A. Výsledek byl podobný jako ve skupině, bez inkasovaného jediného gólu, výhra 13:0. Semifinále proti Pardubicím C už bylo jiné. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, až se po dvanácti minutách zastavilo na stavu 3:3. Následovaly tedy nájezdy. V prvním kole nedal žádný hráč gól, v druhém kole na rozdíl od soupeře náš Nikolas uspěl a postoupili jsme tedy do finále. Tam nás čekal tým K1 Florbal Židenice. Na již zmiňovaném Troopers Cupu nás porazili, o to víc jsme byli zvědaví, jak zápas dopadne. Finále se vyvíjelo podobně jako semifinále. Oba týmy hrály rychlý aktivní florbal a na konci zápasu byl opět vyrovnaný stav 3:3 O vítězi turnaje měly rozhodnout tedy nájezdy. Za Snipers šel na první nájezd Patrik a přesně mířenou střelou proměnil. Stačilo tedy, aby Kuba nepustil míč do naší brány. Což se mu podařilo a vítězství bylo naše!

Naši snajpři na celém turnaji vyhráli všechny zápasy a zaslouženě brali zlaté medaile za první místo. Děkuji klukům za krásný výkon, rodičům za pomoc s dopravou na místo turnaje a Radkovi Procházkovi za spolukoučování.

Sestava:

B: Kuba Knap

H: Nikolas Polovčík, Dominik Procházka, Patrik Böhm, Mety Honzík, Tom Brumla, Matěj Knap