Zlatí elévové na Prague Open Air 2023

V neděli 9. září 2023 se elévové zúčastnili prvního turnaje v letošní sezóně Prague Open Air Kids 2023. Turnaj se odehrál pod širým nebem v tréninkovém areálu pražského týmu FbŠ Bohemians. Počasí nám přálo skoro až moc, hlavně brankáři si na sluníčku v třiceti stupňovém horku užili. Na místě se potkaly domácí týmy Bohemians s dalším pražským týmem Slavia, dále týmy z Chomutova a naši Snipers. Ze soustředění z Biskupic jsme měli natrénováno, a tak jsme se na tento turnaj po prázdninové přestávce hodně těšili.

Po krátkém seznámení s umělým povrchem, který dobře známe z naší Polanky, jsme se vrhli do zápasů. Čekalo nás jich celkem pět, dohromady 100 minut čistého florbalu. Nová sezóna, první zápas, první buly, lehká nervozita byla znát. Velmi rychle ale opadla. S oběma týmy domácích FbŠ Bohemians si naši hráči lehce poradili, Slavia Praha našim útokům a střelám taky podlehla. Ďáblíci z Chomutova nám možná svým názvem chtěli nahnat strach, zápas byl už více vyrovnaný, ale naši Snipeři hráli stále svou hru. Poslední zápas proti chomutovským Čertíkům měl rozhodnout o vítězi, protože Čertíci ani Snipeři do tohoto souboje neprohráli jediný zápas. Opět nervozita. A opět po prvních minutách zápasu mizí, ujímáme se vedení, v druhém poločase soupeř dotahuje, ale nedali jsme se. Určitě nejtěžší zápas turnaje. Snipeři vyhráli 8:5 a zlatý pohár s medailemi jede do Třebíče!

Je potřeba všechny hráče pochválit, stále se posouvají dál. A stále máme na čem pracovat. Zvláštní ocenění patří brankáři Tomovi Světlíkovi, který po každé hře úplně propotil brankářskou výbavu. A samozřejmě děkuji rodičům za pomoc s dopravou týmu a za podporu dětí.

Hráči Snipers Třebíč: Tomáš Světlík (G), Patrik Böhm, Tomáš Brumla, Mety Honzík, Kuba Knap, Honza Kočí, Vašek Novák, Nikolas Polovčík, Dominik Procházka