Záloha Snipers Třebíč nezačala sezónu vůbec dobře

Ke svému prvnímu zápasu v divizi mužů zajížděl rezervní tým Snipers Třebíč, k regionálnímu derby 11. 9. 2021 do Jihlavy s celkem šesti juniory v sestavě, kteří tvořili více jak polovinu mužstva.

SK Jihlava - Snipers Třebíč 12:4 (3:0, 4:0, 5:4)

Do zápasu nastoupily oba týmy s očekáváním, že si zahrají dobrý florbal a před slušnou diváckou kulisou. Bohužel třebíčští florbalisté hned ve druhé minutě špatně střídali a nabídli domácím výhodu přesilové hry. Tu, těsně před návratem pátého hráče Třebíče, využil a tím otevřel jihlavský účet Jan Horský. Když už se Snipeři začínali dostávat do tempa zápasu, pohotově se trefil Ondřej Vyskočil. Pak byli Snipers znovu vyloučeni. Za držení si šel odpočinout Milan Novák a jihlavská přesilovková formace si znovu poradila, když trpělivě unavila druhou třebíčskou čtveřici. Do konce třetiny byl ještě vyloučen Tomáš Havelka za hru rukou, nicméně tentokrát se třebíčští hráči v oslabení ubránili.

Druhá třetina nepokračovala pro Snipers nikterak úspěšně a do hry se vůbec nedostávali. Jihlavští byli důslednější a agresivnější v obranných soubojích a na jejich rychlost v pohybu i kombinacích neměli třebíčští odpověď. Postupně si SK navíc vybudovalo dostatečný náskok, když se trefil Lukáš Dvořák a Jakub Horský dovršil hattrick.

Do poslední části vstoupili hráči Třebíče s tím, že zkusí vyhrát aspoň jednu třetinu a přidají na důrazu a pohybu, protože nechtějí odjet s nulou na svém kontě. Začátek třetiny se ale nesl ve stejném duchu jako předešlé minuty a na nějaký obrat nebylo ani pomyšlení, protože Jihlava zvýšila svůj náskok už na 9:0. Jako čestný úspěch se díky napadání ve 47. prosadil s chladnou hlavou Kryštof Buchtela, po přihrávce z velkého brankoviště od kapitána Michala Pazderníka. Ve 48. minutě byl ale Jakub Horský vyloučen na pět minut za hrubost, když hodně přehnal agresivitu při obraném souboji. To dalo Sniperům možnost snížit na přijatelný výsledek. Za deset vteřin se prosadil znovu Kryštof Buchtela po přesné přihrávce Rudolfa Horáka. Bohužel přesilovková pětice chtěla jen útočit a po vystihnutí kombinace se ze samostatného útoku prosadil domácí Ondřej Vyskočil. Třetí branku v přesilové hře Třebíče vstřelil povedenou střelou Tomáš Nestrojil. Bohužel i Jihlava navýšila svůj gólový účet na konečných 12 branek. V poslední vteřině zápasu upravil konečný stav Michal Pazderník po přesné přihrávce Kryštofa Buchtely.

Sestava: Abrahám; Pacal - Venhoda, Buchtela (2+1) - Procházka (0+1) - Pazderník (1+1), Horák (0+1) - Havelka, Susa - Novák - Nestrojil (1+0), Svoboda

rozhodčí: Dušek Jan, Novák Petr

vyloučení: 1:3; využití: 2:2; diváků: 28; zásahy brankářů: David Navrkal 13 - Matěj Abraham 43; nejlepší hráči: Ondřej Vyskočil – Kryštof Buchtela