MVILSnipers
5:4 po prodl.(2:0,1:2,1:2)
so 8. 1. 2022 18:00 @ Sportovní hala Krásné Pole, Národní liga, 16. kolo

Z prvního utkání po pauze přivezli Snipeři jeden bod

Po vánočně-novoroční třítýdenní pauze se opět rozeběhl kolotoč třetí nejvyšší florbalové soutěže – Národní ligy. Třebíčské Snipery v 16.kole čekala dlouhá cesta do Ostravy k utkání se stále se zlepšujícím týmem 1.MVIL. Do zápasu se modrobílí dostávali lopotně, nicméně zlepšeným výkonem od poloviny střetnutí dosáhli zisku sice malého, ale každý bod ve vyrovnané tabulce se počítá.

1.MVIL Ostrava - Snipers Třebíč   5:4p (2:0, 1:2, 1:2, 1:0)

Tak jako již několikrát v sezóně, chybělo Sniperům kvůli studijním a pracovním povinnostem několik hráčů, ale současný kádr je vyrovnaný a třebíčský tým od úvodu utkání opět spoléhal na bojovnost a kvalitní týmový výkon. Přesto domácí vstoupili do zápasu aktivněji a Snipers tahali za kratší konec. V šesté minutě nepohlídali na středu hřiště úplně volného Tesárka a ten prudkou ranou do spojnice otevřel skóre utkání. Hosté se snažili o srovnání, jenže se zakončením byli na štíru. Navíc dělali nevynucené chyby, které domácí trestali. Nejprve ještě v první třetině opět Tesárek, Snipeři padli do herní deprese, Ostravy bylo plné hřiště a bílomodří mohli děkovat Bazalovi v bráně, že skóre zůstalo jen dvougólové.

Další fatální nepřesnost Třebíče přišla v úvodu druhé části a MVIL odskočil o další gól. To už ale stačilo, jako-by si řekli hráči Snipers, začali konečně trochu více tvrdit muziku a odměna přišla za chvíli v podobě prvního gólu z hole Vochyána. Herní převaha se pomalu, ale jistě dostávala na stranu Třebíče, domácí znervózněli a hra se ještě více přitvrdila. Snipeři ovšem pálili šanci za šancí, míček několikrát lízal domácí brankovou čáru nové sportovní haly, ale za ni se nedostal. Soupeři už se pomalu viděli podruhé v šatně, když udeřil Sniperský blesk z čistého nebe. Malich našel volného Vochyána a bylo to o gól.

Třebíčští si euforii přenesli i do třetí třetiny a v největší byl nejmladší z nich, Vojta Jahoda, když chvíli po pauze po Žákově přihrávce doslova vyhnal všechny pavouky ze šibenice domácí branky. Stav byl srovnaný, jenže Snipeři si klidu příliš neužili. Za dvě minuty přišla další chyba v rozehrávce a MVIL znovu odskočil. Oba týmy poté předváděly tvrdou hru, chvíli až za hranicemi pravidel a rozhodčím došla trpělivost. Po tvrdém ataku Kotzura na třebíčského Mátla šli Snipeři do první přesilovky v utkání. A výhody jednoho muže v poli navíc v probíhající sezóně umějí poměrně často využít. Několik rychlých křížných přihrávek završila přesná Žákova a umístěná střela z první Vochyánova. Stav byl srovnaný a soupeři měli devět minut na rozhodnutí. Šance přibývaly na obou stranách, Snipeři už se při jedné z nich radovali z gólu, střela však byla tak prudká, že její odraz od zadní tyčky Kořínkovy branky rozhodčí nepostřehli, a tak lítý boj, i přes maxizávar před pro změnu Bazalovou bránou, dospěl k prodloužení. V něm si více střel připsali domácí hráči a o bodu navíc pro Ostravu rozhodla zase chyba Sniperů. Při držení míčku domácím gólmanem se jeden z trojice hostů rozhodl vystřídat, toho domácí gólman využil k přesnému výhozu na volného Lacinu a ten už věděl, jak si počít.

Z Ostravy tedy třebíčští florbalisté odjeli pouze s jedním bodem, ale s poznáním, že si víc asi nezasloužili. Všechny góly v jejich síti padly po vlastních nevynucených chybách, Snipeři jsou si vědomi nedostatků, na kterých musí zapracovat a jestli se jim jejich alespoň částečné odstranění v posledních šesti utkáních základní části podaří, nemusí se o účast v play-off obávat. První šanci na další bodový zisk mají v sobotu 15.ledna, kdy od 18:00 hod. přivítají v domácím prostředí SH na Hájku tým FBK Spartak Hluk.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Byla na nás vidět dlouhá pauza, jeden a půl třetiny nám trvalo abychom se srovnali s rychlostí soupeře, díky bojovnosti jsme se vrátili do zápasu. Bohužel jsme po naší chybě nezvládli prodloužení, poučíme se a jdeme dál. Díky soupeři za zápas a přejeme štěstí do dalších zápasů.“

Komentář trenéra 1.MVIL Vojtěcha Kořínka: „První zápas v novém roce jsme zvládli. Jsme spokojeni s výhrou, škoda, že jsme nerozhodli už v normální hrací době, šance ke konci tam byly. Jinak první třetina dobrá, druhá a třetí bída s nouzí. Díky soupeři a přejeme krásnou cestu domů.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Picmaus, Blaha, Černý – Dlabač, Janata, Mátl, Malich (0gólů+1přihrávka), Kuželka (0+1), Vochyán (2+1), Jahoda (1+0), Žák (1+1), Vejmělka

branky: 6. Adam Tesárek, 13. Patrik Němec, 22. Jiří Šebesta, 44. Daniel Kotzur, 64. Jan Lacina - 26. Jan Vochyán, 40. Jan Vochyán, 42. Vojtěch Jahoda, 51. Martin Žák;

rozhodčí: Jakub Krátký, Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Vojtěch Kořínek 26 - Jan Bazala 26; nejlepší hráči: Adam Tesárek – Jan Vochyán