PetroviceSnipers
6:5 po prodl.(2:2,2:1,1:2)
so 10. 12. 2022 17:00 @ SH ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné, Národní liga, 14. kolo

Z dalekých Petrovic pouhý bod

Petrovice u Karviné leží na samé hranici s Polskem, netrefíte odbočku ke sportovní hale a jste rázem v sousední zemi. Až sem cestovali Snipeři k utkání 14. kola Národní florbalové ligy-východ. Místní celek Z.F.K., v minulé sezóně ještě prvoligový, v prvním vzájemném střetnutí po vyrovnaném průběhu v Třebíči Snipery udolal až v prodloužení, třebíčští florbalisté čekali podobný průběh i nyní ale věřili, že pro ně výsledek bude tentokrát příznivější.

Z.F.K. Petrovice - Snipers Třebíč 6:5 p (2:2, 2:1, 1:2, 1:0)

Do zápasu vstoupili lépe domácí a od úvodních vteřin se tlačili na polovinu hostujících Sniperů. Jejich snaha po několika nepřesných střelách došla naplnění v páté minutě, kdy Bazalu překonal Horák. Třebíčští ale šli hned po buly za vyrovnáním. Zprvu sice neúspěšně a několikrát i z protiútoku zahrozil domácí tým, v polovině třetiny však přesně zacílil Suchomel a skóre utkání srovnal. Když přesně za minutu poté po rychlém přečíslení skóroval Žák, měli gól k dobru pro změnu Snipeři. Petrovice ještě zvýšily tlak na hostující obranu a po faulu Štveráčka v následné přesilovce po chvíli stav zápasu opět dorovnaly zásluhou Oboráka. V závěru třetiny nevybíravě za Bazalovou brankou fauloval petrovický Firda a za hrubost vyfasoval 2+2. Snipeři pak tuto část utkání dotáhli bezpečně k první pauze.

Do druhé třetiny vstoupili s cílem tuto delší přesilovku využít ke skórování. Jenže už po půlminutě bylo vše jinak. Třebíčský Mátl si při trestné rozehrávce domácích nepohlídal dovolenou vzdálenost od míčku, po jeho odchodu na trestnou se síly na hrací ploše vyrovnaly a z přesilovky Snipers nezbylo nic. Naopak se po několika minutách radovali domácí, když po spolupráci s Kašparem podruhé v zápase překonal Bazalu Oborák. O dramatické situace ani poté nebyla nouze. Nejdříve Snipery oslabil svým sekáním Ruber, a po úspěšně odbráněném oslabení následovala pro změnu přesilovka třebíčská při vyloučení Flašara. Podle nepěkné tradice z letošní sezóny však opět neúspěšná. Chvíli po ní si třebíčský Benáček krásně vyběhl a střelou do vzdálenějšího rožku petrovické branky opět srovnal gólový účet zápasu. S tím však nesouhlasili domácí a prakticky hned po rozehrání si zásluhou kanonýra Oboráka vzali vedení zpět. Stav o gól příznivější pro domácí pak i přes několik brankových příležitostí na obou stranách setrval až do konce druhé třetiny.

Třetí část začala téměř fatální chybou třebíčského Štveráčka, která naštěstí pro Snipery zůstala nepotrestána. Pak dostali hráči Třebíče výhodu přesilovky. Ta byla ve znamení dvou pokusů Žáka a z brejku zkusil Bazalu překonat Oborák. Oba střelci byli neúspěšní, ovšem hostující Žák chvíli poté již mířil přesně a Sniperům ukázal, že by to s přesilovkami tak špatné být nemuselo. Oba týmy se následně střídaly ve svých útočných aktivitách a při jedné z nich byl při střele zblokován nedovoleně Oborák. Petrovice rychle rozehrály a míček skončil v třebíčské síti z hole…Oboráka. Od této chvíle bylo třebíčskému týmu hodně horko. Domácí zvýšili úsilí, jenže Snipeři měli v bráně Bazalu a co na něj prošlo, vše pochytal. I přes mírně nervózní závěr už žádná branka nepadla a o bodu navíc muselo rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.

Nastavení 5 minut 3 na 3 začalo opět petrovickým náporem, ten však opět končil na třebíčském gólmanovi. V polovině nastavené doby Snipeři zazmatkovali, neuhlídali počet hráčů na hřišti a sudí si toho všimli. 2 minuty za špatné střídání si na trestnou šel za tým odsedět Horák a hostům při hře 3 proti 4 začaly perné chvíle. Když do ukončení trestu chybělo jen 17 vteřin, zacílil přesně domácí Kašpar a rozhodl o bonusovém bodu pro Petrovice.

Z dalekých krajů tak Snipeři přivezli jen jeden bod. Play-off ještě není utopií, ale již musí bezpodmínečně začít sbírat body. Posledním soupeřem v tomto kalendářním roce budou třebíčským florbalistům v letošní sezóně v pohodě hrající Vikingové z Kopřivnice, kteří přijedou na domácí hřiště Sniperů v sobotu 17. 12. 2022. Utkání začíná ve SH města Třebíče na Hájku v 18:00 hod a protože bude již téměř vánoční čas, pořadatelé slibují pro všechny diváky malý dárek…

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: „Hloupými individuálními chybami ve třetí třetině a v prodloužení jsme dnes soupeři vítězství darovali. Přejeme mu hodně štěstí do zbytku sezóny.“

Komentář trenéra Z.F.K. Petrovice Romana Ochodka: „Dnes hodně vyrovnané utkání, kdy jsme se zbytečně nechali vylučovat a nedostali jsme se ke své hře. Soupeř hrál velmi dobře. Ve druhé třetině jsme se dostali do vedení a chtěli jsme hrát dále v klidu na balonku, bohužel jsme se zbytečně tlačili dopředu a dělali chyby v obraně, které nás zbytečně stály dodatečný bod. V prodloužení nám soupeř nabídl přesilovku za špatné střídání, kterou jsme nepohrdli“

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský) – Mátl, Karpíšek, Vejmělka, Dlabač, Vochyán – Dvořák, Ruber, Suchomel, Horák, Janata - Štveráček, Maleček, Žák, Benáček, Kůs

branky: 5. Petr Horák, 15., 29., 36., 53. Roman Oborák, 65. Petr Kašpar - 11. Jiří Suchomel, 12., 45. Martin Žák, 35. Adam Benáček, 50. Lukáš Dvořák; rozhodčí: Dalibor Repček - Adam Tietz; vyloučení: 4 + Ondřej Firda 4 : 4; využití: 2:1 diváků: 35; zásahy brankářů: Maciej Bogdański 18 - Jan Bazala 23; hráči utkání: Roman Oborák - Jan Bazala