SnipersAligators
3:14(0:3,0:3,3:8)
so 4. 12. 2021 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 13. kolo

Výsledek hovoří za vše – ano i toto je florbal

Základní část florbalové Národní ligy je za polovinou a třebíčští Snipeři si už nyní musí hlídat umístění mezi první osmičkou, zajišťující účast v play-off soutěže. Dosavadní výsledky, kdy Snipers celkem pravidelně sbírali body, dávaly před zápasem s Aligátory z Klobouků naději, že by se třebíčští hráči o svoji přítomnost mezi nejlepšími nemuseli obávat. Po zápase hrůzy však tato naděje téměř zmizela.

Snipers Třebíč  -  FATPIPE Aligators Klobouky  3:14 (0:3, 0:3, 3:8)

V sestavě Třebíče chyběli tentokrát zkušení obránci Machálek se Štveráčkem, ochořel i kouč Kelbler a tak domácí do utkání vstoupili se dvěma obrannými dvojicemi a třemi útoky, s lodivodem Pazderníkem na střídačce. Od začátku utkání byla na Sniperech znát značná nervozita, naopak hosté si zkušeně hlídali nepřesné domácí přihrávky a vyráželi k rychlým protiútokům. První střelu na branku Aligátorů vyslali Snipeři až na konci deváté minuty, to už ale prohrávali, když chvíli před tím otevřel skóre utkání Zbořil. Následná pasáž byla vcelku vyrovnaná, oba týmy se střídaly v držení míčku, ale nebezpečnější byli hosté. A dokázali to ve čtrnácté minutě, kdy v rozmezí půlminuty dvakrát rozvlnili síťku za zády třebíčského gólmana Brestovského. Ten ještě několikrát předvedl, co umí a jen díky němu šli domácí do kabiny jen s třígólovým přídělem.

O první přestávce si Snipeři vyříkali své chyby a nedostatky a na hřiště šli s přesvědčením, že zápas otočí na svoji stranu. Naděje sice umírá poslední, ale nyní zemřela hned zkraje třetiny. Hostům stačilo počkat si na nepřesné přihrávky domácích, naopak svoje zrychlit a zpřesnit a po dvou podařených akcích to bylo 0:5 a další přiložené polínko do hořícího ohně narušené psychiky Snipers. V polovině utkání už bylo skóre půltuctové a téměř všichni na domácí straně od hráčů po diváky si přáli zrychlit čas a na toto klání zapomenout.

O to, aby Snipery ani nenapadlo uvažovat, byť jen o zkorigování stavu, se Aligátoři starali hned od úvodu závěrečné třetiny. Po půlminutě 0:7, za chvíli osmá trefa, za dvacet vteřin další. O přerušení hry se prakticky staraly jen míčky za zády nebohého Brestovského, který by musel být čaroděj Čáryfuk, aby na vše stačil. Malinkaté plus, že to nebude s nulou, zařídil do té doby nevýrazný (ale to byli vlastně všichni Snipeři) Sýkora. Další světlou chvilkou bylo po chvíli Janatou proměněné trestné střílení. Potom ale najeli na svůj brankostroj opět hosté a dalšími třemi zásahy se přehoupli přes, pro Snipery potupnou, desítku. Následně ještě korigoval Malich, nakonec ale ještě dvěma góly završili skóre hostující Aligátoři.

Shrnutí zápasu? Na první pohled hrůza. Ale viděno optikou odehrané poloviny sezóny je to první výsledkový výbuch Sniperů. Byl ojedinělý? Nebo odešla sportovní forma na delší čas? Je na trenérském týmu florbalistů a především na samotných hráčích, aby své příznivce a především sebe přesvědčili o tom, že atraktivní florbal hrát nezapomněli. Byli vyrovnanými soupeři Trooperům z Brna, Sršňům z Rožnova ve dvou minulých kolech, v obou sahali po vítězství. Hlavy vzhůru, to půjde.

Komentář trenéra Snipers Michala Pazderníka: „Od samého začátku jsme nebyli v utkání a ani jsme se do něj nedostali. Dnes jsme nepředvedli prakticky vůbec nic a zaslouženě jsme dostali výprask. Omlouváme se fanouškům za bolest očí a doufám, že si vezmeme ponaučení a takto ostudný výkon již nepředvedeme.“

Komentář vedoucího týmu hostů Patrika Procházky: „Třebíči jsme předčasně nadělili mikulášskou nadílku. Od hráčů první výhra, ve které byl dodržen alespoň z 90% taktický plán. Soupeř byl přečtený a na nás našel recept až ve 3. třetině díky naší laxnosti v bránění. Motivaci bránit musíme mít kdekoliv a za každého stavu. Body z venku jsme potřebovali. Původně jsem chtěl vypsat konkurz na centra, nakonec jsme ho našli ve vlastních řadách. Děkuji především hráčům za vysokou výhru.“

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Černý, Picmaus, Blaha, Vejmělka – Benáček, Janata (1gól+2přihrávky), Žák, Svoboda A., Vochyán, Malich (1+0), Dlabač, Sýkora (1+0), Mátl, Stránský

branky: 47. Tomáš Sýkora, 49. Vojtěch Janata, 56. Zdeněk Malich - 7. Pavel Zbořil, 14. Filip Konstant, 14. Tomáš Líznar, 22. Tomáš Jedlička, 23. Pavel Zbořil, 33. Adam Klimeš, 41. Pavel Zbořil, 46. Mikuláš Svoboda, 47. Pavel Zbořil, 50. Matyáš Zouhar, 53. Tomáš Popovský, 55. Pavel Zbořil, 57. Tomáš Jedlička, 60. Tomáš Líznar;

rozhodčí: Michal Havelka, Jan Kvapi; vyloučení: 0 - 1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Petr Brestovský 28 – Patrik Rychlý 16; nejlepší hráči: Vojtěch Janata – Pavel Zbořil