SnipersSvitavy
9:5(1:0,4:2,4:3)
so 5. 2. 2022 14:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 20. kolo

Výhra, ale s varovným vykřičníkem v závěru

Ve druhém domácím utkání v řadě přivítali třebíčští Snipeři dalšího soupeře ze suterénu tabulky Národní ligy - východ. Po florbalistech z Horní Suché se tentokrát střetli s týmem Svitav. A tento soupeř Sniperům historicky příliš nevoní. Z posledních šesti vzájemných utkání odešli třebíčští florbalisté poraženi, přičemž v minulém utkání ve Svitavách prohráli 4:5. Nyní však Snipeři bojují o co nejlepší postavení v tabulce před play-off, o důvod víc, nepříjemnou sérii zlomit.

Snipers Třebíč – FbK TJ Svitavy  9:5 (1:0, 4:2, 4:3)

V úvodu střetnutí se především hosté starali o důslednou obranu, domácí se do tempa dostávali pomalu a jejich střely byly nepřesné. V polovině první třetiny dostali Snipeři příležitost přesilové hry, ale ke kloudnému zakončení nedošlo. Nicméně vzápětí následovala po faulu svitavského Macha druhá početní výhoda, v ní si našel Žákovu přihrávku Malich a domácí se kýženého vedení přeci jen dočkali. V závěru třetiny měli hosté velkou příležitost na vyrovnání stavu, ale při trestném střílení Vašáka byl úspěšnější domácí gólman Bazala a když závěrečný tlak Snipers přinesl jen dvě nastřelené tyčky, odcházeli modrobílí do šatny s hubeným náskokem.

Do druhé části vstoupili domácí s pocitem, že je jen otázkou času, kdy se prosadí podruhé. Stal se pravý opak. Po hrubé chybě obrany Sniperů hned zpočátku třetiny srovnal stav Mach. Za chvíli mohl skóre na stranu Snipers otočit debutant v domácím dresu, junior Adam Svoboda, kterého trenéři určili jako exekutora nařízeného trestného střílení, ale Adam se svým „Zorro trikem“ úspěšný nebyl. Stav se neměnil ani po dvou nebezpečných akcích na straně druhé. Při další přesilovce Třebíče to dlouho vypadalo, že zůstane nevyužita. Až patnáct vteřin před jejím koncem se do míčku na polovině hřiště opřel Mátl a domácí šli do vedení. Ne na dlouho. Ještě v téže minutě se v třebíčském brankovišti prosadil Prudil a opět srovnal. Gólovou přetahovanou pak po chvíli ukončil domácí Kuželka třetím zásahem do sítě svitavského veterána Kaliny. Následná pasáž pak byla ze strany hostů poznamenaná značnou podrážděností na výroky sudích a vyvrcholila jejich dvojnásobným vyloučením. Snipeři této situace využili dokonale, když po zásazích Malicha a po další minutě Mátla odskočili na třígólový rozdíl. Velká komplikace pro domácí pak nastala v závěru třetiny, když byl za sekání vyloučen Alexander Svoboda, a to rovnou na pět minut. Do druhého klaksonu se Snipeři však ubránili, i když také zazvonila tyčka Bazalovy branky.

Podstatnou část dlouhého oslabení pak domácí tým odehrál na počátku závěrečné části. A odbránil je bravurně. Ba co víc, Mátl při jednom z výpadů individuálně obehrál jak obránce, tak gólmana a zvýšil na 6:2. Když za pět minut ještě skóre navýšil Vochyán a při další přesilovce Alexander Svoboda, bylo v polovině poslední třetiny o zápase prakticky rozhodnuto. O to větší škoda, že Snipeři poté podlehli uspokojení, rezignovali na týmové pojetí a soupeři umožnili téměř se vrátit do zápasu. Po třetím gólu Svitav se, jak jinak než v přesilovce, přesně trefil Alexander Svoboda a skóre upravili hosté zásluhou Pakosty a Vašáka. Minimálně poslední tři branky svitavských byly díky vypadnutí Sniperů z role úplně zbytečné a pro třebíčské florbalisty by tato skutečnost měla být velkým varovným vykřičníkem před play-off.

Ale do konce základní části NL Sniperům chybí odehrát ještě dvě poslední domácí utkání, která rozhodnou, z jaké pozice do vyřazovací části Národní ligy půjdou. Před čtvrtým Pelhřimovem mají nyní tříbodový náskok, v příštím, předposledním kole však na domácím hřišti SH na Hájku přivítají suveréna soutěže, TROOPERS, tým převážně složený z bývalých hráčů brněnských superligových klubů. Z prvního vzájemného utkání odešli Snipeři poraženi po nájezdech 5:6. Prostě výzva. Přijďte Snipery podpořit v sobotu 12.února od 18:00hod.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Z dnešního zápasu si odnášíme tři body, a to je tak asi všechno. Jediné, co nám fungovalo, byly přesilovky a hry v oslabení. Posledních deset minut jsme předvedli šílenost, která už se doufám nebude opakovat, protože by nás v play-off mohla hodně mrzet.“

Komentář vedoucího týmu FbK TJ Svitavy Jakuba Motla: „Jsem rád, že se pořídil záznam dnešního utkání. Myslím si, že delegát měl popsaný celý sešit. Co se týče hry, jsem rád, že jsme to za stavu 9:3 nevzdali a zkusili ještě zabrat, i když jsme byli v psychickém rozpoložení. Do playdown se na to musíme připravit a zaměřit se sami na sebe. Děkuji soupeři za utkání.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Picmaus, Vejmělka, Machálek (0 gólů+1přihrávka), Jahoda (0+1), Homolka – Svoboda Adam, Žák (0+1), Kůs, Svoboda Alex. (2+1), Janata, Mátl (3+1), Kuželka (1+0), Vochyán (1+1), Malich (2+1), Procházka

branky: 14. Zdeněk Malich, 27. Lukáš Mátl, 29. Matěj Kuželka, 36. Zdeněk Malich, 37. Lukáš Mátl, 41. Lukáš Mátl, 46. Jan Vochyán, 48. Alexander Svoboda, 53. Alexander Svoboda - 21. Ondřej Mach, 28. Josef Prudil, 51. Vojtěch Kužela, 55. Ondřej Pakosta, 55. Ladislav Vašák;

rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 0 + Alex. Svoboda 5 : 7 + Mach os.10; využití: 6:0; diváků: 36; zásahy brankářů: Jan Bazala 22 -  Miroslav Kalina 19; nejlepší hráči: Jan Homolka – Ondřej Mach