SnipersTroopers
5:7(3:4,2:2,0:1)
so 12. 2. 2022 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 21. kolo

Výborný florbal, s lídrem ale bez bodu

V předposledním utkání základní části Národní ligy přivítali třebíčští Snipeři na svém hřišti suveréna tabulky TROOPERS, tým se sídlem v Moravanech u Brna a domovskou základnou v Brně-Tuřanech. Kádr A týmu je složený jednak z odchovanců, ale také ze zkušených, převážně brněnských hráčů, kteří prošli několika kluby v naší nejvyšší soutěži. Snipery tedy čekal nejtěžší soupeř sezóny, navíc z domácí sestavy pro tento zápas vypadla zkušená trojice Mátl, Malich, Picmaus.

Snipers Třebíč – TROOPERS  5:7 (3:4, 2:2, 0:1)

Úvody zápasů v poslední době Sniperům nevychází zrovna podle představ, a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Ještě neuplynula ani půlminuta utkání a první střela hostů skončila v domácí síti. Snipery v zápase přivítal autor gólu Budík. Domácí tým se do zápasu dostával pomalu, ale v páté minutě, při vyloučení hostujícího Knotka, přesilovku rychle využil Vochyán. Knotkovi se na trestné lavici asi líbilo, protože chvíli po svém návratu na hrací plochu opět fauloval a Snipeři si vzápětí dali gólové repete, když je, zase v úvodu přesilovky, poslal do vedení Machálek. V polovině úvodní třetiny neuhlídal svou hru v mezích pravidel Benáček a početní výhodu měli k dispozici pro změnu hosté. A také ji využili zásluhou kanonýra Voltnera. Domácí se snažili o patřičnou odpověď a bylo se opravdu na obou stranách hřiště na co dívat. Florbalovou kvalitu ukázali nejdříve Troopeři, když v rozmezí půlminuty odskočili o dvě branky díky Potáčkovi a Minichovi. Potom se předvedli Snipeři, když po několika nadějných akcích napřáhl ze střední vzdálenosti Černý a domácí byli zpět na dostřel jednoho gólu. Snažili se o srovnání, ale když nadějná střela Dlabače skončila jen na boční síťce branky hostů, tak bojovný a vyrovnaný florbal první třetiny další gólové vyústění nepřinesl.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté ale Snipeři se i díky pohotovému Brestovskému v bráně ubránili a postupně se Trooperům herně opět vyrovnali. Odměnou jim byla vyrovnávací branka po pěkné kombinační akci zakončené Homolkovou střelou z první do odkryté branky hostů. V polovině zápasu ovšem domácí před bránou neuhlídali volného Matiho a ten zužitkoval zpoza brány nabídnutý míček ke vstřelení vedoucí branky Trooperů. S osudem zápasu pak zamíchaly opět přesilovky. Při trestu domácího Jahody přesně zacílil zkušený Grábl, Snipeři opět prohrávali o dva góly, ale to se změnilo za chvíli, kdy po vyloučení Kadlece zaúřadovalo duo Vochyán, Svoboda a „Saša“ přízemní střelou brankový rozdíl snížil na jednogólový. V těchto fázích utkání oba týmy jely na plné obrátky, diváci se rozhodně nenudili, ale branka už do druhé přestávky žádná nepadla.

Závěrečnou část utkání začali s míčkem na florbalkách hostující Troopeři a svoji převahu také po přesné kombinaci vyjádřili gólovou trefou Matiho. Snipeři byli opět dva góly pozadu a byli nuceni přitlačit na pilu. Záměr se jim i celkem dařil, byli aktivnější než soupeř, hrálo se častěji na bránu hostů, ale ke gólovému bonusu se domácí tým ne a ne dostat. A když nepomohla ani hra bez gólmana se šesti hráči v poli v posledních dvou minutách utkání, museli domácí skousnout porážku. Troopeři skalp Sniperů nedostali zadarmo, rozhodla větší zkušenost a větší jistota při hře s míčkem. Třebíčští florbalisté se teď musí soustředit na poslední kolo základní části, ve kterém se v domácím prostředí SH na Hájku střetnou v sobotu 19. 2. 2022 od 18:00hod. s Hranicemi. Závěrečné kolo rozhodne, jestli si Snipeři soupeře v play-off budou moci vybírat z celků na 5. až 8.místě (umístění Snipers na 3. místě), budou vybíráni celky na 1. až 3.místě (5.místo), nebo na ně zbude soupeř po výběru týmů z 1. až 3.místa (4.místo). V případě umístění na 3. nebo 4. místě budou Třebíčští sérii play-off začínat dvěma zápasy doma, v případě 5. místa v tabulce budou sérii začínat dvěma zápasy na hřišti soupeře. Všechny série play-off Národní ligy se hrají na 3 vítězná utkání.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Pro diváky dnes útočný florbal na obě strany. Udělali jsme fatální chyby a soupeř těchto kvalit je nekompromisně trestal. Velké plus - naše přesilovka. Díky soupeři a přejeme štěstí do dalších zápasů.“

Komentář vedoucího týmu TROOPERS Iva Barteka: „Utkání mělo florbalovou úroveň, která odpovídala postavení týmů v tabulce. Po většinu utkání jsme byli lepším týmem. Zkomplikovali jsme si situaci častým vylučováním a soupeř přesilovky perfektně využíval. Děkuji hráčům, divákům. Soupeři přeji šťastný vstup do play-off.“

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Štveráček, Jahoda, Homolka (1 gól + 0 přihrávek), Machálek (1+0), Černý (1+0), Vejmělka – Benáček, Stránský, Žák, Kuželka, Vochyán (1+1), Kůs (0+2), Dlabač, Janata (0+1), Svoboda Alex. (1+1), Pacal, Procházka

branky: 5. Jan Vochyán, 7. Michal Machálek, 17. Jan Černý, 26. Jan Homolka, 37. Alexander Svoboda - 1. Daniel Budík, 10. Petr Voltner, 14. Vojtěch Potáček, 15. Daniel Minich, 33. David Mati, 34. Jan Grábl, 43. David Mati;

rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 2:3; využití: 3:2; diváků: 107; zásahy brankářů: Petr Brestovský 18 - Jan Chrást 18; nejlepší hráči: Jan Vochyán – David Mati