SnipersFBC Přerov
7:5(1:3,2:0,4:2)
so 17. 9. 2022 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 2. kolo

Vybojované první body

K prvnímu utkání nové sezóny na domácí půdě nastoupili florbalisté třebíčských Sniperů proti mladíky nabitému týmu Přerova. Třebíčští představili několik nových tváří a nutno dodat, oživení kádru se prozatím jeví jako vydařené. Byť je pořád jen začátek sezóny.

Snipers Třebíč – FBC MSEM Přerov 7:5 (1:3, 2:0, 4:2)

Oba týmy vyšly v úvodním kole bodově naprázdno, a tak jim záleželo na dobrém vstupu do zápasu. První střelu zaznamenali prakticky hned po úvodním buly hosté, ale Brestovský byl koncentrovaný. Snipeři odpověděli stejnou mincí, ale také se stejným výsledkem. V 5. minutě se po jednom z neúspěšných útoků domácích prosadil po rychlém kontru hostující Zoubek a Přerov šel do vedení. Svoji momentální technickou převahu hosté přetavili v druhý zásah v deváté minutě, kdy se při závaru před domácí brankou nejlépe orientoval Pavliš. Za chvíli ale svoji nepostradatelnost pro Snipery dokázal jubilant v třebíčském dresu Vojtěch Janata, hrající svůj 200 ligový zápas. Na půlicí čáru dostal přihrávku od jedné z posil Sniperů Jiřího Uhra (PSKC Okříšky) a jeho skrytá, jedovatá střela skončila za zády přerovského gólmana. Chvíli na to byl vyloučen hostující Kowalík, Sniperům se naskytla výhoda přesilové hry, ale domácí s ní naložili prachbídně. Do trestuhodně otevřené domácí obrany pronikl Gavaller a opět zařídil dvoubrankový gólový rozdíl. Na závěr první části měli Snipeři ještě jednu výhodu přesilovky, ale ani tuto nevyužili.

Do druhé části vstoupili třebíčští hráči s cílem zlepšit přistupování k soupeři a ztížit jim tak jejich rychlé kombinace. Výsledkem však dvakrát bylo jen jejich dvouminutové vyloučení. Početnímu oslabení se Snipeři s vypětím všech sil ubránili a vzápětí dokázali snížit, když Suchomel našel zpoza branky vyběhnuvšího Svobodu a ten z velkého úhlu švihem uklidil míček do sítě. Domácí ožili, a těsně před druhým odchodem do šaten dokázali vyrovnat po přesné přihrávce Uhra nabíhajícímu a střílejícímu Mátlovi.

Vstup do závěrečné části se Sniperům povedl na výbornou. Povzbuzeni vyrovnávací trefou těsně před druhým klaksonem zatlačili Přerov do defenzívy, agilní Uher vyběhl od pravého mantinelu ke středu hřiště, prostřelil vše, co stálo v cestě a poslal domácí tým poprvé v utkání do vedení. Za chvíli šla Třebíč zase do čtyř při vyloučení Suchomela, tuto situaci ale třebíčští hráči zvládli a vzápětí opět udeřili. Dvořák našel před přerovskou bránou úplně volného Mátla a po jeho bekhendové ráně vedli tentokrát Snipeři o dvě. Tento stav ale dlouhého trvání neměl. Přerovští dokázali dvěma góly během necelých pěti minut srovnat a ti diváci, kteří dali přednost florbalu před slavnostmi na zrekonstruovaném Karlově náměstí se při této dramatické přestřelce rozhodně nenudili. Domácím fandům pak udělal svým prvním gólem v třebíčském dresu Maleček, kterého v předbrankovém prostoru našel svou přihrávkou Malich. Domácí opět vedli. Přerov poslední tři minuty riskoval hru bez gólmana se šesti hráči v poli a toho využil minutu před úplným závěrem Suchomel pojišťovacím zásahem do prázdné.

Snipeři tedy bodovali poprvé v nové sezóně. Získané body jsou pro ně velice důležité, protože následující zápasový program mají Třebíčané velice těžký. V příštím 3. kole zajíždějí na horkou půdu, ještě v minulé sezóně prvoligového, Torpéda Havířov a v následujícím 4.kole přivítají v sobotu 1.října od 18:00hod. na vlastním hřišti taktéž loni prvoligové Petrovice.