168_20230922_125723.jpg

Vítězství na turnaji ve Stupavě

Na turnaj do slovenské Stupavy se vydali třebíčští starší žáci v celkovém počtu 16 hráčů a 1 brankář a s kompletním realizačním týmem. Vzhledem k tomu, že se liga blíží, tak se jednalo o poslední prověrku před startem soutěže.

Tsunami Záhorská Bystrica vs. Snipers Třebíč 0:6

Třebíčští florbalisté se ve svém prvním utkání na turnaji představili proti vicemistru Slovenska loňské sezóny, Tsunami Záhorská Bystrica. Po úvodním oťukávání se Snipeři do soupeře zakousli a začali se prosazovat střelecky. Zahajovací utkání zvládli s noblesou, když využili toho, že soupeř měl pro první den turnaje menší počet hráčů. Nejprve jej utahali a následně rozhodli o svém vítězství.

ŠK 1.FBC Zvolen vs. Snipers Třebíč 0:5

V druhém utkání nastoupili Snipeři proti týmu Zvolena, který byl zejména v první půli vyrovnaným soupeřem a spoléhal na důslednou obranu s rychlými protiútoky. Tento recept přinášel Zvolenu ovoce poměrně dlouhou dobu, ale poté se v rychlém sledu prosadili Snipeři a soupeř musel hru více otevřít. Díky mezerám v obraně následně třebíčští hráči přidali další branky.

Snipers Třebíč vs. Galaktikos Bratislava 8:1

Druhý den zrána na nás čekal tým z Bratislavy, který ovšem měl až příliš velký respekt z hráčů Třebíče, protože se bál cokoliv navíc si dovolit směrem dopředu. Díky strachu soupeře se Třebíč dostala poměrně rychle do pohodlného náskoku, až si hráči začali myslet, že se nemůže nic stát, a tak po jedné z hrubek v obraně, soupeř, poprvé na turnaji, pokořil Oldu Navrátila v brance Sniperů.

Vajda CH vs. Snipers Třebíč 0:1

Maďarský soupeř dokázal Sniperům několikrát nepříjemně přitopit pod kotlem, ale ve skvělé formě chytající Navrátil vše dokázal lapit. Tentokrát Sniperům zvlhl střelecký prach, několikrát selhali ve vyložených šancích, a tak bylo zřejmé, že o vítězi utkání rozhodne první vstřelená branka. Tu se nakonec podařilo vstřelit Třebíči, ale vedení si hráči Sniperů museli ještě ke konci zápasu usilovně a zodpovědně ubránit.

Po tomto utkání měli Snipeři odpoledne volno, a tak jej využili k návštěvě hokejového utkání Slovanu Bratislava s Michalovci, kde také nebylo o branky nouze a k vidění bylo vidět i několik potyček, a i vyražené plexisklo po souboji u mantinelu.

Snipers Třebíč vs. Exel Snipers Šamorín 5:0

Ranní derby Sniperů bylo důležité pro třebíčské Snipery v tom, že potřebovali získat minimálně bod, aby měli postup do finále ve svých rukách. K utkání nastoupili s velkou zodpovědností a koncentrací a odměnou bylo, že se velmi rychle ujali vedení. Toto vedení je uklidnilo, a tak postupem času skóre navyšovali a po nejlepším výkonu v dosavadním průběhu turnaje si mohli oddechnout, protože věděli, že už je čekají nejslabší dva účastníci turnaje.

Hurikán Rača vs. Snipers Třebíč 1:10

Střet Sniperů s Hurikány na hřišti znamenal doslova hurikán, kdy třebíčští hráči na soupeře vlétli a rozhodli o svém vítězství hned v první polovině utkání, kdy vedli 8:0. Zbytek utkání Snipeři dohrávali v poklidu a s respektem k soupeři, který byl nucen nastoupit s mladší kategorií, vzhledem k tomu, že starší žáci prodělávali virózu.

Snipers Třebíč vs. 1.SC Malacky 15:0

I v tomto utkání třebíčští florbalisté dominovali a soupeře jasně přehráli. V dobré formě hrající celý tým dokázal kombinovat a připravovat branky až do kuchyně. V posledním utkání ve skupině skórovali i hráči, kteří nedali branku, a tak po základní skupině měl na svém kontě minimálně jeden vstřelený gól každý z hráčů Třebíče.

Snipers Třebíč vs. Exel Snipers Šamorín 7:0

Na finálové utkání si museli hráči počkat až do odpoledních hodin, aby úderem 16 hodiny odstartovalo finálové utkání Sniperů z Třebíče a Bratislavy. O tom, že první utkání zvládli lépe třebíčští florbalisté se vědělo, a tak zdravé sebevědomí před zápasem z hráčů čišelo. Zodpovědným přístupem po celou dobu turnaje nechtěli nechat nic náhodě a aktivní hrou si chtěli hráči dojít pro zlaté medaile. Jaké bylo přání trenérů, tak přesně takové výkony odvedli hráči na hřišti a agresivní a kombinační hrou si Snipeři dokráčeli pro kýžené vítězství na celém turnaji.

Při slavnostním ceremoniálu si individuální cenu pro nejlepšího brankáře odnesl Oldřich Navrátil a pro nejužitečnějšího hráče turnaje cenu převzal Vojtěch Fila. Aby nebylo těch cen málo, tak kromě vítězství v turnaji, za což hráči obdrželi medaile a pohár, vyhráli třebíčští Snipeři i ve vědomostní soutěži a získali tak start na příštím ročníků Stupava Cupu zdarma.

Sestava týmu: B: Navrátil H: Buček, Dvořák, Fila, Hakl, Charvát, Chodur, Krejčí, Krupica, Plavec, Pospíchal, Procházka, Skála, Svoboda, Šoltó, Vybíral, Železný

Realizační tým: Pazderník, Charvát, Skála L.