10_20201007_085308.jpg

VEZEME MEDAILI z Junior Sokol Cup 2020

Letos se ve dnech 12. a 13. 9. 2020 zúčastnily týmy třebíčských Sniperů florbalového turnaje JUNIOR Sokol Cup v Pardubicích. A nechyběl mezi nimi i tým našich elévů. Po loňských vyrovnaných zápasech a celkovém 11. místě z 24 týmů jsme se do Pardubic vydali opět ukázat to nejlepší z naší hry.

Vzhledem ke Covidovým opatřením se dvoudenní turnaj zkrátil pouze na jednodenní a elévové tedy vyráželi do Pardubic v neděli brzy ráno, aby během celého dne stihli odehrát všechny zápasy. Vzhledem k pár omluvenkám tým tvořilo nakonec jen pět hráčů v poli a brankář.

Postupová skupina byla nabitá soupeři a všichni jsme napjatě čekali, jak do turnaje naši elévové vstoupí. Na úvod nás čekalo šest týmů z celé republiky. A Snipeři začali nekompromisně. Týmu FBC Draci růžoví jsme nastříleli 12 gólů! Ríša si v naší bráně prakticky nesáhl na míček. Se Sokoly z Předměřic jsme vyhráli 7:3. Orly ze Rtyně jsme rozstříleli 15:0! Góly jsme nestíhali ani počítat. Hlavními tahouny byl Štěpa a Davča a spolu s Benem, Oldou a Kubou vytvořili opravdu kompaktní tým. Následoval zápas s domácími Sokoly Pardubice A, který byl opět po pár minutách rozhodnut a skončil 11:1 pro Snipery. Se stejným skórem jsme hráli i se Sokoly z Chlumce nad Cidlinou. Nejvyrovnanější zápas skupiny A jsme sehráli se Sokoly z Jaroměře. Napínavý souboj nakonec skončil 5:3 a díky všem vyhraným zápasům jsme šli do medailových soubojů.

Ve finálové skupině o zlato, stříbro a bronz jsme se potkali s týmy Black Angels z Prahy a s týmem FBC Draci z Říčan. Tady už byl vidět opravdu pěkný florbal. Našim sniperům bohužel začaly docházet síly, a tak nakonec po prohrách s Draky i Black Angels brali krásnou bronzovou medaili.

Kluci si turnaj užili a už se těší na první ligové zápasy. Děkuji hráčům za medailové umístění i rodičům za podporu.

Sestava:

B: Richard Honzík

H: Štěpán Skála, David Vávra, Ben Krupica, Kuba Krejčí, Olda Navrátil