LitomyšlSnipers
11:7(6:1,3:1,2:5)
pá 17. 11. 2023 19:00 @ MSH Litomyšl, Divize, 11. kolo

Vedoucí Litomyšl byla nad síly Sniperů

Na Snipery čekal v posledním kole první poloviny základní části divize momentálně vedoucí celek soutěže.

Florbal Litomyšl - Snipers Třebíč 11:7 (6:1, 3:1, 2:5)

Soupeř svoji kvalitu brzy ukázal a postupně získal sedmibrankový náskok. Za Snipery se během prvních dvou třetin trefili pouze po krásné akci Malicha Ruber a z přesilovky Žák. Do třetí části vystřídal v brance Buršíka Bazala a Snipers konečně prolomili střeleckou smůlu, která je provází až na výjimky po celou sezónu. Během poslední třetiny vsítili pět branek, na obrat to však nestačilo a Snipeři přijeli z Litomyšle s prázdnou.

Komentář trenéra Snipers Filipa Koláře:Skóre po prvních dvou třetinách bylo dost nespravedlivé. Vytvořili jsme si mnoho zajímavých a místy i vyložených šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Pro nás je ale důležité, že se do nich dokážeme opět dostávat a třetí třetina ukázala, že je začínáme i využívat. Proměnili jsme také přesilovku ze secvičeného signálu, což je určitě velké plus. Konečně jsme také měli minimum zranění, byť během zápasu naši junioři Mates Skála a Adam Korba schytali nepříjemné údery a museli ze zápasu odstoupit. Oba budou snad brzy v pořádku. Chtěl bych ocenit náhradníky, kteří do zápasu postupně naskočili a všichni týmu pomohli. Celkově se ale nejednalo o vůbec špatný zápas z naší strany. Taktické pokyny už realizujeme lépe, máme opět hodně materiálu, se kterým budeme během tréninků pracovat a věřím, že nás to posune zase o kousek blíž tolik vytouženému vítězství.“

Komentář trenéra Litomyšle Tomáše Doubka: „V zápase jsme od začátku ukázali, že jsme lepším týmem. Úvodní góly naší strany jasně demonstrovaly naši převahu a kvalitu. Bylo povzbuzující vidět, jak náš tým rychle získal kontrolu nad zápasem a vytvořil si výrazné vedení. I když se později do zápasu dostali hosté, naši hráči si dokázali udržet svou výkonnost a kontrolu nad situací. Zvlášť povzbudivé je, že do zápasu dostali příležitost i mladí hráči. Jejich zapojení do hry nejenže přidalo nový rozměr týmové dynamice, ale také ukázalo, že máme perspektivní budoucnost“

Sestava Snipers Třebíč:

Buršík, od 41.min. Bazala – Picmaus, Jílek, Žák, Benáček, Korba – Skála, Ruber, Malich, Vejmělka, Machálek – Černý, Stránský, Pacal

branky: 8. Michal Háp, 11., 34. Michael Smola, 11., 45. Adam Vajrauch, 11., 30. Jan Kulhavý, 13. Tomáš Nykl, 14. Petr Černý, 25. Marek Lamplot, 57. Ondřej Ryšavý - 12. Matyáš Ruber, 34., 43., 49. Martin Žák, 54., 58. Adam Benáček, 60. Michal Machálek;

rozhodčí: Daniel Jireček - Jitka Romančáková; vyloučení: 1 + Michal Háp 4:0; využití: 0:1 diváků: 127; zásahy brankářů: Filip Lamař 12, Jonáš Moravec 6 - Matěj Buršík 19, Jan Bazala 14; hráči utkání: Ondřej Pakosta – Martin Žák