Ve Svitavách už to Sniperům nevyšlo

Los Národní ligy poslal v desátém kole florbalisty třebíčských Sniperů do Svitav, které v letošním ročníku soutěže doposud nepoznaly pocit vítězství. Ovšem liga je výsledkově vyrovnaná, a navíc svitavští zrovna nepatří k oblíbeným soupeřům Sniperů.

FbK Svitavy - Snipers Třebíč  5:4 (2:0, 0:2, 3:2)

Do zápasu vstoupili lépe hostující Snipeři a balónek měli od počátku více pod kontrolou. Jenže třebíčští hráči hráli zbytečně komplikovaně a střely na Lamaře ve svitavské bráně byly nepřesné, nebo končily v lepším případě na brankové konstrukci domácí kasy. Optická převaha Třebíče trvala do poloviny úvodní části, kdy byl za svůj „typický“ faul u mantinelu vyloučen Benáček a Snipery toto oslabení vyvedlo z tempa. V polovině této početní nevýhody si na trestnou šli ještě sednout Štveráček s domácím Machem. Oslabení 3 na 4 ještě Snipeři zvládli, ale v následné hře 4 na 4 inkasovali z hole svitavského Prudila. Třebíčští se snažili o srovnání stavu, ale střely Benáčka a poté Sýkory byly opět nepřesné. K dovršení hostujícího zmaru domácí na začátku 17. minuty odskočili na dvoubrankový rozdíl, když při zmatku a posunuté bráně hostí dorážel dle mínění rozhodčích přesně Motl.

Do druhé třetiny šli Snipeři s odhodláním zlepšit všechno a celkem se toto předsevzetí i dařilo naplňovat. Hosté zvýšili rychlost, přesnost i důraz a bylo jich plné hřiště. Nic na této skutečnosti nezměnilo ani Machálkovo vyloučení, při kterém utekl Picmaus, žel Lamař ho vychytal. Stejně tak byl neúspěšný se svým pokusem o chvíli později Vejmělka, kterého střelu pro změnu zastavila horní tyčka domácí svatyně. Další vyloučení hostů následovalo v polovině zápasu, když Sýkorovo vyhození míčku bylo posouzeno jako zdržování hry. I teď Snipeři přečíslení zvládli a krátce po jeho konci konečně zaznamenali první trefu do černého zásluhou Svobody. Do šatny se ale šlo už za srovnaného stavu, když při signalizovaném domácím vyloučení překonal Lamaře krásným lobem aktivní Mátl.

Závěrečná část začala opětovným náporem Snipers. Domácí se k protiútokům dostávali hlavně díky občasným nepřesnostem Třebíče a po jedné z nich se k míčku dostal přesně mířící a skórující Mach. Snipeři zase tahali za kratší konec provazu. Naštěstí jen okamžik, protože po deseti vteřinách srovnal přesný Machálek. V těchto vypjatých fázích se utkání začalo přiostřovat a rozhodčí trestali. Nejprve dvě minuty za hrubost vyfasoval domácí Brýdl a Snpeři podruhé v utkání využili početní výhodu zásluhou z ostrého úhlu do šibenice střílejícího Žáka. Třebíčští se poprvé v zápase dostali do vedení, byli na koni a zdálo se, že teď už utkání dovedou k vítězství. Šance přibývaly a byla to prakticky otázka času. Jenže při jednom z protiútoků domácích nedovolil Štveráček průnik po mantinelu Motlovi. Faul jasný a sudí ho navíc ocenili pětiminutovým trestem. Sniperům nastaly krušné chvíle. Nejvíce se oháněl až téměř akrobaticky Bazala v bráně, ale na vše nestačil. Po minutě trestu skóroval po příhře Říhy Šmarda, po dalších dvou minutách si tito dva úlohy vyměnili a Říha zvrátil stav do plusu pro domácí Svitavy. Zbývala poslední minuta utkání, Snipeři se ještě pokusili srovnat při hře bez gólmana, ale bez přesného zásahu. O prvních třech bodech v sezóně pro Svitavy tak rozhodl hráč David Říha, který se k utkání dostavil až na třetí třetinu zápasu. V zápise byl od počátku, na střídačce seděl do té doby jiný hráč. Po upozornění rozhodčích kapitánem Snipers na tuto nesrovnalost ve 3.třetině bylo Sniperům sděleno že počty hráčů na střídačce souhlasí, a tudíž je vše v pořádku a není důvod k protestu. Čáry, máry Svitavy tedy slavily úspěch.

Svět se neboří, osmá výhra v řadě nepřišla, ale vůbec není důvod k panice. Polovinu základní části soutěže uzavřou Snipeři v neděli 21.11. s Troopers, jež dlouhodobě okupují opačný konec tabulky než Svitavy. Třebíčští florbalisté mohou jen překvapit. V domácím prostředí se pak představí v sobotu 27.11.2021 kdy se od 18:00hod. střetnou s 1.FbK Sršni Rožnov pod Radhoštěm a tímto utkáním vstoupí do odvetné poloviny základní části Národní ligy.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Prohráli jsme po laxním přístupu k utkání a naší nedisciplinovanosti, ale dostat pátý gól od hráče, který přijde až na třetí třetinu, to už je moc.“

Komentář vedoucího týmu Svitav Jakuba Motla: „Co dodat, konečně výhra a spokojenost. Klasicky jsme vychladli ve druhé třetině a naše hra nebyla moc dobrá. Díky vyloučení v poslední části se nám podařilo zápas urvat a snad začne vítězná série. Díky soupeřům, rozhodčím i divákům.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Picmaus, Machálek (1gól+1přihrávka), Blaha (0+1), Černý (0+1), Vejmělka – Benáček, Janata, Žák (1+0), Svoboda A.(1+0), Kuželka, Malich, Dlabač, Sýkora (0+1), Mátl (1+0), Jahoda

branky: 13. Josef Prudil, 17. Jakub Motl, 47. Ondřej Mach, 55. Ondřej Mach, 57. David Říha - 36. Alexander Svoboda, 40. Lukáš Mátl, 47. Michal Machálek, 50. Martin Žák;

rozhodčí: Michal Prouza - Patrik Mik; vyloučení: 3:4+Štveráček 5; využití: 2:2; zásahy brankářů: Filip Lamař 15 – Jan Bazala 21; nejlepší hráči: Ondřej Mach  - Jaroslav Dlabač; počet diváků: 66