Rožnov p/RSnipers
1:4(0:0,0:2,1:2)
so 12. 3. 2022 17:30 @ SH SŠIEŘ Rožnov p. R., Národní liga, 1. kolo

V semifinálové premiéře urvali Snipeři vítězství

Dle pavouka play-off bylo dopředu jasné, že v případě postupu favoritů do 2. kola play-off změří síly 2. celek dlouhodobé tabulky, tedy Rožnov s 3. celkem, kterým byli třebíčští florbalisté. Zatímco Rožnov zvládl první kolo play-off v nejkratší možné době a porazil 3:0 na zápasy 1.MVIL Ostrava, tak Snipeři museli o svém postupu rozhodnout v nejdelší možné době a nakonec porazili Hranice 3:2 na zápasy. Třebíčští Snipeři vstoupili do semifinále třetí nejvyšší soutěže nadějně.

FBK Sršni Rožnov p/R - Snipers Třebíč 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Ke svému prvnímu zápasu cestovali Snipeři 2 dny po postupu do 2. kola play-off s vědomím, že je čeká odpočatý a na Snipery věřící si tým Sršňů z Rožnova. Opak byl pravdou a hned v první minutě úvodního utkání vyslal Picmaus ke steči Benáčka, který samým překvapením zapomněl vystřelit. Nicméně od úvodního dějství bylo na Sniperech vidět, že jsou více nebezpeční než domácí, kteří sice drželi více míček na svých hokejkách, ale v uctivé vzdálenosti od branky Třebíče. Naopak to byla Třebíč, která zahazovala vyložené šance. Úvodní dějství tedy branku nepřineslo a Snipeři mohli do šaten odcházet spokojeni se splněným prvním cílem v podobě ustání úvodního tlaku domácích.

Do druhého dějství vstoupili lépe třebíčští hráči a dokázali zle zatápět před domácím brankářem, který nakonec jako první kapituloval, když měl zakrytý výhled a obránce Sniperů Picmaus toho využil střelou k tyčce. To domácí nabudilo ke zlepšenému výkonu a v těchto fázích zápasu se hrál nejhezčí florbal, když oba celky hrály na maximu svých možností, šance střídala šanci na obou stranách a utkání dominovali brankáři. V polovině utkání ukázal svůj um nejlepší střelec vyřazovacích bojů Malich, když obral a obešel na půlce dva hráče domácích, v samostatném úniku si v zakončení počínal chladnokrevně a zvýšil vedení Třebíče na 2:0. Tento stav vydržel až do konce druhé periody.

Třetí třetina začala dle očekávání velkým, místy až drtivým tlakem domácích. Jenže Snipeři měli v tomto utkání v bráně skálu v podobě vynikajícího Bazaly, a na něm si vylámali zuby všichni hráči Rožnova. Pozorná obrana Sniperů si mohla ulevit, protože se podařilo vsítit branku na 3:0, ale bohužel tu nakonec rozhodčí pro předcházející faul odvolali. Domácím se naskytla ve 45.  minutě velká příležitost v podobě trestného střílení, ke kterému se postavil specialista Plandor, ale ani on  tváři v tvář Bazalovi skvělého třebíčského brankáře nepřekonal. To se podařilo domácím až v 50. minutě, kdy míček byl dvakrát tečován a proskákal za Bazalu. To vlilo domácím krev do žil, ale probralo i Snipery, kteří trochu vytáhli obranu a začali opět zaměstnávat domácího brankáře, který zanedlouho kapituloval z hole Machálka a Třebíč znovu vedla o dvě branky. Domácím nezbývalo mnoho času, a tak se odhodlali ke hře bez brankáře již 3 minuty před koncem. Ani zde ale pšenka domácím nekvetla a jejich odhodlání utnul Benáček, který využil předložení míčku od Mátla a tak se Snipeři mohli definitivně radovat z prvního vítězství v sérii a ujali se tak vedení 1:0 na zápasy.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Do utkání jsme vstoupili soustředěně. Věděli jsme, že na nás domácí od počátku vletí. Ustáli jsme jejich vysoký forčeking, a to bylo důležité. Přečkat bez újmy začátek. Navíc jsme zvládli celý zápas blokovat střely soupeře, co prošlo, lapil Bazi a využili jsme naše brejky. Ale je to jen první zápas. Uvidíme, co nás čeká dál. Každopádně se budeme snažit.“

Komentář hráče utkání Snipers Jana Bazaly: Od začátku jsme věděli, že šanci máme, že dostaneme jen jeden gól jsme určitě nečekali. Očekávali jsme útočné utkání a více gólů na obou stranách. Myslím, že se zápas divákům musel líbit, ale výhru o tři góly jsme nepředpokládali. Dařily se nám rychlé protiútoky a kluci hodně blokovali střely. Za to jim musím poděkovat, hodně mi to ulehčili. V dalších zápasech do toho dáme všechno a věřím že nám hlavně doma pomůže plná hala."

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Picmaus (1 gól + 0 přihrávek), Maleček, Homolka, Machálek (1+0), Černý – Benáček (1+0), Žák (0+1), Svoboda Alex., Malich (1+0), Kuželka, Vochyán, Dlabač, Janata, Mátl (0+1), Vejmělka, Procházka, Kůs,

branky: 51. Martin Najvar - 24. Milan Picmaus, 30. Zdeněk Malich, 57. Michal Machálek, 60. Adam Benáček;

rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 153; zásahy brankářů: Jiří Škrobák 18  -  Jan Bazala 24; nejlepší hráči: Jiří Škrobák – Jan Bazala