V Ostravě se Sniperům vůbec nedařilo

Ke třetímu utkání Národní ligy zajížděli Snipeři do Ostravy, kde v hale superligových Vítkovic „Na Dubině“ změřili síly s 1.MVIL Ostrava.

Z tohoto měření třebíčští florbalisté ale nevyšli vůbec lichotivě… Do utkání vstoupili tragicky, na rychlé domácí hráče nestačili pohybem, ani bojovností a v polovině třetiny už prohrávali 0:4. Teprve poté se Snipeři trochu probrali a zahrozili z několika brejků. Jediným výsledkem však byla orazítkovaná horní tyčka ostravské branky zásluhou nové okříšské posily Vochyána.

Do druhé části šli Snipeři s cílem pokusit se vrátit do zápasu. Že to ale nebude vůbec jednoduché, se přesvědčili po pouhé půlminutě, když domácí Tesárek svojí čtvrtou brankou v zápase navýšil sniperské manko na pětigólový rozdíl. K výraznému nadechnutí Třebíče došlo v polovině utkání. Po zvýšené aktivitě během druhé třetiny byli Snipeři odměněni třemi úspěšnými zásahy během dvou minut z holí Picmause, Kelblera a Malicha. Jenže obranná činnost Sniperů byla v Ostravě mizerná. Při neustálé útočné snaze pořád zapomínali na zadní vrátka a ostravští hráči trestali. Podruhé se šlo do kabin opět s čtyřbrankovým rozdílem.

I ve třetí třetině byl obraz hry neměnný. V úvodu třetiny proměnil přesilovku Sniperů Máček, rozdíl tří gólů se opět jevil jako dostižitelný. Třebíčští měli opticky více ze hry, branku ostřelovali ze všech pozic, ale přesnou mušku prostě neměli. To domácím se dařilo držet svůj obranný blok a jejich občasné výpady do rozhozené třebíčské obrany končily téměř vždy brankou. Na florbalky Snipers se postupně navíc vkradla nervozita a ztracené utkání na závěr pouze kosmeticky upravil dvěma brankami Vochyán.

Čtvrté kolo Národní ligy by měli Snipeři odehrát v neděli 4.10.2020 na domácím hřišti sportovní haly na Hájku a soupeřem jim od 14:00 hod. bude celek FBK Spartak Hluk.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: " Náš začátek byl katastrofální. Za odehrání půlky zápasu se body nedávají. Domácí zaslouženě vyhráli. Děkujeme za zápas."

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Mátl, Machálek, Černý, Maleček, Štveráček, Picmaus – Benáček, Halama, Malich, Žák, Vochyán, Svoboda, Máček, Kelbler, Nestrojil

Branky (asistence) Snipers: 31. Picmaus ( - ), 33. Kelbler (Picmaus), 34. Malich (Halama), 41.Máček (Halama), 59. Vochyán ( - ), 60. Vochyán (Maleček)

rozhodčí: Pavel Kačer, Ondřej Vašíčekvyloučení: 3 : 1 využití: 1 : 1; góly v oslabení: 1 : 0

střely na branku: 34 : 43