SlovanSnipers
6:7(0:2,3:4,3:1)
ne 13. 11. 2022 15:00 @ MSH Havířov, Národní liga, 10. kolo

V Havířově si Snipeři napravili reputaci

Po opavském výprasku v minulém kole odjížděli Snipeři k utkání 10. kola Národní ligy do Havířova s cílem, a hlavně touhou ukázat všem, ale hlavně sobě, že dobrý florbal hrát nezapomněli a chtěli také konečně přivézt tolik potřebné body z venkovního zápasu.

TJ Slovan Havířov - Snipers Třebíč 6:7 (0:2, 3:4, 3:1)

Utkání začali třebíčští florbalisté zodpovědným držením míčku na svých florbalkách se snahou o eliminaci vlastních zbytečných chyb. Domácí tým od začátku nepůsobil příliš úporným dojmem, a tak se Sniperům jejich záměr celkem dařil. V páté minutě otevřel gólový účet utkání umístěnou střelou Žák a Třebíč byla na koni. Třebíčské nadšení slavilo úspěch za další chvíli, když svoje umění svižnou střelou zleva předvedl Uher a zařídil hostům dvougólový náskok. Domácí se snažili o odpověď, hra byla poměrně rychlá a v rychlosti je blíže k faulům. Jako první to poznali Snipeři, když za sekání putoval na trestnou Janata. Třebíčští se s vypětím všech sil a s vydatnou pomocí spolehlivého Bazaly v bráně ubránili. V závěru třetiny putoval taktéž za sekání za katr domácí Sekula a výhodu jednoho muže navíc měla Třebíč. Jenže spojení přesilová hra a Snipers Třebíč, to v této sezóně opravdu nejde dohromady. Půldruhé minuty hry 5 na 4 v první části úspěch nepřineslo.

A úspěšní nebyli hosté ani ve zbývající půlminutě přesilovky na úvod druhé třetiny. I po první pauze se oba týmy snažily o kombinační florbal a hra byla vyrovnaná. Slovan se pak ale dostal na dostřel díky Prusovi, kterému se podařilo protlačit míček skulinkou mezi tyčkou a tělem třebíčského gólmana. Snipeři reagovali okamžitě, když ještě v téže minutě prostřelil vše, co mu stálo v cestě Uher. Dvougólový rozdíl svítil na časomíře jen chvíli. Havířovský Prus si zopakoval svoji přesnou střelu z prvního zásahu a Slovan byl opět na dosah. Pak to ale přišlo! V polovině utkání byl vyloučen domácí Sekula a Snipeři díky dalekonosné přesné střele Janaty poprvé v této sezóně využili přesilovou hru. V deseti zápasech se celkem sedmnáctkrát snažili přetavit výhodu jednoho muže v poli v kýžený gól marně. Tuto noční můru zlikvidovala až přesilovka osmnáctá! Hostům se logicky po této trefě hned lépe dýchalo, o dramatičnost však nouze nebyla, protože za minutu pro změnu domácí Baláš využil nepřehledné změti hráčů clonící Bazalovi ve výhledu a vsítil třetí gól domácích. A to bylo ze strany Slovanu ve druhé třetině vše. Třebíčští hráči naopak ještě díky střele Janaty a samostatnému úniku Benáčka přidali další dva zásahy a vyhnali z branky domácího gólmana Sikoru, kterého v předposlední minutě třetiny nahradil Vernanský.

Před třetí částí zápasu bylo jasné, že domácí tým musí přidat na agresivitě v napadání a třebíčští trenéři na to svůj tým upozorňovali. A přesně to se také stalo. Havířov šel tvrdě za svým cílem a po vhazování se tlačil do útoku. A hned se tato aktivita domácím vyplatila, když po zaspání celé hostující obrany skóroval Molin. Sniperům pak, světe div se, pomohla přesilovka, díky trefě Žáka při vyloučení Sedláčka. Domácí ovšem byli urputní a Třebíč to musela urvat bojovností. Zvláště když Havířov skóroval chvíli před koncem dvouminutového trestu Janaty a následně využil i přesilovku za opakované přestupky Picmause. Z hutného, třígólového polštáře zbyl rázem Sniperům polštář tenoučký, jednogólový. Ale třebíčští florbalisté na něm neusnuli. Nesmírnou bojovností a obrovským nasazením utkání dovedli k cennému, a hlavně potřebnému vítězství. Opava napravena, ale zapomenuta být nesmí…

První polovinu základní části zakončí Snipeři v sobotu 19.11. v Ostravě, kde se od 18:00 střetnou s beznadějně posledním celkem 1. MVIL. Výsledky ostravského týmu s prvoligovou minulostí mohou svádět k podcenění soupeře a tato skutečnost musí třebíčské florbalisty varovat.

Komentář asistenta trenéra Snipers Třebíč Petra Brestovského: „Dnes zasloužená a odbojovaná výhra. Konečně jsme ukázali týmového ducha, hlavně díky tomu máme tři body. Soupeři děkujeme za utkání a přejem hodně štěstí do dalších zápasů.“

Komentář trenéra TJ Slovan Havířov Matěje Erbse: „Škoda, že někteří se tady nepřijdou ani vypotit, stačilo by jen trošku chtíče a týmové bojovnosti. Neumíme se nahecovat, nedokážeme si zařvat před zápasem. Dnes nás soupeř absolutně nepřehrál, těžil z pár chyb a přesilovek. Hráli jsme celý zápas v útočném pásmu, o třetí třetině nemluvě, tam se ukázala naše síla. Nedokázali jsme to urvat do remízy, doufám, že už konečně se z toho kluci poučí.“

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský) – Picmaus, Štveráček, Žák, Benáček, Stránský -Uher, Maleček, Vejmělka, Kůs, Malich – Jahoda, Ruber, Mátl, Dlabač, Janata – Pacal

branky: 27., 29. Tomáš Prus, 34. Dalibor Baláš, 41. Jakub Molin, 48. Tomáš Hodulík, 50. Filip Hromádka - 5. Martin Žák, 9., 28. Jiří Uher, 33., 38. Vojtěch Janata, 39. Adam Benáček, 44. Martin Žák;

rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka;

vyloučení: 4:4 využití: 2:2 diváků: 34;

zásahy brankářů: Ivo Sikora 16, Lukáš Vernarský 18 - Jan Bazala 26

hráči utkání: Lukáš Vernarský – Vojtěch Janata