SnipersRožnov p/R
2:5(0:2,1:1,1:2)
ne 20. 3. 2022 14:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 4. kolo

Úspěšná sezóna skončila v semifinále

Karty před čtvrtým utkáním semifinálové série byly jasně rozdány. Pokud vyhraje Třebíč, série se protáhne o středeční zápas v Rožnově, pokud naopak uspějí Sršni, tak pro třebíčské Snipery sezóna končí. Hned od začátku utkání tedy bylo jasné, že se bude hrát velmi opatrně.

Snipers Třebíč - 1.FBK Sršni Rožnov p/R 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Druhé utkání na domácí půdě Sniperů přineslo od začátku opatrný florbal, přesně odpovídající důležitosti střetnutí. Snipeři potřebovali jakoukoliv výhru, aby sérii poslali do rozhodujícího pátého zápasu, byť v Rožnově, naproti tomu hosté chtěli rozhodnout již v Třebíči, aby měli klid na přípravu před případným finále s Troopers. Až do 15. minuty dominovaly obrany s oběma gólmany. Pak ale jako první povolila obrana Sniperů, nechala prostor a čas hostujícímu Smékalovi a ten trefil levý horní roh Bazalovy branky. Chvíli na to byl vyloučený na dvě minuty rožnovský Kostelecký a Sniperům svitla naděje. Přesilovky totiž byly v této sezóně jedním z herních atributů, o které se modrobílí mohli opírat. Ne však v tomto případě. Po půlminutě přesilovky totiž sniperskou kombinaci hosté dokonale přečetli a Smékal skóroval podruhé.

Také ve druhé třetině pokračovaly spíše florbalové šachy, domácí se snažili něco vymyslet na obranu Sršňů, ale chyběl moment překvapení, a ani pověstné štěstíčko nepřišlo domácím naproti. Navíc byl v polovině utkání poslán na trestnou Svoboda a Rožnov domácím ukázal za půlminutku, jak se má hrát přesilovka – Viktořík 0:3. Následný timeout Snipery trochu probudil, přidali na důrazu, ale Sršni jejich střely dokonale blokovali. Až v poslední minutě třetiny, při vyloučení hostujícího Friedela, dokázal ze své pozice propálit Obšívače v brance Rožnova Žák a vlil tak před závěrečnou částí do sniperských žil alespoň trochu naděje.

Byli to ovšem zase Sršni, kteří jako první skórovali v poslední třetině. Úspěšný byl Kittel a přidělal tak další vrásky na čela domácích. Ti sice opět mírně přitlačili na pilu, ale hosté si jejich útočné akce pohlídali. Následně přišlo signalizované vyloučení jednoho z hostů a Snipeři si vzpomněli, jak naložit s převahou jednoho hráče v poli. Žák střílí opět od pravého mantinelu na vzdálenější tyč a trefuje. Je to opět téměř na dostřel, Snipeři cítí šanci a jsou konečně v tlaku na soupeřovu obranu. Poslední dvě a půl minuty utkání hrají třebíčští hráči power play, několikrát jejich střely těsně míjí branku. Finále série však patřilo Rožnovu. Dvacet vteřin před závěrečným klaksonem trefuje Najvar prázdnou klec Snipers a je hotovo.

Do finále Národní ligy-východ postupují Sršni z Rožnova. Snipeři končí sezónu, po třetím místě v základní části, v semifinále play-off. Nemají se za co stydět. V celé sezóně jim vyloženě nevyšly jen dva zápasy, jinak průběžně bodovali a když odešli bez bodu, tak vždy po dramatickém utkání a těsném výsledku.

Zhodnocení celé úspěšné florbalové sezóny A týmu Snipers Třebíč se budeme věnovat v samostatném článku v blízké budoucnosti.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Dnes jsme podali úplně jiný výkon než včera, a i když jsme prohráli, podali jsme výkon, za který se nemusíme stydět. Absence hráčů, únava a zranění se bohužel tento víkend projevily naplno. Děkuji hráčům za tuto skvělou sezonu. Velké poděkování patří také našim fanouškům za podporu v celé sezóně, měli jsme jednu z nejvyšších návštěvností v soutěži a moc si toho vážíme. Soupeři přejeme pěkné zápasy a úspěch ve finále.“