Tým Snipers Třebíč B sahal po bodech

V neděli 3. října 2021 hrála mužská záloha Snipers další domácí utkání, ve kterém chtěla odčinit brankový debakl z utkání s brněnskými Hornets. Soupeřem byl tentokrát tým FBK Orlicko-Třebovsko, který byl v tabulce jen těsně nad Třebíčí. Očekávalo se tedy vyrovnané utkání, a jak ukázal průběh utkání, tak se k remíze opravdu schylovalo.

Snipers Třebíč B - FbK Orlicko-Třebovsko 7:8 (1:3, 2:3, 4:2)

Bohužel domácí před slušnou diváckou kulisou inkasovali jako první a to hned v první minutě. Hosté využili vysokého napadání třebíčských útočníků a z rychlého protiútoku se prosadil povedenou střelou pod břevno Jan Machatý, když mu přesně do běhu přihrál Vojtěch Kolomý. Až do 10. minuty se pak hrál relativně vyrovnaný florbal, i když hosté měli více střel na branku, domácí zase byli více v držení míčku. Za zmínku stojí naivní klička na půlce domácího Jana Kružíka, který přišel o míček a na branku se řítili dva útočníci hostí, Vojtěch Jahoda se ale tryskem vrátil a čistě zabránil hostům k navýšení skóre. To se jim po druhém propadnutí první pětice podařilo v desáté minutě, kdy Patrik Jurco naservíroval Tomáši Drymlovi na velké brankoviště přihrávku, z které se dalo střelou pod horní tyčku vsítit branku. V 11. minutě hosté ale dali šanci domácím na korekci stavu početní výhodou, když Pavel Horák zašermoval holí příliš vysoko. Za 23 vteřin se první formaci to povedlo. Prudkou střelu ze střední vzdálenosti brankář hostí jen vyrazil před Michala Pazderníka a ten neměl problém dorazit míček do branky. Bohužel za minutu třebíčští znovu nepokryli hráče na středu a Jan Machatý dal svůj druhý gól v utkání. Do konce třetiny měli více ze hry domácí, ale branku se jim vstřelit nepovedlo. Jen tyč rozezněl Jan Kružík.

Druhá perioda se nesla ve znamení snahy Snipers korigovat výsledek. To se jim ale vůbec nedařilo. Čtyři minuty se hrál opatrný florbal, ale herní převahu hosté přetavili v další branku. Tomáš Langer narazil Dominiku Zlesákovi na střed a ten střelou tahem trefil přesně růžek Abrahamovi branky. Následně domácí brankář měl smůlu a po dobrém zákroku ramenem se mu míček odrazil nad hlavu, a protože mu nikdo nekřikl „nahoře“ snesl se za jeho záda. Na konci 27. minuty domácí Jakub Diviš hasil před brankou příležitost hostů sekáním a šel si za to po zásluze vydechnout na trestnou lavici. Hosté sice tlačili a nějakou příležitost si vytvořili, ale branku nedali. To se jim podařilo v 36. minutě, kdy své horší chvíle v zápase znovu Diviš přetavil v „námaz“ před branku a Jiří Vaňous to pohotově potrestal, 1:6. To už bylo pro Třebíč špatné. Kapitán Michal Pazderník se s tím, ale nehodlal smířit a vydal se i přes ne zrovna rychlé nohy napadat. Vystihl rozehrávku hostů, „nabil“ Kryštofu Buchtelovi, ten napálil brankáře hostů a míček se odrazil do koutu. Buchtela ale zabral, byl tam dříve než obránce a vrátil míček na střed útočné poloviny, kde se opřel do střely příklepem junior Jiří Procházka a tentokrát brankáře hostů prostřelil. Za minutu a půl si chvilku slávy užil Filip Dvořák, když z nově nabité pozice centra výborně ubránil útok hostů, rozběhl se do útoku, pokryl si před dotírajícími obránci míček a parádní střelou kolem hlavy Jakuba Hrdličky rozvlnil síť. Čtyři vteřiny před koncem hrací části hráč FBK Tadeáš Vaněk nesmyslně vletěl do souboje u mantinelu jako třetí a chtěl pokrytý míček získat dost tvrdě holí, výsledkem tohoto činu byly dvě trestné minuty za hrubost.

Třetí část tedy začala přesilovou hrou domácích. A těsně před jejím koncem ji využil střelou od levého mantinelu Vojtěch Jahoda po přihrávce z hrotu rozehrávky od Jakuba Diviše. „Jahůdka“ tak chytil slinu a o čtyři minuty později se rozběhl z pozice levého obránce, nachytal tři soupeře na švestkách a střelou ze střední vzdálenosti rozvlnil znovu síť. V 50. minutě soupeř odskočil na rozdíl dvou branek znovu. Střílel Štěpán Kapoun, nahrával Tomáš Langer. Za dvě minuty přišla chvíle brankáře domácích Matěje Abrahama a Tomáše Nestrojila. První si výborně našel výhled, lapil střelu soupeře zhruba u půlky a ihned prudce vyhodil na nabíhajícího útočníka, který se neohroženě vrhnul před bránu a vykoledoval trestné střílení. Tomáše Nestrojila to bohužel stálo nepříjemně naražená žebra. Trestného střílení se zhostil junior Jan Pacal a proměnil ho mazácky rychlou kličkou na bekhend. V 58. minutě se podruhé v zápase prosadil centr Jiří Procházka, když mu Jan Venhoda přihrál z pozice obránce na střed, „Zidan“ se odpoutal do bránícího hráče a procedil míček do brány. Vyrovnáno 7:7. Snipers tak sahali po bodu a měli do konce ještě nějaké šance na úplný obrat. Jenže zkušenosti a klid v rozehrávce hrál ve prospěch Orlicka-Třebovska. Devatenáct vteřin před konce třetiny se dostali na útočnou polovinu, vyměnili si míček z koutu před branku a Tomáš Langer rozhodl po nahrávce Matěje Tesaře. Snipers Třebíč tak doplatili na příliš mnoho nepokrytých brankových situací a špatnému rozhodování na úplném konci zápasu a nakonec nebrali ani bod do tabulky.

Komentář trenéra hostí Petra Stolína: Vyhraný zápas jsme si za stavu 6:1 zkomplikovali vlastními chybami. Soupeř se na nás dotáhl, ale nakonec jsme zápas do vítězného konce dotáhli MY. Povinné 3 body jsou doma! VÍTĚZSTVÍ VĚNUJEME NAŠEMU TRENÉROVI A KAMARÁDOVI JIRKOVI TYPLOVI.

Komentář trenéra domácích Josefa Pařízka: Na prohře se velkou měrou podílel stav 1:3 v první třetině. Následně ještě 3 situace, kdy nebyli pokrytí útočníci na naší polovině. Chválím naše hráče za nasazení, ale mnoho z nich potřebuje ještě zapracovat na fyzické kondici. Blahopřeji soupeřům a přejeme šťastnou cestu domů.

branky: 12. Michal Pazderník, 38. Jiří Procházka, 39. Filip Dvořák, 42. Vojtěch Jahoda, 47. Vojtěch Jahoda, 53. Jan Pacal, 58. Jiří Procházka - 1. Jan Machatý, 10. Tomáš Dryml, 13. Jan Machatý, 25. Dominik Zlesák, 27. Patrik Jurco, 36. Jiří Vaňous, 50. Štěpán Kapoun, 60. Tomáš Langer

rozhodčí: Jiří Kučera - Jan Koten; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Matěj Abraham 19 - Jakub Hrdlička 4; nejlepší hráči: Vojtěch Jahoda - Tomáš Langer