AsperSnipers
10:4(2:2,3:0,5:2)
so 10. 9. 2022 19:00 @ SH Gymnázium Šumperk, Národní liga, 1. kolo

Tvrdý náraz v úvodním kole

Florbalisté třebíčských Sniperů vstoupili do další sezóny třetí nejvyšší soutěže na půdě nováčka ze Šumperka. Domácí klub zorganizoval při tomto úvodním utkání nového ročníku NL charitativní sbírku pro nemocného Dominika, Snipeři se k této akci aktivně připojili, mezi sebou vybrali a organizátorům odevzdali téměř čtyřtisícovou částku. Kádr třebíčského týmu doznal před zahájením nové sezóny několika změn. Nejužitečnější hráč minulé sezóny Vochyán zvolil tentokrát hostování v TROOPERS o soutěž výše, z rozličných důvodů ukončili působení v Třebíči brněnští Blaha, Vejmělka a Suchomel. Z odchovanců se dosud ke kádru nepřipojili Černý, Homolka a Kuželka. Naproti tomu ve svých řadách Snipeři na střídavý start přivítali Karpíška, Dvořáka a Rubera z brněnských Gullivers. Aby změn nebylo málo, tak k úvodnímu utkání cestovali třebíčští bez absentujících Janaty, Stránského, Křivánka, Machálka, Picmause a Kůse.

Asper Šumperk - Snipers Třebíč 10:4 (2:2, 3:0, 5:2)

Úvodní třetina utkání se nesla ve znamení opatrnější hry obou soupeřů. Na hráčích byla patrná snaha o svědomitou hru založenou na trpělivém čekání na chybu soupeře. První se radovali Snipeři, když v sedmé minutě otevřel skóre nejzkušenější z hostů Dlabač. Domácí ovšem za chvíli zareagovali vyrovnávací brankou z hole Šímy. Neuplynula ani půlminuta a vedení Sniperům svojí první brankou v jejich dresu vrátil Karpíšek. Následně ale při nedorozumění v třebíčské obraně byl gólman Bazala nucen chytit „malou domů“ a ze standartní situace na hraně velkého brankoviště zkušeně opět srovnal Trávníček. Za vyrovnaného stavu se šlo poprvé do šatny a Snipeři odcházeli s vědomím, že si soupeře dobře načetli a pokusí se strhnout skóre utkání na svoji stranu.

Jako lepší čtenáři se však ukázali domácí hráči Asperu. Ve druhé části, po počátečním tlaku a nepřesných střelách Sniperů se začal nekompromisně prosazovat Šumperk. Třebíč se do předbrankového prostoru domácích dostávala také, ale hráči v modrobílém mířili veskrze nepřesně. V polovině utkání byl rozdíl gólů tříbrankový ve prospěch Asperu a Snipeři si viditelně nevěděli rady s jeho nátlakovou hrou.

Do závěrečné třetiny třebíčští nasadili také nedoléčeného Žáka, byl to ale pokus takříkajíc z nouze. Ani jeho zkušenost na domácí neplatila. Bazala v bráně mohl čarovat, jak chtěl, několik vyložených gólovek lapil, ale pro Snipery nepříznivé skóre stále narůstalo. Jen zkorigovat se je podařilo díky gólům Žáka a Malicha, nicméně potupné desítce třebíčští florbalisté neunikli.

Ve druhém kole nového ročníku Národní ligy – východ se Snipeři střetnou v sobotu 17.9.2022 v 18:00hod v domácím prostředí SH města Třebíče na Hájku s dalším nováčkem soutěže, týmem FBC MSEM Přerov.