Troopers Cup

Naši nejmenší snajpříci se v sobotu 4. září zúčastnili turnaje Troopers Cup v Brně. Z důvodu covidových opatření a pozastavení všech soutěží si přípravkáři v minulé sezóně 2020/21 nezahráli jediný zápas. Bylo to tedy pro všechny hráče první setkání se soupeři po neuvěřitelně dlouhé době a pro některé dokonce úplně první v životě.

Na místě se setkalo celkem dvanáct týmů, převážně z Brna nebo blízkého okolí a náš tým Sniperů z Třebíče. Týmy hrály ve dvou skupinách. Hobby – pro začínající hráče a Výkonnostní – pro trénované hráče. My jsme se samozřejmě přihlásili mezi ty silnější!

První zápas byl pro všechny děti, trenéry, rodiče i rozhodčí stejný. Ve všech se mísily pocity radosti, nadšení, bojovnosti a mírné nervozity. A náš první zápas také tak dopadl. S týmem K1 Floorbal Židenice jsme po 10 minutách hry remizovali 2:2. Další dva týmy, Bulldoky a Gullivery z Brna, jsme s převahou porazili. Poslední tým ve skupině, se kterým jsme měli poměřit síly, byl domácí tým Troopers Black. Hezky sehraný soupeř s rychlými hráči ukázal svou převahu a nenechal si ujít výhru. Po sečtení výsledků ze skupiny patřila Snajprům třetí pozice. Následovalo Play off a boje o 1. - 4. místo. Zde jsme potkali týmy, se kterými jsme už hráli ve skupině. V prvním zápase play off jsme nastoupili opět proti Troopers Black. Tentokrát byl zápas mnohem vyrovnanější, v první půli jsme vedli 3:2, ale nakonec si s námi soupeř opět poradil. V druhém zápase už docházely síly a ani s týmem z Židenic se nám nepodařilo vyhrát. Celkově na nás tedy zůstala neoblíbená bramborová medaile. I tak jsme se ale v silné konkurenci brněnských velkých týmů neztratili a všichni malí snajpři předvedli bojovného ducha.

Poděkování patří všem zúčastněným dětem, rodičům za podporu a fandění a všichni se těšíme na další turnaj.