SnipersRožnov p/R
2:10(0:3,0:3,2:4)
so 19. 3. 2022 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 3. kolo

Trable se sestavou se projevily na výsledku

Třebíčští florbalisté odehráli třetí a čtvrté utkání semifinálové série play-off Národní ligy-východ na svém domácím hřišti SH města Třebíče na Hájku. Po úvodních dvou dramatických zápasech v Rožnově byl stav série vyrovnaný 1:1 a Snipeři se chtěli pokusit o další výhru. Leč do sobotního střetu se Sršni nastoupili oslabení o čtyři hráče základu, z toho byli tři zástupci obranných řad a tato skutečnost se ukázala být nepřekonatelným problémem.

Snipers Třebíč - 1.FBK Sršni Rožnov p/R 2:10 (0:3, 0:3, 2:4)

Úvod utkání byl herně vyrovnaný, oba týmy se snažily ohrozit soupeřovu branku a nebezpečněji se jevily šance domácích Sniperů. Ve třetí minutě zívala na Svobodu prázdná sršní klec, ale Saša nedokázal přelobovat nohu rychle se přesunujícího gólmana Rožnova Škrobáka. Za chvíli Machálkův pokus skončil na tyči. Na druhé straně pak několikrát úspěšně zakročil strážce domácí svatyně Bazala. Zneškodnil i jedovatý pokus Viktoříka, jenže k vyraženému míčku se jako první dostal rožnovský Prašivka a na dorážku již třebíčský gólman nestačil. Chvíli na to byl vyloučený domácí Žák, Rožnov výhodou nepohrdl a rázem už to bylo o dvě branky. Navíc, když už se oba týmy viděly poprvé v kabině, zjevil se před Bazalou nehlídaný Burýšek a pohroma první části byla tříbranková.

Druhá třetina zápasu, i přes přestávková předsevzetí domácího celku, pokračovala v duchu té první. Snipeři i přes veškerou snahu pálili do rožnovských bloků, nebo do gólmana, naproti tomu hosté byli přesní a skóre narůstalo v neprospěch domácích, kteří nestačili přistupovat k nebezpečným střelcům Rožnova. Frustrace modrobílých vyvrcholila při vyloučení hostujícího Klosse. Branka sice padla, ale do sítě Sniperů, když jim při bleskovém výpadu pláchl Smékal. Na bezgólové třetině na straně domácích nic nezměnila ani střela Mátla, která opět jen rozezněla tyčku.

V závěrečné třetině chtěli Snipeři alespoň zastavit neúprosný brankostroj Sršňů. Neřešitelný záměr. Ke všemu zmaru přišla ještě vlastní branka… Co je platný Bazalův luxusní zákrok, když se míček nešťastně odrazí k dobíhajícímu Dlabačovi a od něj do sítě. Za chvíli přišly rychle za sebou další dva góly v síti Třebíče, za okamžik další a skóre se zakulatilo na šokující 0:10. Domácí timeout v této chvíli byl spíše vnímán jako psychická vzpruha pro zdeptané Snipery, než jako pobídka k pokusu ještě něco udělat s výsledkem. Pravdou je, že se domácím přeci jen podařilo nulu na svém kontě vymazat dvěma góly v síti Rožnova, ale byla to jen kosmetická úprava výsledku.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Utkání jsme odehráli velmi nervózně, z čehož pramenily naše zbytečné chyby, které soupeř trestal. Omlouváme se divákům a věříme, že zítřejší zápas bude z naší strany daleko lepší.“