PelhřimovSnipers
7:4(2:1,4:1,1:2)
so 22. 1. 2022 19:00 @ SH ZŠ Osvobození Pelhřimov, Národní liga, 18. kolo

Torzo sestavy na Pelhřimov nestačilo

Ani florbalovým soutěžím se nevyhýbá současná epidemická situace a minulý týden naplno zasáhla i florbalové Snipery. Na požadavek přeložení utkání reagoval soupeř z Pelhřimova zamítavě, a tak třebíčští florbalisté cestovali k 18.kolu Národní ligy do města rekordů bez osmi hráčů základní sestavy, nicméně s odhodláním nic soupeři nedarovat.

Spartak Pelhřimov - Snipers Třebíč  7:4 (2:1, 4:1, 1:2)

Na úvod střetnutí, tradičně vyhecovaného, tentokrát i ze strany pořadatelů snad až příliš, pobavili Snipery místní fans velkoplošnou plachtou s rádoby urážlivým a nepůvodním obsahem, který si vypůjčili z hokejového derby Jihlava-Třebíč. Nejlepší odpovědí třebíčských pak byla v páté minutě úvodní branka utkání z dorážky Malicha. Za chvíli ale dle mínění rozhodčích sekl soupeře Sýkora a Mynařík v přesilovce srovnal. V polovině úvodní části pak po individuální akci poslal domácí do vedení Vlach. Snipeři byli v této fázi pomalejší a prakticky v ničem domácím nestačili. Pelhřimov ostřeloval Bazalu v bráně z každé pozice a třebíčský gólman byl nejvytíženějším mužem hostů.

Ani ve druhé třetině hostující Snipeři nenašli odpověď na důraznou hru domácích a důsledkem byly další dva góly v jejich síti. Následně Třebíči vlil do žil trochu naděje svým druhým gólem Malich, jenže za okamžik opět poněkud přísně putoval na trestnou podruhé Sýkora. Třebíčští neuhlídali Mynaříka a Pelhřimov skóroval popáté. Chvíli na to byl po oboustranně tvrdém souboji označen za faulujícího Štveráček a Sniperům v tomto zápase oslabení nesvědčilo – 6:2. Obrana Sniperů byla značně přetížena a trenér musel reagovat oddychovým časem. Záměr se vyplatil, Snipeři se zklidnili a do konce druhé třetiny se hra poměrně vyrovnala. Jen do šancí se modrobílí příliš nedostávali a skóre tedy zůstalo do druhé přestávky neměnné.

Teprve v závěrečné části se hosté začali dostávat více do hry. Zlepšili napadání, start na míček a v důsledku toho přibylo tvrdých soubojů. Do zakončení se třebíčští hráči dostávali častěji než v dosavadním průběhu zápasu, ale branka padla opět do sítě Třebíče z hole Mynaříka. Snipeři se stále snažili o zázrak v podobě zvratu ve vývoji utkání, ale síly docházely. Víc než na úpravu skóre zásluhou Machálka a v závěru Vochyána modrobílí tentokrát pomýšlet nemohli.

Z bouřlivého Pelhřimova tedy Snipeři odjeli s prázdnou, klesli na čtvrtou příčku tabulky a budou se v závěru základní části snažit minimálně toto umístění uhájit. Čekají je poslední čtyři kola a všechny na domácí půdě SH na Hájku. První z nich odehrají v sobotu 29.ledna, kdy od 18:00hod přivítají o postup stále bojující florbalisty Horní Suché.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Dnes jsme byli ve všem o krok pozadu a nic se nám nedařilo. Díky za zápas.“

Komentář trenéra Spartaku Pelhřimov Jana Kotena: „Utkání jsme měli pod kontrolou, dokázali jsme dobře bránit individuality soupeře. V cestě za vyším skóre nám dnes stálo 4x v cestě břevno. Pozitivní jsou určitě využité přesilovky i taktické pojetí určitých fází utkání. Škoda nabídnutých šancí soupeři, který je trestal. Díky divákům za vynikající kulisu. Soupeři díky za utkání. “

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Černý, Blaha, Machálek (1 gól+0přihrávek) – Svoboda A., Dlabač, Mátl (0+1), Sýkora (0+2), Vochyán (1+0), Malich (2+0), Jahoda, Pacal

branky: 8. Patrik Mynařík, 11. Viktor Vlach, 26. Viktor Vlach, 28. Dan Kalina, 31. Patrik Mynařík, 33. Tomáš Kocián, 49. Patrik Mynařík - 5. Zdeněk Malich, 29. Zdeněk Malich, 51. Michal Machálek, 58. Jan Vochyán;

rozhodčí: Lukáš Ležák a Martin Ležák; vyloučení: 3:3; využití: 3:1; zásahy brankářů: Libor Domkář 21 - Jan Bazala 25; nejlepší hráči: Viktor Vlach – Zdeněk Malich; diváků: 100