Na úvod nové sezóny klasická prohra, připomínající sezónu minulou..

Florbaloví Snipeři zahájili novou sezónu tam, kde tu minulou končili. Ve Svitavách. V třebíčském kádru nastalo poměrně dost změn. Z rozličných důvodů do aktuální sezóny prozatím v modrobílém dresu nenaskočili Dlabač, Janata, Homolka, Blažek, Sýkora, Rezek. Naopak o okysličení čerstvou krví se postarali noví členové kádru, převážně s brněnskou minulostí: Máček, Maleček, A. Svoboda, Krejčí, Abraham. Utkání prvního ligového kola tedy bylo ve znamení očekávání, v jakém světle se Snipeři „vz.20/21“ představí.

Úvod zápasu přinesl živý florbal a více aktivity na florbalkách Sniperů. Ti se snažili vycházet ze zabezpečené obrany a čekat na soupeřovu chybu. A dočkali se ve 13. minutě, kdy jeden z noviců v třebíčském dresu, Denis Krejčí, vystihl nepřesnou přihrávku domácích a poslal Snipery do vedení. Na konci 15. minuty uplatnil důraz v domácím brankovišti Malich a hosté vedli o dvě branky. Svitavy celou první část nenašli návod na hru Třebíče a nepomohla jim ani přesilovka při vyloučení Malečka.

Do druhé třetiny vstoupili domácí podle očekávání daleko ostřeji. Toto ostří však otupil Benáček, jehož hezká individuální akce skončila třetím gólem Třebíče. Bohužel následovala druhá přesilovka Svitav a tu už domácí využili ke zkorigování stavu. Domácí byli rázem všude a Bazala musel několikrát ukazovat svoje umění. Postupem času se hra opět vyrovnala, Snipeři se sice dále snažili rozvlnit síťku za zády svitavského gólmana Skácelíka, jenže jejich muška byla nepřesná.

V závěrečné části měli zpočátku více ze hry Snipeři, jenže dokázali jen několikrát rozezvučet tyčky Skácelíkovy svatyně. A tak se dočkali domácí a zásluhou Čermáka snížili na rozdíl jediného gólu. Za chvíli však zaúřadovalo třebíčské duo Benáček, Malich a bylo to opět o dvě. Následně se ovšem Mátl bystře obracel za míčkem, jeden ze svitavských mu naskočil na záda a rozhodčí událost vyhodnotili jako třebíčské bránění ve hře a 2 minuty trestu pro Mátla… Domácím stačilo 40 vteřin a byli opět na dostřel – 3:4. Snipeři tentokrát už neodskočili, naopak se ujala pověstná dalekonosná střela domácího Říhy a 5 minut před koncem utkání bylo srovnáno. A ještě hůře pro Snipery bylo za dvě minuty, když domácí stav utkání otočili pátým gólem. Snipeři sáhli okamžitě ke hře bez gólmana a se šesti hráči v poli se ještě snažili urvat nějaký ten bod, leč marně.

A tak si třebíčští florbalisté hned v prvním kole připomněli minulou sezónu, kdy valnou většinu prohraných utkání ztratili v závěrečné třetině zápasu. Je začátek nové sezóny. Výkon i přes prohru byl slibný, noví hráči do kádru bez problémů zapadli, není důvod nevěřit v lepší zítřky. Ale musí se tomu jít naproti. První domácí utkání sezóny 2020 / 2021 sehrají Snipeři v sobotu 19.9.2020 od 18:00hod. na svém hřišti SH města Třebíče na Hájku přivítají tým FAT PIPE Aligators Klobouky.

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Mátl, Vlach, Machálek, Maleček, Štveráček, Picmaus - Benáček (1gól+1přihrávka), Kuželka (0+1), Malich (2+0), Žák, Krejčí, Svoboda, Máček, Kelbler, Halama.