VikingsSnipers
4:2(1:0,1:1,2:1)
so 8. 10. 2022 19:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 5. kolo

Střet s oblíbeným soupeřem body nepřinesl

V pátém kole Národní ligy zamířil A-tým Snipers za soupeřem do daleké Kopřivnice. Soupeř, který prožívá lepší vstup do sezóny než Třebíč, byl nachystán do utkání se 17 hráči do pole. Snipeři přijeli ve 13členné sestavě se snahou navázat na výsledky z minulé sezóny, kdy v obou případech Vikingy porazili. Zároveň by se mohlo jednat o pomyslný odrazový můstek do dalších zápasů. V posledních letech nepadalo ve vzájemných duelech mnoho branek a očekávat se to nedalo ani nyní.

FBC Vikings Kopřivnice - Snipers Třebíč 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

První třetina tomu předpokladu opravdu odpovídala. Oba týmy spoléhaly na výbornou defenzívu. A moc krásných šancí k vidění nebylo. Přesto se jednalo o velmi rychlý florbal se spoustou soubojů. Prvních deset minut byli spíše na balonku třebíčští florbalisté, ale Kopřivnice hrozila z jejich zbytečných chyb, a tak měl brankář Třebíče Bazala více práce než jeho protivník v domácí kleci. Ani jednomu týmu se moc nedařilo vytvořit si nějaký souvislý tlak na soupeřově polovině. V 15. minutě prolomili domácí čekání na úvodní branku v zápase, když při jednom z protiútoků zakončoval do polo odkryté klece Socha po přihrávce Kříže. Další průběh zápasu to však moc neovlivnilo, pořád hrály velkou roli nepřesnosti na obou stranách. Šanci navýšit skóre dostali domácí na začátku 19. minuty v podobě přesilové hry. Na 2 minuty za sekání se šel odpočinout Pacal. Snipeři však velký tlak ustáli bez inkasované branky až do konce třetiny.

I na začátku druhé třetiny měli více ze hry domácí, které přesilová hra, i když nevyužitá, nakopla a začali mít více brankových příležitostí. Kříž ve 24. minutě netrefil zcela odkrytou branku. Snipeři měli větší šance z odražených míčků a rychlých přechodů do útoku. Avšak bohužel ve 28. minutě Kopřivnice odskočila do dvoubrankového vedení. Nastřelenou přihrávku od Janeka sklepl pod Bazalu Toman. Třebíč nechtěla dopustit další navýšení a začala tahat za delší konec. Janata výbornou střelou líznul horní tyč domácího Strakoše. Ve velké šanci po pěkné kombinaci byl také Suchomel, ale bohužel netrefil branku. Ale zvýšená aktivita přeci jen přinesla své ovoce v podobě přesilové hry, kterou umožnil hostům Monsport díky sekání. Přesilovky tuto sezónu ale zatím nejsou silnou stránkou Snipers a bohužel se to potvrdilo i v tomto utkání. Kopřivnice se ubránila a šla si za dvoubrankovým vedením až do konce třetiny. To nepřipustil na začátku 40. minuty Svoboda, který se po nahrávce od Malicha ocitl před Strakošem osamocen a vrátil Třebíč do kontaktu.

Do třetí části vlétli Snipeři jak polití živou vodou. Bylo jich plné hřiště. Šance přibývaly, ale ne a ne vyrovnat. Vysoká snaha ovšem měla opačný účinek. Svoboda nedovoleně zezadu nadzvedl soupeři hůl a rozhodčí jej odsoudili na 2 minuty. Kopřivnice tak měla příležitost opět odskočit. Třebíč, v hlavní roli s Bazalou v bráně, ale nepřipustila třetí inkasovanou branku a další oslabení ubránila. A pak naopak přišlo vytoužené vyrovnání. Z útočného rohu našel Mátl přesně Dvořáka, který první brankou v třebíčském dresu srovnal na 2:2. Snipeři šli za obratem, ale znovu je srazilo oslabení. Ve 48. minutě Machálek sekl nedovoleně a šel si odpočinout. Kopřivnice tak měla jedinečnou příležitost vrátit vedení na svou stranu. Ani třetí početní výhodu ale Vikingové nevyužili. Hra se nicméně opět vyrovnala, Kopřivnice byla zpět ve hře a začala hrozit. Snipers sice bušili do obrany soupeře, jenže začali opět kupit individuální chyby. Bohužel Kopřivnici poslal do vedení v 56. minutě po standardní situaci Kresta. Tempo, které bylo přes celý zápas vysoké, se ještě více vystupňovalo. Skvěle bránicí domácí nepřipustili vyrovnání a pomyslný hřebíček do rakve hostů zatloukl při power play Třebíče gólem do prázdné branky Janek.

Snipeři tak i potřetí v letošní sezóně odjeli z hřiště soupeře s prázdnou. Vylepšit si postavení v tabulce se pokusí již v sobotu 15. 10. od 18:00hod. na domácím hřišti proti Sršňům z Rožnova pod Radhoštěm.