Střelecká převaha přinesla pouze jediný bod

K prvnímu a zároveň poslednímu utkání na domácí půdě v listopadu nastoupili Snipeři po třech venkovních utkáních proti druhému celku tabulky, Sršňům z Rožnova p.R. Dobrovolné vstupné z tohoto zápasu věnovali Snipeři nadačnímu fondu „Muži proti rakovině“ mezinárodní nadace „Movember foundation“ .

Snipers Třebíč  -  1.FBK Sršni Rožnov pod Radhoštěm  4:5pp (2:2, 2:1, 0:1, 0:1)

Než se domácí střelci stačili dostat do provozní teploty, už ve čtvrté minutě prohrávali o dva góly, byť to bylo stylem“ nedáš – dostaneš“, když nejdříve po neúspěšné dorážce Benáčka z následného protiútoku skóroval Smékal a za chvíli po šanci Machálka a opět po rychlém kontru nadvakrát překonal Bazalu rožnovský Plandor. Se Snipery tato situace ale vůbec nic neudělala. Jejich chuť po srovnání stavu byla markantní a v jejich snaze jim pomohla přesilovka při vyloučení Najvara, ke kterému se za minutu přidal další z hostů, Kloss. Domácí měli minutovou výhodu dvou hráčů v poli, ale Sršni si se štěstím poradili. To se jim však už nepodařilo v následném oslabení 4 na 5, protože v rožnovském brankovišti se nejlépe zorientoval třebíčský Malich a se sobě vlastním důrazem zužitkoval nahrávku Benáčka. Snipeři pokračovali v tlaku a odměnou jim, opět po několika zmařených gólovkách, byla trefa dvěma hráči tísněného Dlabače v závěru třetiny.

Druhou část utkání začali Snipeři opět tlakem do soupeřovy obrany a z toho vyplývajícími šancemi, ale jak Vochyána, tak Dlabače vychytal Škrobák v brance Rožnova. Na druhé straně musela třebíčská obrana hasit několik rychlých protiútoků a při jednom z nich při vyložené šanci zasáhl Štveráček až za cenu faulu. Logicky následoval trestný nájezd a přímý souboj Barabáš-Bazala. Úmysl zkušeného rožnovského playera zakončovat z forhendu byl třebíčským gólmanem přečten na poslední chvíli, ale stačilo to, skóre se neměnilo. Ne tak za chvíli, kdy do otevřené domácí obrany utekla dvojice Krhut, Plandor a druhý jmenovaný dával do prázdné. Rožnov se opět ujal vedení a domácí museli zase přitlačit, pokud chtěli pomýšlet na zisk nějakého bodu. Nátlaková hra Sniperů slavila úspěch, když ukázali, že i oni umí dobře vyřešit brejkovou situaci. Do otevřených obranných vrat vlétli Picmaus se Žákem, pro kterého nebyl problém přetavit přesnou přihrávku ve vyrovnávající trefu. Protože jsou Snipeři učenliví, za dvě minuty si příklad vzali Svoboda s Malichem a domácí šli do vedení, které zůstalo až do druhé pauzy jednogólové.

Do třetí třetiny vstoupili modrobílí kvalitní útočnou pětiminutovkou, jenže bez gólového vyústění. Po gólu volaly především pokusy juniora Jahody a agilního Malicha. Pak ale následovala pasáž, při které se domácím nedařilo držet míček na svých florbalkách, nepřesnými přihrávkami dostávali Rožnov do hry, a naopak na hole Snipers se vkrádala nervozita. I přes to ale dokázali hrozit rychlými brejky, které se ovšem daly zařadit jen do festivalu neproměněných šancí. Vrcholem byl samostatný únik Jahody, zakončujícího jen do tyče rožnovské kasy. Snipeři stále vedli o gól, a tak v posledních minutách došlo k očekávanému odvolání hostujícího gólmana a hry vabank ze strany Sršňů. Sniperům se nedařilo vyvážet hru z vlastní obrany, ani míčky byť jen vyhazovat, a ocitli se pod velkým tlakem. V čase 59:19 pak přesně zamířil rožnovský Plandor a pohroma byla na světě. Za srovnaného stavu následovalo prodloužení a boj třech proti třem se šancemi na obou stranách, při kterých vždy ukázali kvalitu oba gólmani. Chyběla minuta do konce prodloužení, když v zápalu boje Vochyán v domácím brankovišti nadzvedl hůl jednomu ze soupeřů a to se ve florbale trestá. Dvouminutové vyloučení bylo v tomto případě likvidační. První volný úder ještě Snipeři zvládli ubránit za cenu dalšího nedovoleného zákroku, ale s tou následnou standartní situací soupeře si už neporadili, rožnovský kapitán Barabáš míček poslal za Bazalova záda a bonusový bod putoval na Valašsko.

Snipeři ze dvou posledních utkání se soupeři z čela tabulky brali po bodu. Zatímco z Brna lze brát zisk bodu jako úspěch, proti Sršňům z Rožnova „stačilo“ lépe vyřešit jednu jedinou z mnoha brankových příležitostí, body by byly tři a po zásluze. Jenže na „kdyby“ se nehraje. Je třeba nezdar hodit za hlavu a soustředit se na další utkání. To Snipeři odehrají v domácím prostředí SH na Hájku proti týmu FAT PIPE Aligators Klobouky v sobotu 4.12.2021 od 18:00hod. Při splnění proticovidových opatření jsou do hlediště srdečně zváni všichni příznivci děrovaného míčku.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, ale podařilo se nám vyrovnat hru i skóre. Druhá třetina byla z naší strany tou nejlepší v zápase, ale proměňování šancí se opět prokázalo jako naše velké slabina. Třetí část byla ze začátku vyrovnaná, ale ke konci se projevily zkušenosti hostů. V prodloužení jsme bohužel inkasovali, proto jsme prohráli. Díky soupeři za slušný zápas“

Komentář kapitána týmu a asistenta trenéra hostů Pavla Barabáše: „Dobré utkání, ve kterém vynikali oba brankáři. Třebíč hraje dobrý ofenzivní florbal a našim cílem bylo ubránit a hrozit z brejku. Obojí vycházelo napůl. Mám výhrady k našemu nasazení v obranné hře, tedy k jejímu vytrvání po celých 60 minut. Díky brankáři jsme ale byli stále v zápase. Nakonec rozhodly zkušenosti a klidnější hlavy. Dalo by se říci, že jsme měli štěstí, ale šli jsme tomu naproti. Děkuji soupeři za dobrý a férový zápas a dívákům za kulisu.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Abrahám) – Štveráček, Picmaus(0gólů+1přihrávka), Machálek, Blaha, Černý, Vejmělka (0+1) – Benáček (0+1), Procházka, Žák (1+0),  Svoboda A. (0+1), Vochyán, Malich (2+0), Jahoda, Janata, Dlabač (1+0)

branky: 15. Zdeněk Malich, 19. Jaroslav Dlabač, 33. Martin Žák, 35. Zdeněk Malich - 3. Ondřej Smékal, 4. Richard Plandor, 28. Richard Plandor, 60. Richard Plandor, 65. Pavel Barabáš;

rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík; vyloučení: 2 - 3; využití: 1:1; zásahy brankářů: Jan Bazala  24 –  Jiří Škrobák 31; nejlepší hráči: Michal Machálek  - Petr Krhut