Střelecká nemohoucnost pokračuje

Ve čtvrtém kole Národní ligy přivítali Snipeři v domácím prostředí florbalisty Spartaku Hluk. Zápasový cíl byl pro třebíčské florbalisty jednoznačný: zisk tří bodů a získání ztraceného sebevědomí po nepovedeném utkání 3. kola v Ostravě.

Snipers Třebíč  -   FBK Spartak Hluk   2:7 (1:1, 1:4, 0:2)

Do zápasu vstoupili Snipeři s chutí a od samého počátku měli více ze hry, hostujícího gólmana Podškubku ostřelovali ze všech pozic, ten byl ovšem pozorný. Hosté čekali na domácí chyby a hrozili z bleskových brejků, které však v těchto fázích končily povětšinou nepřesnou finální přihrávkou. Přišla 10.minuta, zkušený Mátl neudržel vůči rozhodčím jazyk za zuby a šel pykat… V oslabení Snipeři nevydrželi dlouho. Po patnácti vteřinách otevřel skóre hostující Holý. Domácí inkasovaný gól nezlomil a stále drželi hru ve svých rukou, hrálo se převážně na polovině Hluku, leč bez kýženého gólu v jeho síti. Až v předposlední minutě první části se prosadil navrátilec do sestavy Sniperů Jaroslav Dlabač.

Také druhá třetina začala náporem Sniperů, jenže s postupujícím časem se do domácích řad začala vkrádat lehkovážnost a pocit „jsme lepší, teď to prostě půjde samo.“ První varování přišlo při domácí přesilovce hned v úvodu třetiny. Snipeři zamkli Spartakovce v jejich obranném pásmu a utahovali útočné šrouby, ale zapomněli na zadní vrátka. Dva uniknuvší hráči soupeře si s Brestovským poradili – 1:2. Otřesení domácí do konce početní výhody nic nevymysleli. Naopak, chvíli před polovinou utkání Hluk, opět po rychlé akci zvýšil na rozdíl dvou zásahů. Třebíčští se ještě vzchopili, měli opět více ze hry, jenže střelecký prach byl značně zvlhlý. Výjimka přišla díky střele Halamy, Snipeři byli opět na dostřel a cítili šanci. V poslední minutě druhé třetiny, v době stupňujícího tlaku Sniperů Spartak zasadil dvě smrtelné rány. Dvakrát chybná přihrávka domácích = dvakrát vlnící se síť za zády Bretovského.

Závěrečná část byla ve znamení marné snahy Snipers o zvrácení, případně alespoň zkorigování stavu utkání. Střely létaly na Podškubku v bráně Hluku ze všech možných úhlů, leč tím pádem také zbrkle, nepřipraveně a nepřesně. Hluku naopak stačilo pozorně bránit a počkat si na nepřesné přihrávky Sniperů. Dvě z nich pak využili ke vstřelení dalších branek, díky kterým tak stanovili konečný výsledek.

Poučení pro Snipery? Pokud nezlepší obrannou činnost a nevyvarují se nepřesností v přihrávkách, se zlou se potáží. Sezóna jde, navzdory koronavirové záležitosti, rychle kupředu a klidných pozic před rozhodující částí je jen 8!

Páté kolo Národní ligy odehrají Snipeři kvůli vyhlášenému nouzovému stavu bez přítomnosti diváků. V regionálním derby vyzvou v domácím prostředí v sobotu 10.10. od 18:00 hod florbalisty Spartaku Pelhřimov. Pokud se vše podaří jak má, tak příznivci Sniperů budou moci toto utkání sledovat Snipers TV – přístup přes www.snipers.cz

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: " Jednoduchá matematika, góly nedáváme, zbytečné dostáváme, proto prohráváme."

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Mátl, Machálek, Černý, Blaha, Maleček, Štveráček, Picmaus – Benáček, Halama, Malich, Žák, Vochyán, Svoboda, Máček, Kelbler, Dlabač

Branky (asistence) Snipers: 19. Dlabač ( Máček ), 35. Halama (Machálek)

rozhodčí: Jiří Filipčík, Ondřej Filipčík  vyloučení: 4 : 4  využití: 0 : 1; góly v oslabení: 0 : 1

střely na branku: 30 : 23