Rožnov p/RSnipers
7:6(2:1,2:3,3:2)
ne 13. 3. 2022 17:00 @ SH SŠIEŘ Rožnov p. R., Národní liga, 2. kolo

Stav série po dvou zápasech vyrovnaný, ALE...

Ve druhém utkání se Snipeři drželi rčení, že vítězná sestava se nemění, a nastoupili s úplně stejnou sestavou jako v prvním zápase. Každopádně očekávali, že se na ně domácí připraví daleko lépe než předešlý den, kdy si Sršni mysleli, že série skončí jejich vítězstvím v poměru 3:0 na zápasy.

1.FBK Sršni Rožnov p/R - Snipers Třebíč 7:6 (2:1, 2:3, 3:2)

Oba týmy začaly opatrně, domácí již nenapadali bezmyšlenkovitě a důsledněji bránili na své polovině. Nicméně utkání i tak odstartovali lépe hráči Třebíče, kteří díky rychlé spolupráci obránců Homolky s Machálkem vedli 1:0. Bohužel toto vedení netrvalo příliš dlouho a domácí tentokrát dokázali rychle odpovědět schovanou střelou přes obránce. Velký význam v zápase měl i tentokrát třetí hráč v podobě rozhodčích, kteří nejprve vyloučili Benáčka za to, že soupeři dal hokejku na střídačku, aby mohl rychle rozehrát, a následně po srážce na středu hřiště si šel odpočinout i Žák. Tím se dostali domácí Sršni do tlaku a Třebíč na dlouhé minuty zamkli na jejich polovině. Nicméně Snipeři odolali a obě potrestání přežili bez úhony. Naopak po oslabeních mohli udeřit sami, ale svoje dvě velké šance zahodili. Když už se zdálo, že se půjde do šaten za nerozhodného stavu, šli domácí vteřinu před sirénou šťastnou brankou do vedení.

Kdo by si myslel, že tento moment Třebíč položí, tak se šeredně spletl. Do druhého dějství hráči z Vysočiny vlétli jako uragán a začali v utkání dominovat, což potvrdili i brankami. Nejprve si spolupráci zopakovali Machálek s Homolkou a následně využitím přesilové hry strhl vedení na stranu Třebíče Žák. O další dvě minuty dobře hrající Homolka navýšil vedení Sniperů na dvoubrankové. Domácí byli jako opaření, ale přesto vrhli všechny síly do útoku. O tom, že to byla správná volba se do konce druhého dějství přesvědčili dvěmi vstřelenými brankami a tím se opět začínalo prakticky od začátku. Stav 4:4 vydržel do konce prostředního dějství.

Třetí třetinu začínali Snipeři v početní výhodě a i tentokrát ji dokázali využít. Dobrý vstup do třetí třetiny hráče uklidnil a domácí začali být opět nervóznější. Utkání nabíralo na dramatičnosti a rozhodčí čím dál méně do utkání vstupovali pískáním faulů, což vyeskalovalo kolem 50. minuty utkání, kdy dostal hokejkou přes hlavu Mátl. Rozhodčí nakonec udělili domácím trest, ale místo 5minutového se odvážili dát domácím 2minutové vyloučení. V probíhající přesilové hře se domácím podařilo míček vyhodit směrem na branku Sniperů, kde míček před dotírajícím domácím hráčem odpálil Vochyán čistým způsobem do bezpečí. Inu rozhodčí byl jiného názoru a domácím daroval trestné střílení, které tentokrát bylo proměněné. I přes tuto křivdu se v probíhající přesilové hře Třebíčané tlačili do zakončení. Vochyán se prodral až před brankáře, kde sice došlo k faulu, ale míček byl volný na dostřel branky a Žák se chystal míček dorazit do branky, leč přichází krosček do zátylku a náraz do brankáře. Ze skrumáže se zvedá Vochyán a je napaden domácím hráčem. Takže když si to shrneme a necháme posoudit od rozhodčího, tak se jedná o nařízení 2 trestných střílení (faul na Vochyána a Žáka v zakončení), faul na 5 minut za krosček na Žáka a taktéž o 5 minutový trest za napadení Vochyána. Suma sumárům vyhodnocení od rozhodčích utkání se jednalo o faul Třebíče, a tak byla rozehrávka z rohu pro domácí. Emocí a vzteku bylo na straně hostů v tu dobu více než zdrávo a tak domácí využili menší koncentrace Sniperů na samotné utkání a využili chyby při bránění standardní situace a strhli vedení utkání na svoji stranu. Ke konci zápasu se odhodlali Třebíčští ke hře bez brankáře, ale bohužel inkasovali další branku. Ani toto je nezlomilo a stále ve hře bez brankáře snížili Mátlovou střelou na rozdíl jedné branky. I přesto, že do konce nezbývala ani půlminuta dokázali Třebíčští ostřelovat branku domácích, kteří svůj náskok hájili až do poslední vteřiny. Stav série je tedy nyní 1:1, ale nebýt křivdy od rozhodčích, kteří svými verdikty hrubě ovlivnili toto utkání, mohlo být v Třebíči ještě veseleji.

O tom, jaká bude nálada v obou táborech se můžete přesvědčit tuto sobotu od 18:00hod a v neděli od 14:00hod, kdy Snipeři na svém hřišti přivítají Sršně z Rožnova. Odhodlání ukončit sérii mají oba znesvářené tábory, cestu mají do finále stejně dalekou oba týmy, tak doufáme, že přijdete podpořit třebíčské Snipery a pomůžete jim k historickému kroku, tj. do finále Národní ligy.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Bojovali jsme, podali jsme parádní výkon, nemáme se za co stydět. K rozhodčím se nesmím vyjadřovat, ale přesto to řeknu. Jestliže se jedná o semifinále třetí nejvyšší soutěže, tak by vše mělo mít nějakou úroveň, a ne to co se tady předvádělo, některé výroky byly slušně řečeno zarážející.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Picmaus, Maleček, Homolka (2góly+1přihrávka), Machálek (1+1), Černý – Benáček, Žák (2+0), Svoboda Alex.(0+1), Malich, Kuželka, Vochyán(0+3), Dlabač, Janata, Mátl (1+0), Vejmělka, Procházka, Kůs,

branky: 4. Richard Plandor, 20. Daniel Prašivka, 28. David Friedel, 32. Martin Najvar, 52. Pavel Barabáš, 55. Jakub Kostelecký, 59. Richard Plandor - 3. Michal Machálek, 22. Jan Homolka, 25. Martin Žák, 27. Jan Homolka, 42. Martin Žák, 60. Lukáš Mátl;

rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 4:2; využití: 0:3; diváků: 156; zásahy brankářů: Marek Obšívač 15  -  Jan Bazala 26; nejlepší hráči: David Friedel – Jan Vochyán