Starší žáci zažili vítěznou premiéru.

Starší žáci Snipers Třebíč modří se v letošní sezóně budou prát o body mimo náš domovský kraj Vysočina. Klub se rozhodl skrz herní rozvoj hráčů konfrontovat v sousedním kraji Jihomoravském a Zlínském, kde očekává vyšší herní konkurenci a klub se hodně od této změny slibujeme.

K prvnímu dvojzápasu naši Snipeři cestovali do vzáleného Starého Města k místnímu klubu FBC Slovácko, se kterým se měli utkat v úvodním zápase nové sezóny. Bohužel domácímu týmu byla nařízena karanténa, a tak třebíčským Sniperům pozměněn soupeř.

Snipers Třebíč modří vs. FbC Sokol Aligators Bučovice U15 7:5

První zápas začal vzhledem k neznalosti soupeře z naší strany nervózně a soupeř toho dokázal využít a v čase 1:31 se ujal vedení v zápase. Náš čas přišel ještě před koncem první dvanáctiminutové třetiny, kdy jsme dokázali výsledek otočit během sedmi vteřin v náš prospěch na 2:1. Začátek druhé třetiny se nám nepovedl a soupeř toho dokázal využít a srovnal na 2:2. Zápas pokračoval ve vysokém tempu se spousou šancí na obou stranách a po velmi bojovném výkonu jsme zvítězili 7:5.

Snipers Třebíč modří vs. Gepardi DDM Helceletka Brno 6:4

Druhý zápas jsme odehráli s Brněnskými Gepardy a ten navázal na ten první, kde jsme na začátku zápasu inkasovali a soupeř se ujal vedení. Vyrovnat se nám podařilo až na začátku druhé třetiny, po brance našeho nejmladšího hráče Tobiáše Jahody. Dvě minuty od vyrovnávací branky na nás dosedla herní krize a nejlepší hráč Gepardů Štěpán Novotný nám dokázal vstřelit tři branky během necelých dvou minut. Na tuto studenou sprchu dokázalo rychle zareagovat duo Skála 06 a Skála 07 a snížit tak na 2:4. Na začátku třetí třetiny dostal soupeř možnost trestného střílení a odskočit nám na rozdíl tří branek, ale naše expertka na trestná střílení Jana Bartesová si se soupeřovou kličkou bez velkých problému poradila a tým podržela. Kluky to muselo pořádně nakopnout, protože soupeř od nás inkasoval během tří minut tři branky. Výhru pečetil Filip Nechvátal střelou do prázdné branky při soupeřově power-play.