SnipersTorpedo
6:9(3:2,0:2,3:5)
so 3. 12. 2022 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 13. kolo

Souboj s favoritem i přes dobrý výkon body nepřinesl

Po dlouhé šňůře venkovních zápasů se Snipeři představili na domácí palubovce. Podruhé v sezóně proti nim nastoupilo Havířovské Torpedo, které je v top třech týmech tabulky Národní ligy-východ. První zápas patřil Torpedu poměrem 7:3, avšak to Snipeři nehráli doma a ani v plné sestavě. I tak byl velkým favoritem zápasu Havířov. Ještě před začátkem utkání ocenili Snipeři pamětní plaketou za 100 odehraných ligových utkání v jejich dresu Milana Picmause a po této malé slavnosti začalo samotné zápolení o tři ligové body.

Snipers Třebíč – Torpedo Havířov 6:9 (3:2, 0:2, 3:5)

Snipers vlétli do první třetiny bez sebemenšího ostychu a po třiceti vteřinách už bylo veselo. Z předbrankového prostoru nabil Uher k mantinelu kapitánovi Štveráčkovi a ten propálil vše co bylo v cestě. Vypadalo to, že to půjde. Domácí byli hodně na míčku a snažili se vypracovat si nějaké další brankové příležitosti. To se bohužel neobešlo bez chyb. A bývalý prvoligový klub neváhal trestat. Na začátku sedmé minuty vystihl nahrávku Kraus a přečíslení zakončil bezchybně. Za necelé dvě minuty hosté stav utkání otočili, když po nešťastném odrazu míček spadl k Šochmanovi a ten se štěstím propálil Brestovského. Snipeři prohrávali, ale své úsilí při budování šancí zvýšili. Paradoxně tu zrovna ne tak nebezpečnou přetavili ve vyrovnání. Mátl si po standartní situaci vyběhl podél mantinelu a nachytal hostujícího brankáře střelou na bližší tyč. A Třebíč pokračovala. Na začátku třinácté minuty si vzala vedení zpět. Vochyán naprosto přesnou přihrávkou našel osamoceného Dlabače, který nadvakrát překonal brankáře. Havířov, jako kdyby zápas podcenil, protože další jejich nepozorností přišlo vyloučení, které se v celostátních ligách vidí málo kdy, a to za špatné střídání. Tak třebíčští hráči dostali příležitost v podobě přesilové hry na navýšení skóre. Avšak přesilová hra je letošní sezónu největší bolístka pušek. A nevyšla ani tentokrát.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy rozvážně. Nebylo k vidění moc šancí a šlo hlavně o to kdo bude mít na své straně míček. Torpedo se tak postupně dostalo do zápasu a začalo tlačit Snipers. Odstřelovači naopak zaháněli Havířovské díky rychlým protiútokům. Žádný však gólem neskončil. Naopak zahrozili hosté, když v jedenácté minutě trefili horní tyč Brestovského branky. To bylo pro Třebíč varování, že zdaleka není hotovo. Za čtyři minuty už bylo opět srovnáno. Domácí obraně se šikovně schoval Šochman, kterému přesně do odkryté klece přihrál Vilím. A Torpedo pokračovalo v tlaku. Domácí se snažili pečlivě bránit a docela se to i dařilo. Pak ale k neradosti Třebíče soupeř znovu otočil vývoj utkání na svou stranu. Sedm vteřin před koncem třetiny se z protiútoku prosadil střelou k tyči Feber.

Třetí třetina začala ve znamení té první. Třebíč znovu aktivnější a hladovější po gólech. Ve třetí minutě díky tomu vyrovnal střelou do pravé šibenice Benáček. A pak se začaly dít věci. Za dvě minuty již potřetí v utkání vedli domácí díky souhře Jahody a Mátla, druhý jmenovaný uklízel do prázdné klece přesnou nahrávku třebíčského juniora. A bylo ještě veseleji. Za 51 vteřin poprvé v utkání odskočil jeden z týmů do vícebrankového vedení. Vochyán po oběhnutí soupeřovy branky umístil bekhendovou střelu přesně nad nohu Havířovského brankáře. Vypadalo to, že s hosty je zle. Avšak za 22 vteřin dostal se štěstím Havířov do kontaku Feber. Smršť čtyř branek během necelých čtyř minut byla pro diváky výborným lákadlem. Na začátku deváté minuty Feber završil hattrick a vyrovnal skóre na 6:6. Hosté byli opět v zápase a chtěli dokonat obrat. A to se jim díky přesné střele Kučery i podařilo. Snipers promarnili dvoubrankový náskok ale chtěli opět vyrovnat. V nepravou chvíli pak přišlo vyloučení Rubera za sekání. Torpedo vykombinovalo čtveřici domácích a do prázdné branky zvyšoval Mikulok. S Třebíčí už to opravdu nevypadalo dobře a mohlo být ještě hůře. Během jednoho střídání byli vyloučeni současně Mátl s Benáčkem. Havířov měl k dispozici přesilovku pěti proti třem a pořádně třebíčské obranné trojici zatopil. Ta ale, také díky Brestovskému v bráně, oslabení přestála a domácí přišli se závěrečným tlakem. Pomoci jim mělo i vyloučení tříbrankového Febera. Bohužel ovšem po odvolání brankáře hosté trefili odkrytou klec a zatloukli poslední hřebíček do zápasové rakve Třebíče.

Snipers tak prohráli s Torpedem Havířov i druhý vzájemný zápas. Ale předvedený výkon jim ukázal, že mohou hrát o vítězství s každým. Příští sobotu 10. 12. 2022 jedou Třebíčští florbalisté do Petrovic s přáním a doufejme, že ne s pouhou vidinou, zisku důležitých bodů.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: „Bohužel stejný konec jako ve většině ostatních zápasů, stále se opakující chyby v obraně a neproměňování šancí. Zlepšení tam bylo, ale na Havířov to bylo málo. Děkujeme soupeři za kvalitní zápas“

Komentář trenéra Torpeda Havířov Lukáše Pěgřímka: „Dneska do Třebíče nepřijelo 16 nasekaných borců ale 16 profesorů, kteří si mysleli, že zápas odchodí a na pohodu doklepe. Naštěstí nás Třebíč vyvedla z omylu a dala nám solidní facku. Pozitvní je obrat v zápase a odkontrolvaný závěr. Dnes jsme nepředvedli ani 50% čeho jsme schopni. Vše začíná v tréninku. Děkuji soupeři za utkání.“

Sestava Snipers: Brestovský (Bazala) – Picmaus, Štveráček, Žák, Uher, Kůs -Machálek, Maleček, Dlabač, Vochyán, Malich – Ruber, Dvořák, Mátl, Karpíšek, Vejmělka, Horák, Benáček, Jahoda

branky: 1. Lukáš Štveráček, 11. Lukáš Mátl, 13. Jaroslav Dlabač, 43. Adam Benáček, 45. Lukáš Mátl, 46. Jan Vochyán - 7. Richard Kraus, 9. Erik Šochman, 36. Erik Šochman, 40. Adam Feber, 46. Adam Feber, 49. Adam Feber, 53. Ondřej Kučera, 55. Jakub Mikulok, 60. Kamil Peřka;

rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 3:2 využití: 0:1 diváků: 73; zásahy brankářů: Petr Brestovský 29 – Michal Kolář 17; hráči utkání: Jan Vochyán – Adam Feber