Souboj o čelo tabulky vyšel jen z poloviny

Souboj druhé ligy juniorů sliboval slušný a bojovný florbal. V Dolní Cerekvi v neděli 31. 10. 2021 totiž změřili síly první Havlíčkův Brod, druhý Pelhřimov a třetí Snipers Třebíč.

TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons vs Snipers Třebíč 4:9 (3:2, 0:1, 1:6)

Začátek zápasu přinesl opatrný florbal, kdy se oba týmy nehnaly na útočnou polovinu. V sedmé minutě otevřel skóre hráč Havlíčkova Brodu David Pátek povedenou střelou od mantinelu nad rameno Jakuba Veselého v bráně Třebíče. Hned po vhazování opařené Snipery znovu překonal Pátek ze středu. Odpověď našel Vojtěch Jahoda bombou z levého křídla nad nohu brankáře. Posunoval mu ze středu Milan Novák. Ve 12. minutě Draci znovu odskočili na dvoubrankové vedení. Z výběhu od pravého mantinelu se trefil Matyáš Vidaillac. O snížení se postaral Tobiáš Stránský z „mezi kruží“, když mu přesnou kolmici vyslal dorostenec Filip Nechvátal.

Druhá třetina se nesla v duchu důslednější obrany Snipers a trpělivé hry dopředu. Soupeře k ničemu výraznějšímu nepustili, vypracovali si pár šancí a z jedné skóroval v 27. minutě Adam Svoboda, když mu před poloprázdnou bránu přihrál Jahoda.

Za vyrovnaného stavu se začínalo od znova. Komplikace pro Snipers nastala hned v druhé minutě poslední části, kdy si šel odpočinout za „sekání“ do míčku Milan Novák. Draci si ale tlak nevytvořili a zhruba v půlce nechali vystřídat Snipers po střele do zámezí. Ti chvíli drželi míček na své polovině, pak hned přesunuli na půli soupeřů a Adam Svoboda se dostal až na dostřel. Brankář si se střelou neporadil a agilní Stránský doběhl míček a navzdory oslabení gólmana překonal. V 35. minutě soupeři hasili nájezd Dvořáka a kapitán Pacal si vzal míček na trestné střílení. A dal svůj třetí gól ze čtyř trestných střílení tuto sezonu. Ve čtyřicáté minutě se prosadil napadáním Kryštof Buchtela, když havlíčkobrodské nenechal rozehrát a naservíroval Filipu Dvořákovi před odkrytou klec soupeřů = 6:3. Hned po dalším vhazování Stránský vyhrál míček obráncům, ti ho hned přesunuli na Adama Svobodu, který z levého křídla nahrál na střed znovu Stránskému, který se znovu nemýlil. Hned po buly přišel výjezd obránce Snipers Jana Pacala, který byl při chuti. U levého mantinelu vypíchnul míček, prohodil si napadající hráče na středu a přesnou střelou nahoru zvýšil vedení. O minutu později si dobře narazili ve středu Stránský s Jahodou, který z dálky umí a završil brankové konto Snipers. Korekci ve 42. minutě zaznamenal Jan Hodas. Třebíč tak vyhrála 9:4 a přiblížila se vedení v soutěži.

Snipers Třebíč vs Spartak Pelhřimov 1:8 (0:0, 0:6, 1:2)

Druhý zápas čekal Snipers Třebíč s Pelhřimovem, který přivezl čtyři hráče, kteří předvečer hráli s Třebíčí derby v Národní lize. Trenérským duem Žák Pařízek byli třebíčští junioři nabádáni k důsledné obraně. To se jim celou první třetinu dařilo dobře. Bohužel ze čtyř šancí branku nevstřelili.

Kvalitu dopředu kluci z Pelhřimova ukázali od 18. do 26. minuty. Postupně se trefili Maxmilián Škoda, Dan Kalina, třikrát Šimon Kysela a Vít Papež hlavně samostatnými akcemi. V rychlosti a tahu na branku jim Snipeři nestačili.

Manko šest branek nebylo sice „hratelné“, ale v tomto zápase s dobře hrajícím Spartakem neřešitelné. V 32. minutě korigoval Tobiáš Stránský a do konce zápasu se trefili ještě pelhřimovští Michal Šulc a Matěj Kutílek. Průběžné první místo v lize tak vybojoval po výborném výkonu Spartak Pelhřimov.

Na další zápasy se fanoušci Snipers Třebíč mohou podívat už na dalším turnaji na hale Horka-Domky v sobotu 13. 11. 2021.

Sestava Snipers Třebíč: Kedroň (Veselý); Jahoda, Mašeja, Nechvátal, Pacal, Venhoda; Bartes, Buchtela, Dvořák, Novák, Procházka, Stránský, Svoboda Adam