Snipers vyloupili i Kopřivnici

Kompletní 5. kolo florbalové Národní ligy - východ se odehrálo v sobotu 9. 10. 2021 během několika málo večerních hodin. Snipeři absolvovali jeden z nejdelších výjezdů této sezóny a v 19:00 hod nastoupili na palubovku v Kopřivnici. Bilance vzájemných zápasů z této haly hovořila mírně ve prospěch Třebíče, nicméně covidová pauza zaúřadovala i ve florbale, jednotlivé týmy jsou málo čitelné a výsledky nepředvídatelné.

FBC Vikings Kopřivnice  -  Snipers Třebíč  2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Třebíči před zápasem vypadlo ze sestavy několik hráčů a tak nenastupovali s přehnanými ambicemi, nicméně od začátku nenechávali domácím nic zadarmo, z obranného bloku dokázali přecházet do napadání po celé délce hřiště a případné přechody Vikingů likvidovat těsně za půlící čárou. Lepší tvorbou hry modrobílé pušky otevřely skóre v 11. minutě zásluhou Štveráčka, který po souhře s Dlabačem uklízel do odkryté klece. Třebíč mohla s hubeným vedením odejít před druhou periodou do šaten, nicméně Štefánek nabral u vlastní brány rychlost a nohu z plynu sundal až o 30 metrů dál, kde na vzdálenější tyč poprvé překonal Bazalu.

Prostřední část pak nabídla téměř 70-ti domácím divákům florbalové utrpení. Snipers nenechali Vikingy vytvořit téměř nic. Kombinační hrou navíc dostávali napadající domácí borce pod psychický tlak, který ústil v chyby. Jedné takové využil Blaha, jenž se rychlým únikem přehoupl na soupeřovu polovinu, kde si přiťukl s Vochyánem a střelou nad nohu strhl vedení zpět na stranu hostů. Zbytek třetiny Třebíč dál kontrolovala hru a do poslední části tak mohla jít s o něco větší pohodou.

Následně ani aktivnější napadání Kopřivnice hostující celek nerozházelo a Snipeři s klidnou hlavou dál kombinovali s míčkem na hokejkách. Navíc ve 46. minutě Dlabač zvýšil nejhezčí střelou zápasu pod víko na dvoubrankový rozdíl a o několik minut později se k němu svojí první a neméně hezkou trefou v dresu A-týmu připojil třebíčský benjamínek Vojtěch Jahoda - stav 1:4. Bartoň si v domácí svatyni počínal jako na pérkách, a další trefu hostů už nepřipustil. Vikingové navíc po sekání Vochyána šli do první přesilové hry v utkání. Tu zužitkoval se štěstím Vávra necelých pět minut před koncem základní hrací doby. Po této brance rovněž odmítl dál inkasovat i Bazala a oba gólmani byli po zásluze vyhlášeni hráči zápasu.

Snipers z posledních tří zápasů zaznamenali tři vítezství. Stejnou šňůru měl na triku před posledním zápasem i 1.MVIL Ostrava, soupeř pro následující kolo, kterému sérii přeťala na domácí půdě Horní Suchá, když v poslední třetině čtyřmi góly obrátila stav utkání na konečných 4:5. Spraví si Ostrava chuť nebo Třebíč natáhne sérii? Přijďte podpořit třebíčské florbalisty na sportovní halu TJ Spartak už tuto sobotu 16. 10. 2021 v 18:00 hod.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Děkujeme domácím za pěkný zápas, ikdyž jsme přijeli v malém počtu tak jsme vydrželi plnit pokyny po celý zápas. Za mě náš nejlepší výkon za poslední 3 roky. Přejeme domácím hodně štěstí do dalších zápasů.“

Komentář trenéra domácích Jakuba Gremmela: „Vyrovnané utkání. Soupeř hrál velice dobře po taktické stránce. Naší hře chyběla lepší přechodová fáze do útoku. Rozhodla větší produktivita. Děkujeme soupeři za zápas.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček (1gól+0přihrávek), Picmaus, Blaha (1+0), Machálek –Svoboda A., Vochyán (0+2), Malich, Sýkora, Mátl (0+1), Dlabač (1+1), Jahoda (1+0)

branky: 18. Václav Štefánek, 56. Lukáš Vávra - 11. Lukáš Štveráček, 27. Jiří Blaha, 46. Jaroslav Dlabač, 50. Vojtěch Jahoda;

rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 69; zásahy brankářů: Michal Bartoň 18 - Jan Bazala 25; nejlepší hráči: Michal Bartoň  -  Jan Bazala