30_20210330_081655.jpg

Snipers tour de France

Pranostika praví: Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem. Ale Snipeři praví: Dost, už toho lenošení bylo a jdeme ven! Vzhledem k pokračující pandemické situaci, kdy je návrat do hal v nedohlednu a po velkém úspěchu soutěže „severská jízda“, se opět na měsíc duben chystá další soutěž. Se zřetelem k tomu, že při severské jízdě byla jízda na kole využívaná jako druhá nejpočetnější disciplína, tak bereme toto v potaz a soutěž bude připravena na míru cyklistům. Je tu totiž nejsledovanější a nejpopulárnější cyklistický závod: „Snipers tour de France“.

Díky tomu, že i na soustředěních hojně využíváme kola, tak očekáváme opět velké zapojení hráčů přes všechny věkové kategorie. Vzhledem k tomu, že zimní počasí je na ústupu, tak cílem bude opět dostat ven co nejvíce hráčů. Pokud by přesto někteří skrz pracovní či školní povinnosti nestihli venku světlo, tak povoleny budou tentokrát i domácí rotopedy či cyklotrenažéry. Aby nestrádali i Ti, kteří nemají kolo, tak je možnost trať zdolat i pomocí běhu, přičemž uběhnuté kilometry budou vždy počítány dvojnásobně. Celková délka trati je: 3.383 km a tour bude trvat od čtvrtka 1. dubna 2021 do pátku 23. dubna 2021. Den předem se všichni dozvědí, jak dlouhá bude etapa následující den. Cílem je spojit síly v týmu a minimálně tuto délku trati urazit, aby týmu byl započítán bod.

Stejně jak na Tour de France, tak i my budeme soutěžit o trikoty. A vítězové své trikoty po soutěži obdrží.

Žlutý dres: obdrží ten hráč, který ujede na kole (koloběžce, rotopedu, cyklotrenažéru či in-line bruslích) nejdelší vzdálenost za celou soutěž (při rovnosti více hráčů rozhoduje rychlejší celkový čas uražených km za soutěž)

Zelený dres: obdrží ten hráč, který uběhne nejdelší vzdálenost za celou soutěž (při rovnosti více hráčů rozhoduje rychlejší celkový čas uražených km za soutěž)

Puntíkovaný dres: obdrží ten hráč, který bude mít nejvyšší počet bodů za počet absolvovaných etap, tzn. počet dní zapojených do soutěže (při rovnosti počtu etap rozhoduje celkový počet uražených km za soutěž), za jeden den lze získat maximálně 2 body, tj. 1 bod běh, 1 bod za jízdu na kole (koloběžce, rotopedu, cyklotrenažéru či in-line bruslích)

Bílý dres: obdrží ten hráč, který ujede na kole (koloběžce, rotopedu, cyklotrenažéru či in-line bruslích) nejdelší vzdálenost za celou soutěž a bude mladší 12 let, tj. ročník 2009 a mladší (při rovnosti více hráčů rozhoduje rychlejší celkový čas uražených km za soutěž)


Informace k soutěži

Termín soutěže: od 1. dubna 2021 do 23. dubna 2021
Soutěžit se může:
 • pomocí běhu (dvojnásobná bonifikace)
 • jízdy na in-line bruslích
 • jízdou na kole (horské, silniční, krosové, trekingové, gravelové, cyklokrosové)
 • jízdou na koloběžce
 • jízdou na rotopedu
 • jízdou na cyklotrenažéru
 • zakázáno je používat elektro kola a elektro koloběžky
 • chůze se do soutěže také nezapočítává
Pravidla Snipers tour de France:

1) Jedná se o zvládnutí celkové délky trati společně v jednotlivých kategoriích. Za každý denní cíl (myšleno urazit týmově denní délku etapy) bude jednotlivým týmům připočítán bod. Při rovnosti bodů více týmů bude o konečném pořadí rozhodovat celkový týmový počet uražených km za soutěž.

2) Trať můžete absolvovat pomocí: běhu nebo jízdy na in-line bruslích, kole, koloběžce, cyklotrenažéru nebo rotopedu.

 • Při každé aktivitě si nezapomeň zapnout aplikaci. Celodenní aktivita nebude započítána!!!

3) Podmínkou pro započítání výkonu jednotlivce do soutěže za jeden den je minimální délka trati, kterou musíte urazit v těchto aktivitách:

 • 2 km běh, in-line brusle
 • 5 km kolo, koloběžka
 • 10km cyklotrenažér, rotopedu

Není to myšleno, že všechny aktivity musíš udělat. Je na tobě co si vybereš, ale musíš splnit minimum dané aktivity, aby Ti byl výsledek započítán.

U všech kategorií můžou pomáhat i trenéři a co se týče kategorie přípravky a elévů, tak i rodiče, protože si uvědomujeme, že tak malé ratolesti samotné nikam ještě nepustíte.

4) Abychom měli přehled nad pravdivými údaji a výkony, tak každý jednotlivec bude muset poslat "kopii obrazovky mobilu" z dané aktivity s dosaženým výsledkem (tj. každý bude moci použít svoji aplikaci), popř. fotografii tachometru Michalu Pazderníkovi, a to pomocí e-mailu na adresu: sekretar@snipers.cz

 • Je potřeba, aby byly na fotce (kopii obrazovky) vidět tyto údaje: uražené km a celkový čas daného cvičení (jízdy, běhu) a dále je potřeba zaslat informaci, zda jste: běželi nebo jeli na in-line bruslích, kole, koloběžce, cyklotrenažéru nebo rotopedu.

5) Díky tomuto přehledu budete informování o průběžných výsledcích každý den.

6) Pro všechny kategorie jsou připraveny odměny. Navíc nejrychlejší dostanou i odměny v podobě „Price money“, vítěz 1.500 Kč, druhý 1.000 Kč a třetí 500 Kč.

7) Kromě týmových odměn, budou odměněni i jednotlivci.