Snipers podruhé v řadě naplno bodovali

První domácí zápas letošní sezóny a zároveň 4. kolo ligy Snipeři odehráli o víkendu proti soupeři z Opavy. Třebíčští florbalisté chtěli navázat na výhru nad Aligátory z Klobouků, tým z Moravskoslezského kraje si v posledním kole rovněž připsal po třech bodech, když Horní Suchou tříbrankovým rozdílem (6:3) vyprovodil zpátky k hranicím. Ještě před samotným utkáním převzal gólman domácího týmu Petr Brestovský pamětní plaketu za 200 ligových utkání v A týmu Snipers Třebíč.

Snipers Třebíč - S.K. P.E.M.A. Opava 7:6 (2:1, 2:3, 3:2)

Do hry vstoupily podstatně lépe domácí pušky. Díky sprintu z vlastní poloviny se Štveráček dostal až k bráně hostí, kde nahazoval pro Žáka na zadní tyč a ten se nemýlil. Na první gól utkání první lajny okamžitě navazovala zdařilá souhra druhé pětky, když Vochyán našel skórujícího Malicha. Po prvotním vzplanutí pak přišlo i první klopýtnutí, Sýkora sekl jednoho z hostí při přechodu na útočnou polovinu, čímž umožnil Opavě vyzkoušet početní výhodu, kterou zužitkoval v 6. minutě Pavelek. Opava se chytla tempa a hra dostala vyšší rychlost. Třebíč pod nátlakem vyprodukovala do konce první třetiny další dvě vyloučení. Přitom když Vochyán šel na trestnou lavici doplnit Janatu, zbývalo ještě 33 vteřin ze hry pět na čtyři a Snipeři tak šli do tří.

Druhou třetinu tedy Snipers začínali v trojčlenném obranném bloku a s vypětím všech sil oslabení ubránili. Po vypršení Janatova trestu se navíc v pokračujícím oslabení za domácí se štěstím prosadil Sýkora. Jenomže za pět minut se začínalo od nuly, když se dvakrát prosadil Kocur. A za dalších pět minut to bylo už 4:4, protože na branku Vochyána odpověděl hostující Posselt. Třebíč se snažila o jednoduché přechody po mantinelu, jenomže Opava tlačila hru do středu, kde docházelo k mnoha ztrátám a následným protiútokům, které byly od soupeře velice nepříjemné. Další domácí dvojku vyfasoval Malich za hrubost. Před závěrečnou třetinou bylo třeba se uklidnit a dát si trochu ovoce.

Polovinu závěrečné dvacetiminutovky to vypadalo, že se diváci dočkají nájezdů. Bylo třeba trochu rozvířit vody. Blaha se opřel do soupeře, který si vyskakoval na brankářského jubilanta Brestovského a opavský Kukla neměl problém vracet. Ve hře čtyři na čtyři však znovu dokázali skórovat obě mužstva. Posledních několik minut muselo vzít za své, pokud domácí chtěli před osmou poslat všechny své příznivce s úsměvem na tváři domů. Mátl z otočky našel před bránou Sýkoru - opět o jeden gól. Vochyán si přiťukl s Malichem a když kompletoval hattrick, na domácí frontě už nastal klid. Pavelek sice ještě zúžil skóre o jednu branku, ale tím však uzavíral gólový účet hostí a do třebíčských statistik byly připsány druhé tři body v řadě.

Příští kolo Snipeři nabírají směr Kopřivnice. Do města známé automobilky si v minulosti třebíčští návštěvnici pro body už několikrát přijeli, nicméně letošní výsledky začínají aspoň na papíře odkrývat účinky dlouhé pauzy, zatím žádný s týmů nepředvádí vyrovnané výkony. Na druhou stranu… Vikingové zatím vždy bodovali a ztratili čtyři body za dvě prohry v prodloužení. Výzva pro Snipery?...

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Do zápasu jsme sice vstoupili rychlým vedením, ale začali jsme si myslet že se Opava porazí sama. I díky naším zbytečným vyloučením se vrátili do zápasu. Jsme rádi za vítězství, ale nerodilo se snadno. Tři body za předvedený výkon bereme všemi deseti. Děkuji soupeří za zápas a přejeme šťastnou cestu domů.“

Komentář trenéra domácích Jakuba Gremmela: „Dneska nás bylo jako do mariáše, podle toho vypadala naše hra. Utkání bylo celkem vyrovnané a dvě pětiminutovky nás stály bodový zisk. Soupeři gratuluji.

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Černý, Štveráček (0gólů+1přihrávka), Blaha, Machálek, Mátl (0+1), Jahoda – Benáček, Janata, Žák (1+0), Svoboda A.(0+1), Vochyán (3+1), Malich (1+1), Sýkora (2+0), Stránský, Dlabač

branky: 3. Martin Žák, 4. Zdeněk Malich, 22. Tomáš Sýkora, 28. Jan Vochyán, 52. Jan Vochyán, 54. Tomáš Sýkora, 56. Jan Vochyán - 6. Petr Pavelek, 24. Filip Kocur, 28. Filip Kocur, 33. Patrik Posselt, 51. Daniel Gebauer, 58. Petr Pavelek;

rozhodčí: Michal Havelka - Jan Kvapil; vyloučení: 5:1; využití: 0:1; branky v oslabení: 1:0; diváků: 101; zásahy brankářů: Petr Brestovskýs 15 – Tomáš Novák 13; nejlepší hráči: Jan Vochyán – Filip Kocur