HraniceSnipers
5:4 po prodl.(0:1,2:1,2:2)
so 22. 10. 2022 17:00 @ SC NAPARIA Hranice na Moravě, Národní liga, 7. kolo

Snipeři v Hranicích pálili slepými

Základní část florbalové Národní ligy běží rychlým tempem a florbalisté třebíčských Snipers završili její první třetinu zápasem v Hranicích. Oba týmy se v minulé sezóně střetly v prvním kole play off, ve kterém v sérii odehrály všech pět možných zápasů s úspěšným závěrem pro třebíčské borce. Vzájemná znalost soupeřů tedy dávala tušit, že by nynější utkání mohlo být vyrovnané.

FBC Hranice - Snipers Třebíč 5:4pp (0:1, 2:1, 2:2, 1:0)

A tomu také odpovídal průběh prakticky celého zápasu. Snipeři se snažili vycházet ze zajištěné obrany a do útočných akcí se pouštěli až po důkladné přípravě. Hraničtí se zase snažili hostující rozehrávku narušovat a ihned přecházet do protiútoku. Sniperům se celou první třetinu jejich záměr dařil a výsledkem byla úvodní branka zápasu z hole Svobody, na kterou domácí až do první pauzy nenašli odpověď.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé části střetnutí. Hranice se snažily o srovnání stavu a Třebíč o navýšení svého vedení. Domácím v jejich snaze bránila pečlivá hostující obrana s Bazalou v bráně a naopak hostům jejich záměr několikrát překazila nepřesná muška jejich útočníků, což se v konečném srovnání ukázalo jako největší problém Třebíče. Skóre se měnilo až chvíli po polovině utkání. Nejdříve měli šanci k navýšení náskoku Snipeři v podobě přesilové hry, jenže tato herní činnost je v této sezóně jejich velkou slabinou a potvrdilo se to i v tomto případě. V největší šanci tentokrát netrefil prázdnou branku Svoboda. A tak po svém ubráněném oslabení udeřili domácí, když se ve skrumáži prosadil Bitter. Chvíli po vyrovnávací brance poslali sudí na trestnou třebíčského Machálka a Hranice Sniperům ukázaly, jak se má nakládat s početní výhodou, když Vraj z hranice velkého brankoviště nekompromisně zavěsil. Rázem museli dotahovat Snipeři a v předposlední minutě třetiny si úspěšný zásah připsal Žák. Chvíli nato vystihl rozehru domácích Mátl, ale tváří v tvář domácímu gólmanovi odmítl možnost získat zpět vedení pro hosty.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, když hned v úvodní minutě nachytal Novosad v bráně špatně postaveného Bazalu. Třebíčští rázem tahali za kratší konec, a i když měli mírnou herní převahu, jejich šance stále končily na domácím gólmanovi Kosarovi. Včetně dalšího samostatného úniku Mátla. Ještě těžší chvíle Sniperům nastaly vzápětí, když nepokryli od mantinelu vyběhnuvšího Mikela, který rozvlnil síť v bráně hostů počtvrté. Naštěstí, v pro Snipery nejtěžších chvílích, převzala zodpovědnost útočná trojice Žák, Malich, Svoboda. Nejdříve Malichovu přihrávku přetavil v kontaktní gól Žák a v další minutě střelu Svobody dorazil do domácí sítě pohotový Malich. Během chvíle bylo opět srovnáno a závěr utkání sliboval drama. Více šancí měla Třebíč, ale střelný prach Sniperům musel po cestě do Hranic hodně zvlhnout, protože to, co neproměnili, bylo tak říkajíc „do nebe volající“. Na řadu tedy nakonec přišlo prodloužení. Jenže mělo jepičí život. Třebíčský Žák hned v prvním střídání neudržel na půlicí čáře míček, ten se dostal k domácímu Andrýskovi, za kterým byl o krok pozadu bránící Machálek. Domácímu plejerovi tento náskok bohatě stačil, míček pověsil Bazalovi nad pravé rameno ke vzdálenější tyči a bylo vymalováno. Snipeři tak odjeli od Hranické propasti, nacházející se několik stovek metrů od sportovní haly, s pouhým bodem. Vzhledem k průběhu zápasu a množství neproměněných šancí je to málo.

Příležitost k nápravě a k zisku tolik důležitých bodů budou mít třebíčští florbalisté hned tuto neděli 30.10.2022, kdy v třaskavém derby Vysočiny vyzvou v 16:00 hod ve SH města Třebíče na Hájku celek Spartaku Pelhřimov.

Toto utkání Snipeři věnují v rámci jejich každoroční charitativní akce „Derby pro…“ nemocnému třináctiletému chlapci Vojtovi Dufkovi. Nad akcí „DERBY PRO VOJTU“ převzala záštitu senátorka za Třebíčsko paní Hana Žáková. Začátek nedělního programu pořadatelé plánují na 15:45hod.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: „V dnešním zápase jsme opět dojeli na naší chabou produktivitu. Tři nevyužité přesilovky a několik nevyužitých brejků, to je velká slabota. Děkujeme domácím za zápas a přejeme hodně stěstí do sezóny.“

Komentář vedoucího týmu FBC Hranice Jana Kolajty: „Dneska to byl velký boj. Z naší strany výborný týmový výkon a skvělé nasazení. Celý zápas byl vyrovnaný. Začátek třetí třetiny se nám vydařil a odskočili jsme na rozdíl dvou branek, bohužel se nám to nepodařilo udržet. I tak jsme rádi za vítězství, i když jen dvoubodové. Děkujeme soupeři a divákům a už se těšíme na další zápasy.“

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský) – Jahoda, Štveráček, Žák, Benáček, Stránský -Machálek, Ruber, Svoboda, Malich, Horák – Kůs, Dlabač, Mátl

branky: 13. Jakub Bitter, 35. Jiří Vraj, 41. Lukáš Novosad, 50. René Mikel, 61. Tomáš Andrýsek - 14. Alexander Svoboda, 39., 53. Martin Žák, 54. Zdeněk Malich

rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik

vyloučení: 3:2; využití: 1:0 diváků: 70; zásahy brankářů: Jakub Kosar 23 – Jan Bazala 15; hráči utkání: Jakub Kosar – Martin Žák