Snipeři ukázali týmovou sílu

Los 7. kola Národní ligy poslal třebíčské florbalové Snipery na Slovácko. Proti Spartaku Hluk se jim v minulosti příliš nedařilo a tuto skutečnost chtěli tentokrát změnit. Minimálně se o to pokusit.

FBK Spartak Hluk - Snipers Třebíč  8:10 (2:0, 5:4, 1:6)

Domácí do zápasu naskočili ve vysokém tempu. Třebíč hasila několik vyložených šancí Hluku hned v úvodu utkání. Prvních deset minut se hrálo jen na jednu bránu, na tu třebíčskou. Herní přednes ze strany Snipers působil otupeně a když domácí Spartak začal efektivně trestat chyby hostů, začalo se měnit i skóre na tabuli, pod první a druhý gól se podepsal Bartoš. Následně pod první faul v utkání domácí Krchňáček, ale Snipeři početní výhodu nevyužili, byli rádi, že alespoň na chvíli otupili tlak domácího týmu. A o první pauze bylo v hostující kabině dusno.

Po nástupu do prostřední části Sniperům ještě chvíli trvalo, než se dostali do tempa, Spartak udeřil potřetí z hole Jílka a vzduch začal houstnout. Domácí hala s veškerou svou kulisou šla do varu. A pak Snipers poprvé předvedli svoji dosud skrývanou sílu. Během 71vteřin srovnali dvěma góly ze hry (Svoboda, Sýkora) a povedeným nájezdem Mátla. Karta se ale hned zas obrátila. Krchňáček s Dudou, shodně po dvou gólech, dostali Hluk znovu do pohodlného náskoku. Z čtyřbrankové ztráty ještě tři vteřiny před druhou přestávkou mírně ukrojil střelou z ostrého úhlu Malich a naznačil hostům, že by to jít opravdu mohlo.

Stejný hráč se prosadil i zkraje poslední části a brankový rozdíl se začal opět zmenšovat. Krchňáček mohl zatáhnout za záchrannou brzdu, jenže se svým trestným střílením ztroskonal na Bazalovi a domácí následně inkasovali dvakrát z hole Sýkory. Bylo srovnáno, utkání začínalo znovu od nuly, čas se krátil a nervy pracovaly. Hlavně tedy u domácích. Vyrovnávací gól totiž Snipeři trefili už v čase, kdy si Kundrata odpykával, přiznejme si že poněkud přísný, pětiminutový trest za hrubost. Přesilovka pokračovala a utkání se rozhodlo. Snipeři góly dávkovali v minutových intervalech. Osmý gól zařídil Vochyán po nahrávce od Mátla. Třebíč s rozmyslem kombinovala a Sýkora pak měnil na devítku. Kundrata sice ještě po svém návratu na hřiště stihnul, při vyloučení Mátla, korigovat na rozdíl jedné branky, ale s odpovědí se na druhé straně ozval jeden z noviců v dresu Třebíče Vejmělka, když při power play Hluku trefil opuštěnou domácí kasu a bylo jasné, že dnes body na domácí hale nezůstanou.

Třebíčští florbalisté tentokrát dokráčeli ke třem bodům klopotně, ale ukázali morální sílu, na které mohou stavět v dalších těžkých utkáních. V prvním z nich v následujícím 8. kole NL přivítají Snipeři v „derby Vysočiny“ Spartak Pelhřimov. Toto utkání Snipeři věnují těžce nemocnému chlapci Milánkovi Řezáčovi. Program v městské hale na Hájku začne v sobotu 30. 10. 2021 v 17:30hod a samotné střetnutí do kterého hráče obou týmů při nástupu doprovodí a v přestávkách si mezi sebou zahrají nejmenší Snipeříci, začne v 18:00hod. Pořádající klub Snipers Třebíč zve všechny nejen své příznivce. Přijďte podpořit dobrou věc.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Za dnešní vítězství jsme hodně, hodně rádi. 2.třetiny jsme předváděli bídu, vůbec se nám nedařilo, neudrželi jsme se na míčku a soupeř nás ve všem převyšoval. Do poslední třetiny jsme stáhli hru jen na dvě pětky a konečně začali hrát tak jak jsme si řekli před zápasem. Obraz hry se v tu chvíli úplně změnil, míček už jsme soupeři skoro nepůjčili. Skóre jsme v náš prospěch otočili díky nedisciplinovanosti domácích, ale i díky našemu vysokému nasazení. Pátého vítězství v řadě si velice ceníme.“

Komentář trenéra domácích Davida Vlachopulose: „Dnes to od nás byl do 53. minuty dobrý výkon až na malý výpadek na začátku 2.třetiny. Pak se bohužel staly věci, které do florbalu nepatří a zápas jsme smolně prohráli.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský); Štveráček - Picmaus, Blaha - Jahoda, Mátl (1gól+4přihrávky) - Vejmělka (1+1); Benáček - Procházka - Žák (0+1), Svoboda A. (1+0) - Vochyán (1+0) - Malich (2+1), Dlabač (0+1) - Sýkora (4+0) - Suchomel

branky: 14. Ondřej Bartoš, 16. Ondřej Bartoš, 22. Radim Jílek, 27. Vojtěch Duda, 28. Martin Krchňáček, 37. Martin Krchňáček, 37. Vojtěch Duda, 59. Michal Kundrata - 25. Alexander Svoboda, 25. Tomáš Sýkora, 26. Lukáš Mátl, 40. Zdeněk Malich, 44. Zdeněk Malich, 51. Tomáš Sýkora, 55. Tomáš Sýkora, 56. Jan Vochyán, 57. Tomáš Sýkora, 60. Tomáš Vejmělka;

rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 4 + Kundrata 5 min : 2; využití: 1:3; diváků: 59; zásahy brankářů: Lukáš Kolečkář 34 – Jan Bazala 24; nejlepší hráči: Pavel Rochovanský  -  Lukáš Mátl