SnipersHluk
6:5(1:3,4:2,1:0)
so 15. 1. 2022 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 17. kolo

Snipeři si výrazně pootevřeli dveře play-off

K utkání proti soupeři ze Slovácka nastupovali třebíčští florbalisté s velkou motivací získat veledůležité tři body a teoreticky si zajistit účast v play-off soutěže. Povedlo se. Nicméně cesta k bodům byla velice klopotná a útrpná. Do konce základní části zbývá posledních pět kol a na devátou, nepostupovou příčku mají nyní Snipeři náskok deseti bodů. Jen neuvěřitelná shoda pro ně nepříznivých výsledků by je mohla z umístění mezi první osmičkou vyřadit.

Snipers Třebíč – FBK Spartak Hluk  6:5 (1:3, 4:2, 1:0)

Diváci se ještě ani nestihli usadit na svých místech a domácí už prohrávali. I přes cílenou taktickou poradu před zápasem zaměřenou na bránění předbrankového prostoru se při první příležitosti nejlépe zorientoval Martin Krchňáček a poslal hosty do vedení. Následující pětiminutovka byla ve znamení osobních soubojů o míček a k šancím se nedostával ani jeden tým. Až v šesté minutě se do brejku dostal domácí Dlabač, přesnou přihrávkou našel před bránou hostů připraveného Mátla, kterému jen stačilo nastavit čepel florbalky. Bylo srovnáno, ale ne na dlouho. Snipeři zaspali při obsazování soupeře a Krchňáček trestal druhým gólem. Třebíčští se snažili otupit rozjetý Hluk blokováním nebezpečných střel, podařilo se jim i ubránit oslabení při vyloučení Benáčka, ale dopředu jim to v těchto okamžicích moc nešlo. Navíc si neodpustili další chybu před vlastní brankou a M.Krchňáček dovršil čistý hattrick.

O přestávce před druhou třetinou si v kabině domácích vzali slovo nejzkušenější hráči a důrazně projevili svůj názor. Takhle ne! Jenže začala druhá část zápasu, oba týmy předvedly několik rychlých útoků, ale jen v Hluku mají Martina Krchňáčka – 1:4. Se Snipery bylo zle a už nebylo na co čekat. Pomohly přesilovky. Nejdříve při vyloučení M. Krchňáčka (ten člověk byl prostě všude) díky Benáčkovi, který přetavil přesný pas Vochyána ve druhý gól Třebíče. Za několik okamžiků se ve dvou příležitostech před hostujícím gólmanem Kolečkářem ocitl třebíčský Svoboda. V první šanci si na gólmana Spartaku nepřišel, za chvíli však z pravého křídla vyslal prudkou střelu pod víko branky hostů a rázem byli Snipeři na dostřel jedné branky. Vzápětí na trestnou lavici usedl bratr ostrostřelce Martina, Pavel Krchňáček, a domácí šli na další početní výhodu. Neuplynula ani polovina dvouminutového trestu, když skóre srovnal Vochyán a Sniperům narostla křídla. Za necelou minutu si zopakovali situaci z prvního gólu Snipers Dlabač s Mátlem, třebíčský tým šel do vedení a vytvářel si další nebezpečné šance. Ale bez gólového efektu. V poslední minutě však opět úřadoval muž zápasu a stanovil stav utkání po dvou třetinách: Snipers – Martin Krchňáček 5:5.

Ve třetí třetině pokračovaly oba celky ve snaze vstřelit důležitý rozdílový gól, Snipery několikrát podržel vynikající Brestovský v bráně a prim hrál zkušený Mátl. Nejen on už se radoval ze šestého gólu v síti hostů, který docílil freestylovým způsobem zpoza brány, leč rozhodčí jeho pokus posoudili jako hru vysokou holí, a tak byla radost předčasná. Jen na okamžik. Protože za chvíli svůj tlak Snipeři zužitkovali zásluhou novice v modrobílém dresu Kryštofa Kůse, hostujícího ve Sniperech z TJ Centropen Dačice. Po vedoucí brance měli třebíčští borci několik tutových příležitostí ke vstřelení dalšího gólu, ale zůstaly nevyužity. Zápas se s přibývajícím časem stával čím dál více nervózním. Dvě minuty před závěrem Snipery zachránila tyč Brestovského brány, jeden s rychlých protiútoků Hluku zlikvidoval domácí gólman bravurním skokem do střely. Při následujícím vyloučení Kůse to vypadalo na obrovské domácí problémy v závěru. Jenže hosté ze Slovácka se o výhodu připravili hned po pěti vteřinách faulem Bartoše. Dohrávalo se tedy se čtyřmi hráči na obou stranách, a hosté se snažili o vyrovnání při zisku míčku střídáním gólmana pátým hráčem v poli. Závěr byl hektický ale nakonec s tříbodovou prémií pro Snipery.

V následujícím 18. kole zajíždějí v sobotu 22. ledna třebíčští florbalisté do Pelhřimova, kde se od 19:00 hod. v derby Vysočiny střetnou s místním Spartakem v přímém souboji o průběžné třetí místo tabulky Národní ligy. Základní část soutěže potom zakončí sérií čtyř utkání v domácím prostředí.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Úvod zápasu byl z naší strany katastrofální, nedokázali jsme reagovat na soupeřovu hru zpoza brány. Zlepšení přišlo bohužel až za stavu 1:4. Do zápasu jsme se vrátili využitými přesilovkami a zvýšeným pohybem. Na body jsme se dnes nadřeli. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu domů.“

Komentář trenéra FBK Spartaku Hluk Davida Vlachopulose: „Chtěli jsme dnes vyhrát a bohužel to nevyšlo. Vstup do zápasu byl dobrý, bohužel jsme v druhé třetině na chvíli totálně odpadli a domácí zápas otočili. Třetí třetina byla o gólu a dali ho domácí. A my jsme nedali ke konci dvě jasné šance, a proto nebereme ani bod. “

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Štveráček, Picmaus, Blaha, Machálek, Černý, Vejmělka (0 gólů+1přihrávka) – Benáček (1+1), Dlabač (0+2), Mátl (2+1), Kůs (1+0), Malich, Kuželka, Vochyán (1+1), Stránský, Svoboda A.(1+0)

branky: 6. Lukáš Mátl, 28. Adam Benáček, 32. Alexander Svoboda, 34. Jan Vochyán, 35. Lukáš Mátl, 49. Kryštof Kůs - 1., 9., 16., 24., 40. Martin Krchňáček;

rozhodčí: Tomáš Fuciman, Pavel Urbánek; vyloučení: 2:4; využití: 2:0; zásahy brankářů: Petr Brestovský 28 – Lukáš Kolečkář 30; nejlepší hráči: Lukáš Mátl - Martin Krchňáček; diváků: 53