SnipersHranice
5:3(1:1,1:1,3:1)
st 9. 3. 2022 19:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 5. kolo

Snipeři postupují do semifinále NL

Rozhodující, páté utkání čtvrtfinálové série play-off Národní ligy východ se odehrálo v třebíčské sportovní hale na Hájku. Po dvou úvodních domácích výhrách odešli florbaloví Snipeři z odvetných zápasů v Hranicích poraženi, a tak přišel na řadu zápas, který rozhodl o tom, kterému ze soupeřů skončí sezóna a který si sezónu protáhne ještě minimálně o dva týdny.

Snipers Třebíč - FBC Hranice 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Oba týmy se v předcházejících střetnutích dokonale poznaly, a tak se neměly zdánlivě čím překvapit. Domácí Snipeři si uvědomovali, že cesta k úspěchu by mohla vést přes důkladnou eliminaci útočných choutek dua Kolajta, Mikel a tímto směrem také zaměřili svoje snažení. Od začátku se hrálo ve vysokém tempu. Snipeři první střelu na bránu Hranic vyslali v šesté minutě z hole Homolky, ale za zády hranického Kosara neskončil tento pokus, ani dorážka Vochyána. První gól padl až na začátku osmé minuty, když hostující Andrýsek napřáhl téměř z poloviny a míček zapadl za záda Brestovského v bráně Třebíče, kterému dokonale stínil jeden z hostujících hráčů. Sniperům se dlouho nedařilo patřičně zareagovat, až v 15. minutě se v brankovišti výborně zorientoval Alexander Svoboda a vymazal nulu ve skóre Sniperů. V závěru třetiny měli domácí ještě výhodu přesilové hry, která se přenesla i do druhé části.

Při této výhodě se modrobílí ale neprosadili, i díky skvělému Kosarovi v bráně Hranic, který vychytal gólovku Svobody. Chvíli po návratu vyloučeného Andrýska faulovali hosté opět, jenže ani následnou výhodu jednoho hráče v poli Snipeři nevyužili. Atmosféra v hale byla elektrizující, nemalou měrou k ní přispívalo i několik příznivců hranického týmu. Ti byli velice spokojeni čtyři minuty před koncem třetiny, když trestné střílení, nařízené za faul Sniperů při gólové situaci před Brestovským, bezpečně proměnil Kolajta a poslal hosty do opětovného vedení. Naštěstí mají třebíčští florbalisté ve svých řadách „Zdendu“ Malicha, který byl tam, kde měl být, v předposlední minutě druhé části konečně využil další přesilovku domácích a srovnal skóre i po dvou třetinách.

I třetí třetina přinesla dramatický florbal. Nejdříve se obranou Sniperů prosmýkl hranický lídr Kolajta, naštěstí pro třebíčské modrobílé barvy vyprášil jen boční síťku domácí svatyně. Následně se Sniperům vyplatilo důsledné napadání rozehrávky hostů, míček vybojoval Kůs, přiťuknul Dlabačovi, na jeho skrytou střelu Kosar nedosáhl a třebíčští šli poprvé v utkání do vedení. Za chvilku přišla obrovská příležitost domácího týmu k dalšímu odskočení ve skóre. Trestné střílení za faul na Dlabače, míček si k exekuci vzal doposud v této činnosti v play-off neomylný Saša Svoboda a… trefil tyčku Kosarovy branky. Následně Snipeři museli ubránit dvě po sobě následující oslabení. První (vyloučen Žák) úspěšně, při druhém (Mátl) už Hranice skórovaly, ale kvůli předchozímu faulu na Brestovského přesní rozhodčí gól odvolali. Okamžitě po návratu Mátla z trestné už ale udeřilo opravdu, když se v domácím brankovišti nejlépe orientoval Vraj. Za necelé dvě minuty však opět úřadovali Snipeři. Vochyán dává Kuželkovi, ten ihned na střed na Malicha a od něj, i když trochu lopotně, přeci jen končí míček za zády Kosara. Snipeři byli na koni, diváci ve varu. A tři minuty před závěrem přišla nejúchvatnější akce zápasu. V hlavní roli Sniper Lukáš „Máslo“ Mátl. V levém rohu za vlastní brankou získává proti dvěma hráčům soupeře míček a nabírá směr Kosar. Cestou obehrává další dva hráče protivníka, ve finále i hranického gólmana a zpoza branky zasouvá k tyčce pátý gól Sniperů. Hraničtí si berou oddechový čas a až do konce aplikují hru v šesti bez gólmana. Třebíčští florbalisté si už ale výhru utéct nenechali a po pěti zápasech a třetí výhře postoupili do semifinále Národní ligy-východ. V něm se, také v sérii na tři vítězná utkání, střetnou s týmem z Rožnova p.R. První dva zápasy se odehrají v Rožnově v sobotu 12.3. od 17:30 hod a v neděli 13.3. od 17:00 hod. Následně se další víkend stěhuje série do Třebíče (19.3. od 18:00 hod a případně 20.3. od 14:00 hod).

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Uf, uf, uf. Byly to nervy až do posledních minut pátého zápasu. Hosté byli velice houževnatý soupeř. Děkujeme jim za pěknou a férovou sérii. Hodně štěstí do další sezóny. Velké poděkování patří také našim úžasným fanouškům, kteří dnes vytvořili totální kotel. Pokusíme se je nezklamat a s Rožnovem se popereme o finále.“

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Abraham) – Štveráček, Picmaus (0 gólů+1přihrávka), Maleček, Homolka, Machálek, Černý (0+1) – Benáček, Žák, Malich (2+0), Kuželka (0+1), Vochyán (0+1), Kůs (0+1), Svoboda Alex.(1+0), Dlabač (1+0), Janata, Mátl (1+0), Vejmělka, Procházka,

branky: 16. Alexander Svoboda, 39. Zdeněk Malich, 43. Jaroslav Dlabač, 54. Zdeněk Malich, 57. Lukáš Mátl - 7. Tomáš Andrýsek, 37. Jan Kolajta, 52. Jiří Vraj;

rozhodčí: Michal Prouza, Petr Rogowski; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 208; zásahy brankářů: Petr Brestovský 13 - Jakub Kosar 18; nejlepší hráči: Zdeněk Malich – Jiří Vraj